Jazz START UP 2014

Koncert: Štefan Bartuš & Jazzbrothers, nádvorie Reduty „Čierny orol“. Rimavská Sobota, 30.6.2012 20:00

jazz.sk
Koncert: Štefan Bartuš & Jazzbrothers, nádvorie Reduty „Čierny orol“. Rimavská Sobota, 30.6.2012 20:00
Sobota, Jún 30, 2012 - 20:00
Miesto konania (bez profilu)
nádvorie Reduty „Čierny orol“. Rimavská Sobota
Hudobná skupina: 
Štefan Bartuš & Jazzbrothers

ATRIUM ART – 8. ročník festivalu divadla a hudby

- tradične kvalitná kultúra v očarujúcej atmosfére nádvoria historickej budovy „Čierny orol“. Playlist ponúka špičkové profesionálne produkcie nielen zo slovenskej hudobnej i divadelnej scény. Počas dvoch dní prinesieme do Rimavskej Soboty komédiu, interaktívnu divadelnú šou, špičkových interpretov z oblasti blues, jazzu i sloulu. Do programu sme zaradili energetické vystúpenie bláznivej recesistickej ruskej kapely Otava Yo.
Festival začneme s melódiami z broadwayských show a amerických filmov v podaní akustického džezového tria Soulmates a vynikajúcej rakúskej speváčky Angeliky Erlacher. V ich programe Poeple Who Need Poeple odznejú svetové evergreeny, známe muzikálové a filmové melódie i latinsko-americké bossa novy v originálnej úprave a s osobitým štýlom prevedenia. Neskutočnú zábavu prinesie Petrohradská recesistická kapela OTAVA YO, ktorá  prichádza na Atrium Art priamo z ruskej dedinskej diskotéky a môže byť nazývaná aj ruský beat. Po štyroch rokoch sa na doskách Atria objaví miláčik rimavskosobotského publika, kapela M.E.L.L., ktorá vždy pritiahne na koncert veľa svojich prívržencov.
Pre tých, ktorých viac zaujíma divadlo, ponúkame predstavenie plné vtipných veršov, šermiarskych súbojov, ale predovšetkým výpoveď o láske, samote a podivnom osude. Hru Túlavého divadla „Cyrano, alebo Bálabilé o Nose“ určenú pre obrovské obsadenie vám predvedie iba šesť špičkových hercov: Lucia Hurajová, Štefan Richtárech, Števo Martinovič, Kamil Mikulčík, Pavol Buocik a Jakub Nvota, ktorý je i tvorcom a režisérom predstavenia.   Nielen pre ženy je určená fascinujúca informačná smršť, aká na Slovensku nemá obdobu. „Poradňa krásy Šereď“ je 80 minútová divadelná hra a súčasne komediálny projekt prvej a jedinej čisto ženskej komickej dvojice na Slovensku - herečky a autorky Oľgy Belešovej a Lucie Kollárovej, publicistky a moderátorky, ktorú poznáme najmä z Telerána televízie Markíza.
Najmenšie publikum zabaví Divadlo na kolesách s divadlom plným pesničiek. Zabaví ich knižný škriatok Fíha, ktorá spieva deťom pesničky, tancuje s nimi a naučí ich kopec nových vecí o svete, v ktorom žije.
Tohtoročné Atrium Art uzavrie koncert slovenského aktuálne najobsadzovanejšieho kontrabasistu a skladateľa Štefana „Pištu“ Bartuša, ktorý predstaví svoje kompozície s formáciou JazzBrothers. Tento výlučne akustický jazzový projekt v modernej interpretácii ponúkne prijemný a nevšedný zážitok z inštrumentálnej jazzovej hudby a jej najnovších trendov.
Permanentku na festival iba v hodnote 10 € je možné zakúpiť v Mestskom kultúrnom stredisku, Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí. Podrobnejšie informácie nájdete na webovej stránke podujatia www.atriumart.rimava.sk. Atrium Art, 29. – 30. jún, nádvorie Čierny orol.
Festival finančne podporili: Ministerstvo kultúry SR, Casino club, Mesto Rimavská Sobota, Patrol & Guard s.r.o. – súkromná bezpečnostná služba a iní. Hlavný mediálny partner: www.rimava.sk. Mediálni partneri: tvLocAll a GTV.

http://www.atriumart.rimava.sk/

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
2
 
 
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Reklama

Štúdio J
www.studioj.sk
Profesionálne hudobné štúdio v Trnave. Referencie od najlepších slovenských hudobníkov.