Jazz START UP: Prihlášky už len do konca týždňa, finalistov vyberie medzinárodná porota

Jazz START UP: Prihlášky už len do konca týždňa, finalistov vyberie medzinárodná porota
Peter Baláž

Súťaž pre mladé jazzové talenty Jazz START UP ešte stále prijíma prihlášky kapiel! Do 15. júla čakáme na hudobné ukážky vašej tvorby, o postup medzi desiatku finalistov rozhodne medzinárodná porota zložená z vynikajúcich jazzových hudobníkov.

Piaty ročník súťaže prináša ďalší rozmer - vďaka partnerom, ktorými sú televízia 213 a profesionálne nahrávacie štúdio TC Lemons, budú môcť fanúšikovia sledovať celý priebeh súťaže teraz už aj s obrazom! Vizuálny rozmer prinesie atraktívnejšiu atmosféru a zážitok pre súťažiace kapely i divákov doma.

Na základe zaslaných nahrávok vyberie porota desať postupujúcich kapiel, ktoré si následne do ďalšieho priebehu súťaže nahrajú v profesionálnom štúdiu videoklipy. Viac o priebehu súťaže nájdete TU

Do porotcovských kresiel tento rok zasadli vynimoční českí a slovenskí jazzoví hudobníci:

Ondřej Pivec, jedinečný hráč na Hammond organ, člen kapely Gregory Portera, Tomáš Liška, vynikajúci český kontrabasista a basgitarista, držiteľ mnohých ocenení z medzinárodných jazzových súťaží, slovenská legenda jazzovej basgitary Juraj Griglák, trubkár Lukáš Oravec, dvojnásobný víťaz ocenenia Esprit, bubeník a pedagóg Peter Solárik, jazzová speváčka a herečka Lucia Lužinská, saxofonista a jazzový publicista Martin Uherek a gitarista, hudobník, propagátor jazzu a iniciátor súťaže Jazz START UP Boris Čellár.

Do projektu Jazz START UP sa môže zapojiť akékoľvek hudobné zoskupenie žánrovo zapadajúce do konceptu súťaže (jazz, latino, groove, soul, fusion, nu jazz a pod.). Podmienkou účasti je zaslanie akejkoľvek zvukovej nahrávky jednej skladby na adresu startup@jazz.sk. Súťažná kapela nesmie mať k dátumu spustenia súťaže vydaný oficiálny album. Minimálne jeden člen kapely musí byť zo Slovenska. Uzávierka prihlášok je 15. júla 2017.

S Hlavnou cenou získa víťazná kapela možnosť dvoch dní strávených v profesionálnom nahrávacom štúdiu STUDIO J pod taktovkou zvukového majstra Milana Tokolyho a vydanie albumu pod hlavičkou Pavian Records. Cena za živé vystúpenie zahŕňa príležitosť účinkovania na popredných jazzových festivaloch ako Orava Jazz Festival, Mikulášsky jazzový festival a ďalších. Pre víťazov prináša spoločnosť Basys poukážku v hodnote 1000€ na nákup produktov Beyerdynamic. Všetci účastníci získajú počas súťaže mediálnu podporu a prezentáciu v televízii 213, na stránkach Jazz.sk a ďalších hudobných portáloch.

S nápadom súťaže prišiel hudobník Boris Čellár: "Start Up je moderný pojem a hlavná myšlienka tejto súťaže je podpora. Či už pôjde o víťazných interpretov, ktorí si odnesú hodnotné ceny, alebo o všetkých zúčastnených, ktorí zažijú nahrávanie v profesionálnom štúdiu, či si zahrajú koncert pre publikum na pripravenom pódiu. Všetky tieto skúsenosti sú istou devízou do ďalšej profesionálnej činnosti".

 

Tlačová správa

Galéria

Start up 2017 banner 620 X 200.jpg

 

 

Ďalšie články

Jazz START UP čaká na vaše prihlášky: Piaty ročník súťaže prichádza na televízne obrazovky!
Už po piaty raz spúšťa portál Jazz.sk súťaž pre mladé jazzové talenty Jazz START UP 2017. Nový...
Súťaž o 2x2 vstupenky na Mikulášský jazzový festival
Prinášame vám súťaž o 2x2 vstupenky na 13. ročník Mikulášského jazzového festivalu 2017, ktorý sa...
Zaujímavé koncerty autentického tradičného jazzu: Medzinárodný Golden Age Festival
Srdečne Vás pozývame na 4. ročník medzinárodného festivalu autentického tradičného jazzu, Golden...
Barok, fenomenálny mandolinista i jazz: Festival Konvergencie 2017
S medzinárodným festivalom komornej hudby Konvergencie sa od 18. do 25. septembra možno tešiť na...
Víťazom druhého ročníka súťaže Jareka Śmietanu sa stal Poliak: Gabriel Niedziela obstál v medzinárodnej konkurencii
V poradí druhý ročník medzinárodnej súťaže v jazzovej gitare na počesť nedávno zosnulého poľského...