JAZZ ZA ŽELEZNOU OPONOU, 8.9.2018 20:00

Neprihlásený
JAZZ ZA ŽELEZNOU OPONOU, 8.9.2018 20:00
Názov koncertu: 
JAZZ ZA ŽELEZNOU OPONOU
Sobota, September 8, 2018 - 20:00
Hudobná skupina (bez profilu)
The Jazz Hostages & Dáša Libiaková
Hudobníci (bez profilu)
Dušan Húščava ts, Lajko Horský tp, Jozef Brisuda b, Peter Jankech p, Janko Babič dr

Jazz za železnou oponou je cyklus koncertov, ktorý predstavuje obdobie vývoja jazzu vo východnej Európe v čase ideologického potlačovania jazzu, ako nežiadúceho hudobného žánra, prezentujúceho nevhodný prejav západnej resp. americkej kultúry.
Napriek nedostatku možností priameho kontaktu s jazzovou literatúrou, obmedzeného prístupu k nahrávkam, nedostatku notového materiálu, učebníc a príručiek, sa v krajinách za "železnou oponou" jazz rozvíjal a aktívne hral. Výsledkom bola hudba s neopakovateľnou autenticitou, ktorú je bezpodmienečne nutné zachovať pre nastupujúce generácie a pre záznam vo svetovej histórii jazzu.
Cyklus koncertov Jazz za železnou oponou predstavuje priamych aktérov tohto obdobia. Cieľom projektu je sústrediť hudobníkov v pokiaľ možno autentickom zložení a s autentickou tvorbou obdobia "jazzovej neslobody", prehlbuje jeho priame pôsobenie hlavne na mladých interpretov a záujemcov o jazzovú hudbu. Dominujúcou myšlienkou cyklu koncertov JAZZ ZA ŽELEZNOU OPONOU je európska kultúrna spolupatričnosť.

Venované pamiatke Ladislava Martoníka, Ladislava Gerhardta, Karla Velebného a Evy Olmerovej

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
 
 
 
12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk