Aichinger / Kleibl & Double Bartus EU 4tet@Jazz City Cafe, 23.3.2019 20:30

Vladimir Nestiak
Aichinger / Kleibl & Double Bartus EU 4tet@Jazz City Cafe, 23.3.2019 20:30
Názov koncertu: 
Aichinger / Kleibl & Double Bartus EU 4tet@Jazz City Cafe
Sobota, Marec 23, 2019 - 20:30
Hudobníci: 
Štefan Bartuš
Hudobníci (bez profilu)
Ray Aichinger, Martin Kleibl, Alan Bartuš

Táto sobota (23.03.) bude patriť skvelému quartetu Aichinger / Kleibl & Double Bartus EU, ktoré začne hrať od 20:30. Je to európske zoskúpenie plné hudobníkov skvelých mien. Pričom talentovaného 18 ročného Alana Bartuša ste u nás, už mali možnosť počuť, takže sa máme opäť na čo tešiť.

Udalosť: https://www.facebook.com/events/580379575764052/

 

VSTUPNÉ: 8 eur
* Rezervácie: 0948 137 200
 

Ray Aichinger - saxophone
Martin Kleibl - bicie (CZ)

Double Bartus - otec&syn:
Štefan Bartuš, otec - kontrabas
Alan Bartuš, syn - piano

 

Ray Aichinger - Saxofonista a skladateľ Ray Aichinger je jedným z najmladšej generácie jazzových hudobníkov a venuje sa rôznym žánrom. Či už je to v (modernom) klasickom kvintete, v známom kvartete "Organ Format" alebo v duo s klavírom. Spolupracoval s Richard Österreicher (AUT), Danny Grissett (USA), Karl Ratzer (AUT), Larry Porter (USA), Don Menza (USA), Bobby Dodge (USA), Paul Imm (USA), John Edwards (USA), Doug Johnson (USA), Benito Gonzalez (USA), Haroldo Mauro (BRA), Junior Galante (BRA), Rex Richardson (USA),..

Martin Kleibl, rodák z Českej republiky. Počas dvojročného štipendia na University of North Texas študoval v jazzovom štúdiu Ed Soph. Skúsenosti získal aj v indickej, latinskoamerickej a africkej hudbe.
Martin Kleibl, ako prominentný interpret svojej generácie, bol pozvaný spolupracovať na projektoch popredných českých a zahraničných umelcov v klasickej, jazzovej a populárnej hudbe. Napriek Martinovej univerzálnosti je drumset jeho hlavným nástrojom. Vystupoval ako sólista aj v súboroch vo väčšine európskych krajín, ako aj v Japonsku a USA.

Stefan Pista Bartus - etablovaný jazzový kontrabasista na európskej jazzovej scéne.

Alan Bartuš je 18-ročný talentovaný pianista. Jeho kapela sa stala absolútnym víťazom súťaže Jazz Start Up, vystúpila na bratislavských jazzových dňoch a v súťaži Nové tváre Slovenského jazzu získala cenu za presvedčivý inštrumentálny výkon.
Bol taktiež so svojim triom pozvaní do rakúskeho rádia ORF 1 nahrať koncertnú reláciu. Zoskupenie prezentuje jazzové štandardy, autorské kompozície, prearanžované diela vážnej hudby a tiež cover verzie popu.
Alan má za sebou mnohé úspechy na poli klasickej aj jazzovej hudby, disponuje viacerými oceneniami z medzinárodných sútaží.
Napriek svojmu mladému veku má za sebou viacero významných spoluprác s renomovanými umelcami napr.Mucha Quartet, Thomas Kugy, Mario Gonzi, Dušan Novákov, Štefan Bartuš, atď.

Jazz City Cafe sa nachádza hneď pri americkej ambasáde.
Platiť u nás sa dá len v hotovosti.