Šansón v príbehoch vo Film café, 5.11.2015 20:00

Neprihlásený
Šansón v príbehoch vo Film café, 5.11.2015 20:00
Názov koncertu: 
Šansón v príbehoch vo Film café
Štvrtok, November 5, 2015 - 20:00
Miesto konania (bez profilu)
Film café
Hudobná skupina: 
Jana Gavačová

Upršanú bratislavskú jeseň klubovo rozvibruje nový diel Šansónu v príbehoch, ktorý sa bude konať 5.novembra vo Film café na Vysokej ulici. Programom bude sprevádzať Jana Gavačová Trio na čele s herečkou a speváčkou Janou Gavačovou, ktorú diváci televíznych seriálov môžu poznať z obrazovky, alebo z divadelných dosiek Slovenského národného divadla, Divadla Nová Scéna, Divadla Aréna, či Divadla Gunagu.

Novembrový diel Šansónu príbehoch zablúdi k gypsy jazzu, stelesnenom v jeho tvorcovi, francúzsko-belgickom legendárnom gitaristovi Djangovi Reinhardtovi, nebudú chýbať nesmrteľné šansóny večne živej Édith Piaf, ktorej sté výročie narodenia si pripomíname práve tento rok, ani moderné skladby z dielne na svetovej hudobnej scéne excelujúcej speváčky Zaz. Medzi nové skladby večera môže patriť práve skladba od Lary Fabian “Je Suis Malade”, alebo “La Chanson Des Vieux Amants”, ktorej nostalgickú melódiu precítil Jacques Brel, či mnoho ďalších.

O hudobný doprovod sa postarajú vynikajúci hudobníci, s ktorými speváčka spolupracuje na pravidelnej báze: gitarista Ľuboš Brtáň, absolvent jazzovej akadémie v rakúskom Grazi a kontrabasista Martin Kapusník, absolvent VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe, dobre známy klubovému, či festivalovému publiku z mnohých profesionálnych hudobných zoskupení v Čechách aj na Slovensku.
Projekt vychádza zo speváčkinej prvotiny, divácky obľúbeného a originálneho formátu Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu a podobne ako jeho Džez v príbehoch, aj Šansón sľubuje neopakovateľný hudobný zážitok s krásnou atmosférou pripomínajúcou divadelné predstavenie.

Mladí jazzmeni pripravujú nový diel s obnoveným repertoárom, o to viac sa po vynechaní októbrového koncertu tešia na publikum, ktoré má rado dobrú hudbu a príbehy v príjemnom prostredí kaviarne Film Café.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Účinkujú:

Jana Gavačová – spev, hovorené slovo
Ľuboš Brtáň – gitara
Martin Kapusník – kontrabas

Vstupné – 5 eur
Študenti konzervatórií a VŠMÚ vstup voľný

Rezervácie:
tel: +421 915 252 310 (SMS)
email – vyoral@sengerpartners.sk

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30