Do Košíc sa vráti britská funk-jazzová kapela: Tabačku rozprúdia rytmy Incognita

Do Košíc sa vráti britská funk-jazzová kapela: Tabačku rozprúdia rytmy Incognita
Patrik Gömöri

Britská jazz-funková ikona, skupina Incognito, zavíta v piatok 25. novembra 2016 po niekoľkých rokoch opäť do Košíc. 14-členná formácia vystúpi v Tabačke Kulturfabrik. Vstup na podujatie bude počas celého večera bezplatný, kapacita je však limitovaná. Svetoznáma formácia Incognito, ktorá je považovaná za priekopníka v štýle zvanom acid jazz, zavítala do Košíc naposledy v roku 2013 ako hlavný headliner Košických jazzových dní. V rámci Slovenska vystúpili v minulosti aj na Bratislavských jazzových dňoch či na koncertnom cykle City Sounds of Bratislava.

 

Koncert v Tabačke otvorí v piatok večer 25. novembra multiinštrumentalista Eugen Botoš so svojím Funk Project. Botoš je považovaný za talentovaného hudobného vizionára. Úspechy slávi aj za hranicami. „Spolu s frontmanom kapely Incognito Jean-Paul ‚Blueyim‘ Maunickom sme produkovali album speváčky z jeho kapely. Prvýkrát sa s ním však osobne stretnem až v Košiciach,“ vyjadril sa Botoš.

 

Po predkapele sa už priestor na pódiu otvorí pre najväčšiu hviezdu večera. Skupina Incognito má za sebou vyše 35-ročnú históriu. Charakteristická je jej zmes jazzu, soulu a funku. Hudobníci väčšinou dokážu koncertné haly naplniť a najmä poriadne roztancovať svojich fanúšikov. Po vystúpení headlinera sa na pódiu predstaví zmes „tabačkovských“ DJ-ov, vystupujúcich pod značkou „Moody“.

 

Piatková párty je spojená s oslavou 2. narodenín mediálneho domu KOŠICE:DNES. Aj preto bude vstup do Tabačky bezplatný. Kapacita je však limitovaná, preto sa oplatí prísť včas. Program v Tabačke začne o 20. hodine.

 

O SKUPINE INCOGNITO:

 

História kapely Incognito siaha do sedemdesiatych rokov, ktoré sú považované za zlatú éru zmesi jazzu, soulu a funku. Kapelu založil Jean-Paul „Bluey“ Maunick spolu s Paulom „Tubbs“ Williamom (obaja boli pôvodní členovia disco-funkovej formácie Light of the World). 1. album Jazz Funk vydala kapela v roku 1981. Incognitu priali aj deväťdesiate roky. Prerobením hitu Don´t You Worry ´Bout a Thing od velikána Stevieho Wondera bodovali na mnohých britských aj amerických hudobných rebríčkoch. Posledné dva albumy - Amplified Soul (2014) a In Search Of Better Days (2016) - sú dôkazom, že skupina Incognito ešte rozhodne nepatrí do starého železa a má svojim fanúšikom čo ponúknuť. Presvedčiť sa o tom môžu aj Košičania, a to už v piatok 25. novembra o 20. hodine v Tabačke Kulturfabrik. 

Tlačová správa

Galéria

IncogBand2015.jpg

 

 

Ďalšie články

Incognito zaplavilo jarné Jazzáky dobrou náladou
I napriek enormnému úsiliu sa rozdivočenému Dunaju nepodarilo odplaviť bratislavskú Inchebu...
Quo vadis Bratislava Hot Serenaders?
Orchester Bratislava Hot Serenaders mohol aj vďaka Fondu na podporu umenia v tomto náročnom...
Grammy 2022. Poznáme nominantov 64. ročníka najprestížnejších ocenení
Nominácie na tohtoročné ocenenie Grammy sú už známe. Ide o 64. ročník odovzdávania...
Janka Kozáková si plní sny. V projekte Vlčie maky prináša folklórne piesne v jazzových aranžmánoch
Janu Kozákovú široká verejnosť vníma najmä ako speváčku kapely Mukatado, ktorá v tomto období...
Hitchcock už nemusí byť len veličinov pre filmových labužníkov. Britský saxofonista Alex Hitchcock prináša novinku Dream Band
Alex Hitchcock je britský saxofonista so sľubnou budúcnosťou, ktorý so svojim projektom Dream Band...