Big Band TIME, 11.9.2021 17:00

Big Band TIME, 11.9.2021 17:00
Názov koncertu: 
Big Band TIME
Sobota, September 11, 2021 - 17:00
Miesto konania (bez profilu)
Trenčín mCAFE - Gagarinova ul.3
Hudobná skupina (bez profilu)
CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica

Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

La Musica, Piešťany, 10.09.2021

Trenčín, 11.09.2021

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Vznik hudobných diel uvedených na koncerte z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Drevá: Radovan Tariška(as,cl), Pavel Zlámal(ts,ss), Martin Uherek (ts), Erik Rothenstein(bs, cl)

Trúbky a krídlovky: Ádám Gráf, Dániel Hofecker, Július Baroš

Trombóny: Bohumil Bydžovský, Jozef Vörös, Markus Eckl(basový trombón)

Rytmika: Ľuboš Šrámek (klavír), Matúš Jakabčic (gitara), Tomáš Baroš (kontrabas), Marián Ševčík (bicie)

„Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa po prvýkrát verejnosti predstavil v roku 2004 na festivale v Přerove. Počas svojej existencie účinkoval takmer na všetkých väčších festivaloch ako aj samostatných koncertoch v Čechách a na Slovensku. Koncertoval aj v Srbsku (festivaly v Novom Sade a vo Valjeve) a v Rakúsku (ORF Radiokulturhaus, viedenský Porgy & Bess, Graz, Jazz& Wine festival v  Poysdorfe). Spolupráca s ORF spolu s popredným rakúskym saxofonistom Harry Sokalom vyústila v niekoľko nahrávok; nahrávka koncertu v Radiokulturhause vyšla na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band featuring Harry Sokal – Live“ vo vydavateľstve ORF. Na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ ktoré vyšlo v rámci edície „Jazz na Hradě“ je zachytený záznam koncertu na  Pražskom hrade ktorého usporiadateľom bol český prezident Václav Klaus. Na CD vyšiel aj záznam Novoročného koncertu Volksbank 2009 na ktorom účinkoval Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band aj so sólistami Sigi Finkelom a Bercom Baloghom.

„Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa skladá z popredných jazzmanov z Čiech a Slovenska, ktorí majú s pôsobením vo veľkých jazzových orchestroch bohaté skúsenosti; v ostaných rokoch je stálym členom orchestra aj Ádám Gráf na poste 1. trúbky, kmeňový člen Modern Art Orchestra z Budapešti. Na koncertoch v Piešťanoch a v Trenčíne bude hrať aj ďalší hudobník z Maďarska, Dániel Hofecker. Ťažiskom repertoáru big bandu sú skladby M. Jakabčica, ako aj jeho autorské aranžmány známych jazzových štandardov. Od roku 2010 je jeho program obohatený o skladby z projektu „Blázni z Chelmu“, na ktorom sa autorsky okrem M.Jakabčica podieľa aj Erik Rothenstein, ako aj o skladby ďalších autorov – členov orchestra (Michal Motýľ, Lukáš Oravec, Ľuboš Šrámek, Erik Rothenstein).

Niekoľkoročná Jakabčicova spolupráca s Harry Sokalom vyústila aj do spoločnej suity pre big band a sólo tenor/soprán saxofón.  Orchester má v  repertoári aj Ellingtonovu/Strayhornovu „The Nutcracker Suite“ – Ellingtonovo a Strayhornovo spracovanie Čajkovského Luskáčika.

Na koncertoch big band zahrá aj nové skladby vyššie spomínaných autorov.

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
 
29
 
30
 
31