BRANFORD MARSALIS usa / City Sounds 2014 - American Edition @ Slovenský rozhlas, 17.11.2014 19:00

Salek Production
BRANFORD MARSALIS usa / City Sounds 2014 - American Edition @ Slovenský rozhlas, 17.11.2014 19:00
Názov koncertu: 
BRANFORD MARSALIS usa / City Sounds 2014 - American Edition @ Slovenský rozhlas
Pondelok, November 17, 2014 - 19:00
Miesto konania (bez profilu)
Slovenský rozhlas

An Evening with BRANFORD MARSALIS

Miesto konania: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
Termín konania: 17. november 2014 o 19:00

Saxofonista Branford Marsalis patrí medzi najrenomovanejších inštrumentalistov súčasnosti. Je trojnásobným držiteľom ceny Grammy a nominácii na Tony Award. Zároveň šéfuje vlastného labelu Marsalis Music. Pochádza zo slávnej hudobníckej rodiny. Jeho bratia Jason, Delfeayo, Wynton , Ellis Marsalis III, ako aj otec Ellis sú taktiež jazzovými hudobníkmi. Získali prestížnu cenu NEA (2011) a New York Times rodinu označil ako“ najslávnejšiu žijúcu jazzovú dynastiu“.

Prvé uznanie vo svete jazzu získal vďaka spolupráci s Jazz Messengers Art Blakea, bigbandom Lionela Hamptona a Clarka Terryho. Koncertoval a nahrával s velikánmi jazzu ako sú Miles Davis, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock a Sonny Rollins. Hral v kvintete svojho brata a v súčasnosti je lídrom vlastného famózneho quarteta (Justin Faulkner, Eric Revis, Joey Calderazzo), s ktorým získal Grammy za album „Contemporary Jazz“ (2001).

Jeho záber je neuveriteľne široký a spolupracoval s rôznorodými umelcami ako sú Sting či Grateful Dead. Bol hudobným riaditeľom The Tonight Show moderátora Jay Lena a objavil sa aj vo filme Spike Leeho. Do viacerých filmov skomponoval hudbu, ako skladateľ debutoval na Broadwayi a patrí medzi najvyhľadávanejších sólistov s pravidelnou spoluprácou aj s klasickými orchestrami v Chicagu, Detroite, Düsseldorfe, či North Carolina Symphonies a v roku 2010, Marsalis debutoval ako sólista v Newyorskej filharmónii.

Na Slovensku vystúpi vôbec po poprvýkrát v jeho histórii v rámci exkluzívneho cyklu koncertov CITY SOUNDS 2014 – American Edition!

http://youtu.be/6r_FPvSn0RY
http://youtu.be/Nu9MO83SZYg
http://youtu.be/rXuSJrIpQsQ
http://youtu.be/4mFqKfsoMbY
http://youtu.be/E8LQoV-uUW0

Branford Marsalis -saxofóny
Joey Calderazzo - klavír
Eric Revis -kontrabas
Evan Sherman - bicie

Spolu s touto kapelou sa v tento koncertný večer predstaví aj trio Andreja Urminského, víťaza slovenskej jazzovej súťaže Jazz START UP 2014.
Mladý piešťanský gitarista, skladateľ a aranžér Andrej Urminský je absolventom odboru jazzová gitara na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz v Rakúsku, kde študoval pod vedením mnohých špičkových profesorov. Počas školy absolvoval workshopy s poprednými jazzovými muzikantmi ako napríklad Peter Bernstein, Larry Goldings, Wolfgang Muthspiel, Bill Stewart, Billy Hart, Jeff Ballard či David Dorůžka. Ako sideman participoval na viacerých jazzových aj popových projektoch a v januári 2014 nahral svoje prvé EP "Four+1" ako bandleader so svojím Andrej Urminský International Quintet/Quartet. S touto zostavou absolvoval v lete 2014 sériu koncertov po slovenských jazzových festivaloch popri muzikantoch ako Richard Bona, Rick Margitza, Harry Sokal a mnohých ďalších.
Andrej sa hudobne vo všetkých svojich zoskupeniach zameriava na originálne kompozície a aranžmány a snaží pokryť čo najviac štýlových polôh a farieb, či už melodikou, rytmicky alebo harmonicky. Tento rok sa so skladbou Dialogues so svojím triom stal absolútnym víťazom slovenskej jazzovej súťaže Jazz StartUP 2014. S bubeníkom Jurajom Rašim a kontrabasistom Róbertom Raganom ml. sa zohraté trio objaví na pódiu pred vystúpením zoskupenia Branforda Marsalisa.

Koncert finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR, SOZA, Ars Bratislavensis, BVS a Veľvyslanectvo USA v Bratislave.

Vstupenky: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=121050

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
2
 
 
 
 
 
7
 
 
 
 
11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20
 
21
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
31
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk