Jazz START UP 2014

BLUES SESSION / JURAJ TURTEV & MILOŠ ŽELEZŇÁK / BENKŐ ZSOLT - GARDA ZSUZSA DUO, 27.7.2012 20:30

Gertrúda Skladaná
BLUES SESSION / JURAJ TURTEV & MILOŠ ŽELEZŇÁK / BENKŐ ZSOLT - GARDA ZSUZSA DUO, 27.7.2012 20:30
Názov koncertu: 
BLUES SESSION / JURAJ TURTEV & MILOŠ ŽELEZŇÁK / BENKŐ ZSOLT - GARDA ZSUZSA DUO
Piatok, Júl 27, 2012 - 20:30
Miesto konania: 
Tarpan music restaurant
Hudobná skupina (bez profilu)
BLUES SESSION / JURAJ TURTEV & MILOŠ ŽELEZŇÁK / BENKŐ ZSOLT - GARDA ZSUZSA DUO
BLUES SESSION

Juraj Turtev & Miloš Železňák

Juraj "Dura" Turtev - bluesový gitarista, spevák, autor a organizátor. Začal hrať okolo roku 1983 s Erichom "Bobošom" Procházkom, s ktorým založili prvú akustickú zostavu Bluesweiseru. V súčasnosti, okrem Bluesweiseru, hráva ...Juraj Turtev aj so zoskupením Dura & Blues Club. Má tiež projekt s americkým bluesmanom Toddom Bokichom, t. č. žijúcim v Prahe. Skupina Bluesweiser hrá dravé elektrické blues s funky, shuffle s prvkami boogie.

Gitarista, skladateľ a spevák Miloš Železňák patrí nepochybne medzi veľmi osobité zjavy na našej hudobnej scéne. Rodák z Humenného, vyštudovaný pedagóg, ktorého hudobný záber siaha od rocku, cez blues až po jazz spolupracoval počas svojej doterajšej, a je potrebné poznamenať, že pomerne plodnej hudobnej kariéry s takmer kompletnou domácou hráčskou špičkou, a to hneď niekoľkých generácií. Za všetkých spomeňme Gaba Jonáša, Juraja Grigláka, Martina Valihoru, Marcela Buntaja, Martina Gašpara, či Štefana Bugalu.

BENKŐ ZSOLT - GARDA ZSUZSA DUO

Duo vzniklo v roku 2007 v Budapešti. Od tohoto roku vystupuje pravidelne v kluboch a na festivaloch v Maďarsku i v zahraničí. Okrem cover pesničiek ponúka taktiež vlastnú tvorbu v maďarskom a anglickom jazyku.

Speváčka Zsuzsa Garda je členkou viacerých zoskupení. Ako profesionálka často pracuje ako štúdiová speváčka a na rôznych projektoch. Je to výrazná a energická speváčka, ktorá dokáže svojim hlasom i jemne pohladiť. V jej začiatkoch ju prirovnávali k maďarskej Janis Joplin.

Maďarský gitarista Zsolt Benkő patrí bezpochyby k najvýraznejším bluesovým gitaristom v Maďarsku. Je častým hosťom na nahrávkách známych maďarských interprétov. V jeho hre je, okrem bluesových koreňov, cítiť aj modernejšie prvky ako rock, country, funk a jazz. Na Slovesku i v Českej republice ho bolo možné vidieť v mezinárodnom projekte Petra Börnerová band feat. Benkő Zsolt. Je obľúbený jam-sesson hráč (napr. so skupinou Bluesweiser, Dura & Blues Club, Rene Trossman Band a i.)

Ako duo ponúkajú príjemnú hudbu plnú emócií, energie a napätia.

GARDA ZSUZSA – spev
BENKŐ ZSOLT– gitara

V piatok 27.7.2012 od 20.30 hod v TARPANE

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
3
 
 
5
 
6
 
7
 
8
 
 
10
 
 
12
 
 
 
15
 
16
 
17
 
 
 
20
 
 
22
 
 
24
 
 
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Reklama

Štúdio J
www.studioj.sk
Profesionálne hudobné štúdio v Trnave. Referencie od najlepších slovenských hudobníkov.