Jazz START UP 2017

Jazzová nehnuteľnosť na trhu: Gitarista Lee Ritenour predáva svoj dlhoročný dom v Malibu

Jazzová nehnuteľnosť na trhu: Gitarista Lee Ritenour predáva svoj dlhoročný dom v Malibu

Príležitostí kúpiť nehnuteľnosť v prestížnych častiach miest je vždy málo, to vie každý. Inak to nie je ani v lukratívnej časti Malibu, zvanej Point Dume, preto keď sa na trh dostal komplex s predajnou cenou 8 miliónov dolárov, objavilo sa mnoho zvedavcov. Meno jeho súčasného majiteľa má však výnimočný význam pre jazzových fanúšikov - dom, ktorý obýval posledných 40 rokov a kde nahral množstvo svojich albumov, predáva držiteľ Grammy, gitarista a producent Lee Ritenour.

 

Lee Ritenour, teraz už 65-ročný starší pán, počas svojho života nahrával s velikánmi, akými sú Steely Dan, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock, Dave Grusin a Chick Corea. Za svoj dom zaplatil pred takmer 40 rokmi 470,000 dolárov, teraz ho na realitnom trhu ponúka za úctyhodných 8 miliónov.

 

No aj keby ste náhodou mali práve 8 miliónov dolárov, ktoré by ste chceli za tento dom zaplatiť, museli by ste prejsť "výberovým konaním" v očiach samotného Ritenoura - Lee je totiž ohľadom predaja svojho milovaného majetku veľmi váhavý.

 

“V prvom rade sme ponúkli dom na prenájom (s mesačným nájmom vo výške 18,750 dolárov) a to je náš hlavný cieľ. Ale popri prenájme sme uviedli aj možnosť na predaj. To vo mne však zbudzuje veľmi zmiešané pocity, je veľmi pravdepodobné, že dom nepredáme, musela by to byť veľmi výnimočná osoba, či už rodina alebo niekto, o kom by som cítil, že je na to vhodný," povedal o možnosti predaja Lee Ritenour.

 

Že sa gitarista predaja svojej milovanej nehnuteľnosti stále stráni je pochopiteľné. 

 

“Keď som vyrastal v Los Angeles, išiel som ako tínedžer hrať na nejakú súkromnú párty do časti Point Dume. Bol som tak unesený tou lokalitou, že som si povedal, že tam raz chcem mať dom. To sa mi konečne podarilo až niekoľko rokov neskôr v roku 1979. V 80. rokoch som si sem presťahoval celé nahrávacie štúdio a vzniklo tu množstvo projektov.”

 

Dôvodom prenájmu a prípadneho predaja je neustále cestovanie, už aj v minulosti bol dom na určitú dobu prenajímaný. Je pochopiteľné, že sa Ritenourovi bude len ťažko lúčiť so svojim domov a jeho 4 izbami, 5 kúpeľňami, obrovským dvorom, veľkým táborovým ohniskom a bazénom. Budete jeho ďalším majiteľom práve vy?

 

Zdroj: realtor.com

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Medzinárodná hudobná súťaž Lee Ritenoura
Hráte na gitaru, basu, bicie, alebo klavír, a nebojíte sa ukázať svetu svoje umenie? Možno...
Boj za záchranu domu Johna Coltrana
Americká organizácia The National Trust for Historic Preservation zaradila v roku 2011 dom...
Nedeľa na BJD 2017: Koncepčná pestrosť a interpretačná profesionalita
Posledný deň festivalu BJD 2017 so sebou niesol veľké očakávania. Všetci fanúšikovia kvalitnej...
Sobota na BJD 2017: Ivan Krasko, izraelská voda, britský „minimalizmus“ a hudobná fabrika z USA
BJD sú pre mňa pojmom. Keď som v roku 2006 navštívil svoje prvé „džezáky“ (hoci pred tým som...
Speváčka Alice Francis: Už v utorok predstaví v Bratislave svoj elektroswing
Hudobný fenomén menom electro swing už netreba na Slovensku predstavovať. Vypredané koncerty...
Piatok na BJD 2017: Hviezdy hľadajte doma
Ak existuje niečo ako „štandardný“ BJD večer, jeho tohtoročné piatkové vydanie z 20. októbra ním...