Gabo Jonáš, Juraj Kalász a La Jana Dekánková, 22.10.2021 20:00

Jana Dekánková
Gabo Jonáš, Juraj Kalász a La Jana Dekánková, 22.10.2021 20:00
Názov koncertu: 
Gabo Jonáš, Juraj Kalász a La Jana Dekánková
Piatok, Október 22, 2021 - 20:00
Miesto konania (bez profilu)
Adriana kaviareň - Kávová.sk
V piatok narýchlo zaskakujeme za indisponovaných hudobníkov.
 
Tešíme sa na Vás v zložení:
La Jana Dekánková - spev
Gabriel Jonáš - klavír
Juraj Kalász - kontrabas
 
La Jana Dekánková vyštudovala operný spev, ale jej orientácia už počas štúdia presmerovala na jazz. Je jednou z mála speváčok, ktoré interpretujú jazz v jeho viacerých odtieňoch. Okrem moderného jazzu sa už 20 rokov venuje aj oživovaniu jeho prvopočiatkov vo forme hot jazzu či swingu. Za sebou má množstvo žánrových skúseností a nahrala 12 albumov. Viac sa dočítate tu: http://www.jazz.sk/musicians/jana-dekankova.
 
Gabriel Jonáš patrí medzi špičku našich jazzových klaviristov. Je držiteľom ocenenia Ladislava Martoníka a veľkej ceny SOZA. Počuť ho môžete na viec ne 30 albumoch. Viac o umelcovi nájdete tu: https://hc.sk/o-slovenske.../osobnost-detail/1194-jonas-gabo.
 
Juraj Kalász je renomovaným jazzovým kontrabasistom, ktorý sa v týchto vodách pohybuje už od 80. rokov. Spolupracoval so všetkými významnými slovenskými hudobníkmi a spevákmi, bol členom viacerých zoskupení a nahral takmer desiatku albumov. Viac sa o J. Kalászovi dočítate tu: https://hc.sk/o-slovensk.../osobnost-detail/407-kalasz-juraj