Jazz START UP 2015
  Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
9
 
 
 
 
 
 
SWINGTET
Bistro St. Germain
 
Gabriel Jonáš Trio
Pub u Zeleného stromu, Vysoká 26, Bratislava
 
Hanging Hearts /USA/
Praha
 
10
Levíček - Weiss Project /CZ,USA,SK/
Praha
 
KURT ELLING - Passion World
Kurt Elling - spev, John McLean - gitara, Gary Ver...
Viedeň
 
Ravi Coltrane Quartet
Ravi Coltrane: tenor-, soprano saxophone; David Vi...
Viedeň
 
Otto Hejnic Trio
Praha
 
GALAKONCERT HUDBA V MESTE
Skalica, Srdiečko Pub
 
Erich Bobos Prochazka, Ondrej Tkac, Filip Puchert, Dura Turtev, Kiero Grande, The Butchers, Charlie Slavik a dalsi
Bratislava
 
Masters of Blues and Hot Sisters
Masters of Blues and Hot Sisters
Praha
 
Tenor Battle: Osian Roberts + Ondřej Štveráček
Praha
 
11
 
Jeff Ballard
Jeff Ballard: drums Lionel Loueke: guitar, vocals...
Viedeň
 
Juraj Šušaník, Martin Noris
Bratislava
 
Giovanni Mazziotta TRIO
Jamm Clubm Pod Kaštany 3, Praha 6, 16000
 
Frankie Kimono
Ľubomír Šramo, Rado Vallach, Peter Zajaček, Tamás...
Bratislava
 
 
Shanti Art Café bar&restaurant, Žiar nad Hrono...
 
Tamás Fekete-klavír, Oliver Kucharovič-basa, Timot...
Shanti Art Café (Žiar nad Hronom)
 
 
 
Marian Ševčík Pavol Bereza Vlado Máčaj Eddy Porte...
Śtúdio 12, (RokPopJazz) Jakubovo námestie 12, BA
 
Craig Taborn Solo a Shai Maestro Trio
Craig Taborn, Shai Maestro
SONO centrum Brno, CZ
 
Senior Dixieland
Praha
 
12
Glen Moore & David Friesen
David Friesen: bass, piano Glen Moore: bas, piano
Viedeň
 
 
Dianne Reeves
Bobycentrum, Brno
 
Alpine Aspects
Robert Pussecker - dirigent, Wolfgang Puschnig - s...
Viedeň
 
Ian Ritchie's SOHO Project
Jazz Dock, Praha 5
 
JAMADAN - AFRICKÁ BUBNOVÁ SHOW
Bratislava
 
Jazz Band Ball Orchestra ft. Jan Smigmator
Praha
 
Nové mesto nad Váhom
 
Tamás Fekete-klavír, Oliver Kucharovič-basa, Timot...
Synagóga Café (Trnava)
 
Scott Bradley
Viedeň
 
Vladimir Karparov - saxofón, Antoni Donchev - klav...
Viedeň
 
Famous Swing Melodies
Praha
 
Jana Gavačová & Band
Jan Brtka
Bratislava
 
Music a Cafe, Nitra
Nitra
 
Gabriel Jonáš Trio
Pub u Zeleného stromu, Vysoká 26, Bratislava
 
SK Rabštejn Kostelec nad Orlicí
 
Spyro Gyra
Jay Beckenstein: tenor saxophone Tom Schuman: keyb...
Viedeň
 
13
Kulturní Dům, Jirkov
 
Městské Divadlo Kolín
 
Besední dům, Vyškov
 
Barmuseum Martin
 
Billy Cobham Band
Billy Cobham: drums Christophe Cravero: keyboards,...
Viedeň
 
No shame project
Bratislava
 
Hanka Gregusova a Gabriel Jonas duo
Bratislava
 
Ondřej Štveráček Quartet a Lukáš Oravec Quartet
Fléda Brno, CZ
 
Bounty Rock Cafe, Olomouc
 
Véčko Nám. SNP Bratislava
 
Jazzabell
Vlado Mužak, Filip Molčányi, Tomi Beneš, Matej Laz...
Kultúrno spoločenské centrum Reduta, Liptovský Mik...
 
Highway 61 Jazz & Blues Club, Ceske Budejovice
 
Famous Swing Melodies
Praha
 
Tomáš Maretta, Tomáš Lukáč, Denis Pagáč, Juraj Dáv...
 
 
Vincent Herring & Lukáš Oravec Quartet
Praha
 
14
Rozhlasový bigband Gustava Broma
Kevin Mahogany
Janáčkovo divadlo Brno, CZ
 
Divadlo Arteatro
 
 
Kompost 3 a Gerald Clayton Trio
kompost 3, Gerald Clayton Trio
SONO Centrum, Brno, CZ
 
 
 
 
 
 
Dátum a čas Hudobná skupina Miesto konania Hudobníci
St, 1. 4. 2015, 20:00 Dorota Nvotova feat. Margritte café & restaurant Korzo Dorota Nvotova spev, Milan Belan kornet, Michal Resetka trubka, Gabriel Bianchi piano, Michal Mochito Izakovic kontrabas, Jaroslav "Ufon" Rozsival bicie
Št, 2. 4. 2015, 21:00 FLAME Music Bar (Bratislava)
Pi, 3. 4. 2015, 20:00 Blue Note Jazz and Music Club
Pi, 3. 4. 2015, 20:00 Teatro Mefisto
Ut, 7. 4. 2015, 18:00 Výmenník - Brigádnická
Ut, 7. 4. 2015, 19:30 WIENER KONZERTHAUS Martin Eberle - trupka, Benny Omerzel - klavír, klávesi, hammond, Manu Mayr - bassa, Lukas König - bycie nástroje, perkusia
Ut, 7. 4. 2015, 19:30 WIENER KONZERTHAUS Martin Eberle - trupka, Benny Omerzel - klavír, klávesi, hammond, Manu Mayr - bassa, Lukas König - bycie nástroje, perkusia
St, 8. 4. 2015, 19:30 Adam Tvrdý – Brian Charette Project a Mike DiRubbo “Chronos” Trio Alterna, Brno, CZ Adam Tvrdý, Mike DiRubbo
Št, 9. 4. 2015, 18:00 ŠTÚDIO SKDK, Gagarinova ul. č. 2490/13, Topoľčany Stanislav Počaji, Chris Woods Groove
Št, 9. 4. 2015, 19:30 Petr Kalfus Sextet a Jaromír Honzák Quintet Fléda Brno, CZ Petr Kalfus, Jaromír Honzák
Pi, 10. 4. 2015, 19:00 Funny Fellows Oponice Kaštieľ Aponi Marek Berky, Daniel Valášek, Pali Ivičič, Milan Ruček, Roman Féder
Pi, 10. 4. 2015, 19:30 Dee Dee Bridgewater & China Moses WIENER KONZERTHAUS (Viedeň) Dee Dee Bridgewater, Gesang China Moses, Gesang Irwin Hall, Saxophon Theo Croker, Trompete Michael Jerome Brown, Gitarre Alexander Davis, Bass Maik Gorman, Klavier, Hammondorgel, Keyboards Shaney Forbes, Schlagzeug
Pi, 10. 4. 2015, 19:30 David Helbock trio a Ben Williams SONO Centrum, Brno, CZ David Helbokc, Ben Williams
So, 11. 4. 2015, 18:00 Divadelné štúdio - Súkromná základná umelecká škola ARS STUDIO, Škultétyho 1, Nitra Stanislav Počaji, Chris Woods Groove
So, 11. 4. 2015, 20:00 Funny Fellows Divadlo Pod Balkónom Banská Bystrica Roman Féder, Marek Berky, Daniel Valášek, Pali Ivičič, Milan Ruček.
Ne, 12. 4. 2015, 19:30 Zeurítia a Miriam Bayle - Fenomén Scat Alterna, Brno, CZ Miriam Bayle, Zeurítia
Ut, 14. 4. 2015, 17:00 Koncertná sála Základnej umeleckej školy Ladislava Stančeka v Prievidzi, Rastislavova ul. 745/13, Prievidza Stanislav Počaji
Ut, 14. 4. 2015, 19:30 FRED HERSCH WIENER KONZERTHAUS (Viedeň) Fred Hersch - klavír
St, 15. 4. 2015, 20:00 Tomáš Liška a Penté, Fred Hersch Solo Besední dům, Brno, CZ Tomáš Liška, Penté, Fred Hersch
So, 18. 4. 2015, 19:00 Mel Messengers Kultúrno spoločenské centrum Reduta, Liptovský Mikuláš Ondrej Krajňák, Juraj Burian, Juraj Griglák, Cyril Zeleňák, Melvin Canady
Ne, 19. 4. 2015, 19:30 WIENER KONZERTHAUS (Viedeň)
Ne, 19. 4. 2015, 19:30 Pacora a Mihály Borbély Quartet Alterna Brno, CZ PaCoRa, Mihály Borbély
Ne, 19. 4. 2015, 20:30 Stanley Clarke Group Porgy & Bess (Viedeň) Stanley Clarke: bass Beka Gochiashvili: keyboards, piano Brady Cohan: guitar Michael Mitchell: drums
Po, 20. 4. 2015, 19:00 Funny Fellows a Katarína Hasprová Malacky Kino - Domček KATARÍNA HASPROVÁ, Marek Berky, Daniel Valášek, Pali Ivičič, Roman Féder, Milan Ruček
Št, 23. 4. 2015, 20:00 Peter Lipa & band Mestská scéna Martin (Martin)
Pi, 24. 4. 2015, 21:00 BETH HART WIENER KONZERTHAUS (Viedeň) Beth Hart - spev, klavír, Jon Nichols - gitara, PJ Barth - gitara, Bob Marinelli - bassa, Bill Ransom - bycie
Pi, 24. 4. 2015, 21:00 WENAI Rustique Stanislav Počaji
So, 25. 4. 2015, 19:30 Marion Thomas Quartet (FRA) Alterna, Brno, CZ Marion Thomas
Ne, 26. 4. 2015, 19:00 Dom Umenia Piešťany
Ut, 28. 4. 2015, 19:30 Koncert posluchačů Katedry jazzové interpretace JAMU (CZ/SK) JAMU Brno, CZ
So, 2. 5. 2015, 20:00 Kaestli-Phishbacher Quartet (USA/CZ) Mestská scéna Martin (Martin)
So, 2. 5. 2015, 20:00 Cafe Trotuar, Andreja Kmeťa 14, Banská Štiavnica Martin Uherek, Peter Korman, Pavol Blaho
Ne, 3. 5. 2015, 19:00 Panoptikum, Podhora, Ružomberok Martin Uherek, Peter Korman, Pavol Blaho
Ut, 5. 5. 2015, 20:30 The Dave Weckl Acoustic Band Porgy & Bess (Viedeň) Dave Weckl: drums, Makoto Ozone: piano, hammond organ, Tom Kennedy: bass, Gary Week: saxophone
Pi, 8. 5. 2015, 21:00 FATIMA SPAR & JAZZORCHESTER VORARLBERG WIENER KONZERTHAUS (Viedeň)
St, 13. 5. 2015, 19:30 Jan Garbarek & Group WIENER KONZERTHAUS (Viedeň)
Pi, 15. 5. 2015, 20:00 Blue Note Jazz and Music Club
Pi, 15. 5. 2015, 20:30 Pat Martino Trio (USA) Porgy & Bess (Viedeň) Pat Martino: guitar; Pat Bianchi: hammond organ; Carmen Intorre, Jr.: drums
So, 16. 5. 2015, 20:00 Blue Note Jazz and Music Club
St, 20. 5. 2015, 19:30 Windkraft - Dychová kapela pre súcasnú hudbu WIENER KONZERTHAUS Lothringerstrasse 20, 1030 Wien (Viedeň) Marcus Weiss - saxofón, Manuel de Roo - E-gitara, Windkraft, Kasper de Roo - dirigent