Jazz START UP 2014

FLAMENCO EMÍLIA MAYOR Y GRUPO, 7.7.2012 20:30

Salek Production
FLAMENCO EMÍLIA MAYOR Y GRUPO, 7.7.2012 20:30
Názov koncertu: 
FLAMENCO EMÍLIA MAYOR Y GRUPO
Sobota, Júl 7, 2012 - 20:30
Miesto konania: 
Music Gallery u Dežmára
Hudobná skupina (bez profilu)
FLAMENCO EMÍLIA MAYOR Y GRUPO

Obsadenie/Hostia:
Emília Mayor: spev, tanec
Emílio Mayor : spev, cajon
Mato Novácek: gitara
Jaro Kupcok: gitara
Laco Ježek: gitara, spev

Flamenco,
vo voľnom preklade tanec plameniaka, ohnivý tanec...

Jeho vznik sa spája s Andalúziou na juhu španielska, kde vzniklo ako spojenie troch hudobných kultúr – európskej (gregoriánsky chorál, andalúzsky folklór..), indickej (cigánska hudba a indická tradičná hudba..), arabsko-perzskej (židovská a arabská hudba, mozarabský chorál, sinagogálny spev..), neskôr aj s vplyvmi latinsko-americkej hudby, modernej hudby a jazzu.

Jeho základom sú spev (cante), tanec (baile) a gitara (toque). Prejavy flamenca sú založené na improvizácii a sólovom prejave, prostredníctvom momentálneho duševného postoja a cítenia.

Flamenco nie je len umením ale aj celkovým životným postojom a životnou filozofiou (forma de la vida). Žiť flamenco znamená preciťovať a vyjadrovať vlastné emócie prirodzene. Je to potreba vyjadriť svoj plač, zúfalstvo, ťažké životné situácie ale i radosť. Umenie flamenca pomáha nepoddávať sa, ostať človekom, nájsť sám seba a duchovnú silu pre život...

EMÍLIA MAYOR sa flamencu venuje od roku 1992. Pred tým pôsobila najmä ako tanečnica v súbore Zobor a Lúčnica. Ako flamencová speváčka začala pôsobiť v skupine Andalúzia, neskôr v skupinách Lágrima, Remedios, Flamenquitos a v spolupráci s viacerými skupinami ako La Brisa, Los Caminos a iný. Absolvovala viacero speváckych kurzov v Španielsku pod vedením spevákov: Miguel Anchel Soto (zo známej skupiny Ketama), Esperanza Fernandes a Migel Poveda, Rafael de Utrera, El Gambo. Účinkovala v projektoch Contemporaneo, Amor Bruho od Manuela de Fallu, na koncertoch cyklu Folklór rôznych národov v Slovenskom rozhlase a ď. Momentálne pôsobí ako samostatný umelec pod svojim menom spolu s prizvanými umelcami tvoriacimi hudobno-tanečnú zložku.

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
3
 
 
5
 
6
 
7
 
8
 
 
10
 
 
12
 
 
 
15
 
16
 
17
 
 
 
20
 
 
22
 
 
24
 
 
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Reklama

Štúdio J
www.studioj.sk
Profesionálne hudobné štúdio v Trnave. Referencie od najlepších slovenských hudobníkov.