Jazz START UP 2017

Matúš Jakabčic

jazz.sk
Matúš Jakabčic

pôsobí ako skladateľ, aranžér, gitarista, producent a pedagóg.

Počas svojej kariéry Jakabčic spolupracoval ako skladateľ, aranžér alebo interpret s mnohými poprednými domácimi ako aj medzinárodnými hudobnými telesami a sólistami (Greg Hopkins Big Band, Euro Jazz Big Band, Central European Jazz Connection, Budapest Jazz Orchestra, A/SK, European Jazz Youth Orchestra, Orchester Gustáva Broma, Slovenská filharmónia, Štátna filharmónia Košice, Moyzesovo kvarteto, Štepán Markovič Saxtet, TOST, TOČR, Esprit band, Bassfriends, Ľ. Šrámek + 5 reasons, LuboSSramek & East European Artsemble, Greg Hopkins, Harry Sokal, Gabriel Jonáš, Juraj Bartoš ...). Sám viedol/vedie niekoľko zoskupení (M. Jakabčic CZ-SK Big Band, M. Jakabčic Tentet, Robo Opatovský 13 Piece Swing and Latin band, Stop Time, Bee Connection, Madhouse, M. Jakabčic Quartet, EU Big Band...).

Ako autora/aranžéra a/alebo interpreta ho môžeme počuť na viac ako 20 jazzových CD domácich a zahraničných vydavateľstiev. Jakabčic účinkoval na festivaloch a koncertoch takmer po celej Európe, v USA, Izraeli, Alžíri a na Kube. V r. 1988 získal so skupinou Stop Time 1. cenu na Medzinárodnom jazzovom festivale v Karlových Varoch, v r. 1993 získal cenu L.Martoníka udeľovanú Hudobným fondom ako jazzman roka.

Zložil a dirigoval hudbu pre muzikál Abbé Prevosta Umrieť pre krásu, je autorom mnohých skladieb pre rôzne obsadenia, napísal hudbu k trom televíznym inscenáciám, aranžoval kompletný program pre Big band a rakúsku vokálnu skupinu „Swing Sisters", muzikál Niekto to rád horúce (Sugar). Je autorom niekoľkých skladieb pre symfonický orchester a jazzový kvintet, najrozsiahlejším dielom spomedzi nich je cca 45-minútová skladba „Between 2 Worlds", ktorá vznikla na objednávku Štátnej filharmónie Košice. Najnovším prírastkom jeho tvorby je skladba „Jesenné Trblietanie" pre Štátny komorný orchester Žilina a jazzový septet, ktorá vznikla na objednávku festivalového výboru Bratislavských hudobných slávností v roku 2010.

 

foto: Jena Šimková

Galéria

foto: Jena Šimková

 

 

Koncerty hudobníka

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

EAST EUROPEAN ARTSEMBLE

EAST EUROPEAN ARTSAMBLE je komorný orchester jazzovej hudby pod vedením Ľuboša Š...

Luboš Šrámek & His Five Reasons

Ľuboš Šrámek v roku 2004 založil Five Reasons. V roku 2005 vydali CD Corre...

Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

"Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa po prvýkrát verejnosti predstavil v roku 2004 na festivale v P...