Jazz START UP 2017

Big Band Fest, 9.7.2017 14:00

Neprihlásený
Big Band Fest, 9.7.2017 14:00
Názov koncertu: 
Big Band Fest
Nedeľa, Júl 9, 2017 - 14:00
Miesto konania (bez profilu)
Štrkovecké jazero
Hudobníci (bez profilu)
Deidra Jones, Zvolenský big band, Swingless jazz ensemble, Rozhlasový big band Gustava Broma

Mestská časť Bratislava-Ružinov, Cultus Ružinov Vás srdečne pozývajú na prvý ročník jedinečného festivalu big bandov, ktorý sa uskutoční v nedeľu 9. júla od 14.00 h v amfiteátri pri Štrkoveckom jazere.
V rámci večera sa publiku okrem iných predstavia svetoznáme big bandy ako Dixie Kings of Hungary /HU/, Rozhlasový Big Band Gustava Broma /SK+CZ/. Hviezdou a špeciálnym hosťom večera bude americká diva soulu a vokalistka Michaela Jacksona Deidra Jones /USA/.

Vstup na podujatie bude zadarmo aj vďaka Fondu na podporu umenia. Partnerom podujatia je Ružinovský športový klub. Viac o Festivale big bandov a podrobný program nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

DEIDRA JONES /USA/

Špeciálnym hosťom večera bude jednoznačne diva soulu, speváčka a vokalistka Michaela Jacksona, Deidra Jones. Bola finalistkou nemeckej súťaže Das Supertalent, vokalistka formácie Weather Girls a bola predskokankou na koncerte Sira Eltona Johna. Deidra Jones sa podieľala na vystúpeniach množstva veľkých umelcov ako Michael Jackson, Randy Crawford, Lou Bega a pôvodných členov popového dua La Bouche (Melanie Thornton, Lane McCrae). Figurovala v pop tanečnom projekte Tiefschwarz, techno projekte Fauna Flash, ako aj v projekte nemeckej televízie RTL "90 's Pop Years" s prerábkou šlágru "Sweet Dreams" dua La Bouche. Počas pôsobenia ako vedúca vokalistka pri The Golden Gospel Singers a The Jackson Singers (Nemecko) Deidra Jones takisto hrala v muzikálovej produkcii mapujúcej životný príbeh gospelovej speváčky Mahalie Jacksonovej.

DIXIE KINGS OF HUNGARY /HU/

Sedemčlenný Dixie Kings of Hungary z Maďarska nadväzuje na tradíciu slávneho Benkó Dixieland Band od smrti zakladateľa Šándora Benká, ktorý založil pôvodnú dixielandovú jazoovú kapelu už v roku 1957. Tá zažila najväčší úspech v 80. a začiatkom 90. rokov ale už v roku 1971 zvíťazila v kategórií tradičná jazzová skupina na Montreaux Jazz festivale vo Švajčiarsku. Skupina taktiež získala zvláštne uznanie od prezidenta Ronalda Reagana, za ich príspevok pre tradičný americký štýl jazzu v roku 1987. Benkó dixieland band boli zároveň najpopulárnejšou dixielandovou kapelou v Maďarsku s viac než 130 hodinami v rámci televíznych programov a viac než 60 vydanými CD albumami.

ROZHLASOVÝ BIG BAND GUSTAVA BROMA /SK+CZ/

Ďalším účinkujúcim bude Rozhlasový Big Band Gustava Broma, ktorý zahájil profesionálnu kariéru už v roku 1940. Vtedy ešte nikto netušil, že táto kapela bude hrať pod Bromovým vedením až do roku 1995 a získa celosvetové renomé. Podľa amerických kritikov v 60. rokoch patril orchester medzi desať najlepších bigbandov sveta.
S kapelou hosťovali aj svetové hviezdy ako Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Dianna Ross, The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer, Bill Ramsey a mnoho ďalších.
Smrťou Gustava Broma v roku 1995 jeho existencia neskončila a pod vedením Vladimíra Valoviča dobre rozbehnutý rýchlik pokračuje ďalej. Meno Gustava Broma nájdete na 576 albumoch, vydaných od roku 1940 do 2010. Nahrávky z povojnových rokov sú už dávno vysoko ceneným zberateľským artiklom.

SWINGLESS JAZZ ENSEMBLE /SK/

Swingless Jazz Ensemble funguje pod Súkromnou ZUŠ Heleny Madariovej v Nitre. Spolu 16 hudobníkov a speváčka budú zárukou plného zvuku hudby prvej polovice minulého storočia. Mužstvo zoskupené okolo bandleadera Martina Štourača okrem tradičných big-bandových klasík zahrá i aranžmány latinsko-americkej hudby, muzikálových piesní či rocku.

ZVOLENSKÝ BIG BAND /SK/

Zvolenský big band vznikol spojením žiačok tanečného odboru Súkromnej ZUŠ vo Zvolene a z toho aj vyplýva jeho prevažne dievčenské obsadenie. Zvolenský bigband získal titul laureáta na niekoľkých celoslovenských súťažiach mládežníckych orchestrov. Vekový priemer hudobníkov je 16 rokov.

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
 
3
 
 
5
 
 
 
8
 
9
 
 
 
 
 
 
15
 
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
 
 
26
 
 
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk