JAZZOVÝ KONCERT - 10. MEDZINÁRODNÝ HUDOBNÝ FESTIVAL SCHEMNITIENSIS 2022, 8.5.2022 17:00

Peter Motyčka
JAZZOVÝ KONCERT - 10. MEDZINÁRODNÝ HUDOBNÝ FESTIVAL SCHEMNITIENSIS 2022, 8.5.2022 17:00
Názov koncertu: 
JAZZOVÝ KONCERT - 10. MEDZINÁRODNÝ HUDOBNÝ FESTIVAL SCHEMNITIENSIS 2022
Nedeľa, Máj 8, 2022 - 17:00
Miesto konania (bez profilu)
OPERA Prosecco Bar, Antona Pécha 5, Banská Štiavnica
Hudobná skupina (bez profilu)
Zoltán Nemes, Miklós Bellák, Tamás Sóvári, László Varga, Zsolt Magda, Tamás Szabó, Bálint Takács
Hudobníci (bez profilu)
Zoltán Nemes, Miklós Bellák, Tamás Sóvári, László Varga, Zsolt Magda, Tamás Szabó, Bálint Takács

Zoltán Nemes (klávesy, spev)

Spievajúci klavirista je významnou hudobnou osobnosťou maďarského klubového života. Účinkoval na mnohých prestížnych hudobných podujatiach v Európe a Spojených štátoch s umelcami ako, Hobo, Hiperkarma, Little G Weevil, Lousiana Mojo King (USA), Karen Carroll (USA), Jeanne Karoll (USA), Ian Siegal (UK), Monthy Waters (D), Ripoff Raskolnikov (AU). Momentálne je kapelníkom zoskupenia Jambalaya, s ktorou hrajú tzv. „New Orleans Music Show“.

 

Miklós Bellák (gitara)

Študoval na prestížnych hudobných školách v Budapešti gitaru a jazzovú gitaru. Po ukončení hudobnej školy Postás, prešiel na MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió a neskôr na Vienna Konservatorium Budapest. Momentálne hrá v divadle Kolibri a je stálym členom hudobnej skupiney Jambalaya.

 

Tamás Sóvári (trúbka)

Profesionálny trubkár pôsobí ako interpret, pedagóg a organizátor hudobných podujatí už viac ako 15 rokov. Študoval na Jazzovej Akadémiiy Ferenca Liszta v Budapešti. V súčasnosti je učiteľom hry dychových nástrojov a pôsobí v kapelách: Signal Music Group, Jazz Mania Big-Band, Jambalaya a Little G Band „Jambalaya Horn Section“.

 

László Varga (basová gitara)

Od detsva sa učil spev a hru na gitare. Počas strednej školy sa začal venovať aj basovej gitare. Bol členom mnohých kapiel a produkcií a ako štúdiový hudobník sa podieľal na mnohých nahrávkach s kapelami, ako Little G Weevel, Groovehouse, Jambalaya, Ripoff Raskolnikov Band, Frenk, Pál Utcai Fiúk, Hiperkarma a Presser Gábor.

 

Zsolt Magda (saxofón)

Mladý saxofonista, ktorý okrem barytónového a tenorového saxofónu hrá aj na bicích nástrojoch vyštudoval na jazzovej odbornej strednej skole B. Bartóka saxofón, bicie a neskôr jazzový saxofón na Jazzovej Akadémii Ferenca Liszta v Budapešti.

 

Tamás Szabó (bicie nástroje)

Vyštudoval hudobnú školu MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió, kde boli jeho majstrami Vilmos Jávori a neskôr János Solti. Hral a hrá v projektoch, ako Ghymes, Kelemen Kabátban, Shrek muzikál, Blues Brothers, Fidlikant na streche, Pál Dénes, Jász Andris, Feke Pál Boggie a Jambalaya.

 

 

Bálint Takács je profesionálny hráč na bicie nástroje, hudobný skladateľ a učiteľ s viac ako pätnásťročnou praxou v hudobnom priemysle a vzdelávaní. Hru na bicie nástroje študoval pod vedením Jánosa Sramkóa, Jenőa Eszea, Gáboar Csekea, Kornéla Fekete-Kovácsa, Janóa Tótha, Balázsa Neumanna a mnohých ďalších. Pravidelne hráva s mnohými skvelými kapelami a hudobníkmi ako István Fekete, Zsolt Csókás, Jenő Fekete, Ghymes, Eszter Takáts, Jenő Esze, GUP, Jóvilágvan, Jambalaya, MS Amera Show Band, Tamás Kontor, Misi Horváth, Ágnes Szász, Juli Fábián a mnoho ďalších. Momentálne študuje na Hudobnej a umeleckej akadémií Jána Albrechta v Banskej Štiavnici.

 

 

 

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
 
28
 
29
 
30
 
31