JAZZ FOR SALE DAY I - BRATISLAVA, 6.11.2015 19:00

JAZZ FOR SALE DAY I - BRATISLAVA, 6.11.2015 19:00
Názov koncertu: 
JAZZ FOR SALE DAY I - BRATISLAVA
Piatok, November 6, 2015 - 19:00
Miesto konania (bez profilu)
Mestské Divadlo P. O. Hviezdoslava
Hudobná skupina (bez profilu)
Pavel Jakub Ryba Band, Criss Cross Europe, Leszek Mozdzer
DAY 1 Bratislava -
Jazz FOR SAle – Jazz ktorý nie je na predaj
Jazz FOR SAle 2015 Bratislava, Košice
 
S jedinou víziou, s jedinou túžbou a hlavne z obrovskej lásky. 25 rokov neúnavnej práce človeka, ktorý stojí v zákulisí jedného z najvýznamnejších a najlepších hudobných podujatí na Slovensku. Dokonca aj dnes, kedy zo zodpovedných orgánov prichádza čoraz menej podpory si Jazz for Sale drží obrovský štandard. Štandard, ktorý je daný perfekcionizmom a obrovským prehľadom. Precízna dramaturgia a dokonalý výber priestorov prispieva k tomu, že Jazz for Sale obklopuje jedinečná atmosféra.
 
 
Stovky koncertov a tisíce ľudí, ktorí navštívili festival počas 25 rokov si tento rok budú môcť zaspomínať na to najlepšie čo sme počas histórie festivalu mohli zažiť. Festival je súčasťou Višegrádskych dní a tak sa na koncertoch prezentujú iba hudobníci z daných krajín. Výnimočne sa stáva, že festival navštívia aj hudobníci mimo strednej Európy, no vždy iba ako hostia headlinerov. Tento rok to bude rovnako. Vedľa AMC Tria sa tak postavia Bill Evans s Michael Patches Stewartom. Festival poctí svojou návštevou aj zoskupenie Criss Cross Europe, ktoré je akési celoeurópske zoskupenie hudobníkov z EU. V4 budú ďalej zastupovať Anna Maria Jopek, Leczek Mozdzer, Kaltenecker Trio, Dan Bárta & Robert Balzar Trio,Little G.Weewill, Cha-Bud alebo Pavel Jakub Ryba Band.
 
Výročný ročník si zaslúži oslavy a tak sa tento rok festival rozšíril aj do Bratislavy a to konkrétne do Divadlo Pavla Országha-Hviezdoslava. Prvý koncert sa uskutoční 6.11.2015 a vždy o týždeň čiže 13.11.2015 a 20.11.2015. Košické publikum sa už tradične môže tešiť na sálu Historickej radnice. Otvárací koncert sa uskutoční 7.11.2015, nasledovne 14.11.2015 a 21.11.2015.
 
Vstupenky
DEŇ I
 
06. 11. 2015 MDPOH, Laurinská 19, Bratislava
7.11. 2015 – Historická radnica, Hlavná 58, Košice
 
Pavel Jakub Ryba Band (koncert, CZ)
 
Zloženie:
Pavel J.Ryba – basová gitara
Mirek Linka – gitara
Josef Cigánek – bicie
 
Pavel J.Ryba od roku 1987 pôsobí ako aktívny štúdiový a jazzový hudobník, ktorý si počas celej doby zachoval svoju hudobnú identitu, charakteristickú unikátnym tónom a melodikou. Jeho sólový album z roku 1999 „Yes, Yes, No, No“ bol najvyššie oceneným titulom recenzovaným v Jazzize magazíne (USA) a na vrchole rebríčka sa udržalo 3 mesiace v konkurencii takých jazzových veličín ako Pat Metheny, Charles Mingus, Keith Jarett atď…
 
V roku 1990 zakladá trio Mind the Step, ktoré rok na to vydáva svoje prvé, rovnomenné CD. Vďaka svojmu štýlu, hudobnej otvorenosti a skvelým recenziám sa triu otvárajú možnosti účinkovať v celej Európe a absolvovať i turné po USA. V dôsledku toho nahráva druhý album „Smaller Wounds“ , ktorého hosťom bol Jozef Skrzek až v roku 2001, zato však tretí „To be Alive“ vychádza ešte v tom istom roku. V roku 2004 vydáva skupina CD „Morally Topless“ v spolupráci so svetovou gitarovou legendou Mike Sternom (Miles Davis, Jaco Pastorius, Billy Cobham…)
 
V roku 2005 vychádza album „Jazz at Prague Castle“ s britským hráčom na trúbku Brianom Corbettom. Pavel Jakub Ryba taktiež spolupracuje s americkým gitaristom Deanom Brownom (Marcus Miller, David Sanborn, Billy Cobham) a táto spolupráca je zachytená aj na CD a DVD, ktoré vyšlo v roku 2009. V roku 2010 bol vydaný album Pavel J.Ryba & The Fish Men „ The Castle“, čo bol živý koncert natočený na Pražskom hrade za prítomnosti prezidenta Václava Klausa. Posledný album z roku 2011 – Pavel J.Ryba & The Fish Men & Michal David „Live in Circus“ je záznam živého koncertu natočeného ekluzívne v jednom z najväčších nemeckých cirkusov – v drážďanskom Busch –Roland Circuse.
 
Criss Cross Europe (koncert, EU)
 
Zloženie:
Matthias Lindermayr – trúbka (DE)
Mattias De Craene – saxofón (BE)
Michal Bugala – gitara (SK)
Loran Witteveen – klavír (NL)
Julien Chamla – bicie nástroje (FR)
Pit Dahm – bicie nástroje (LU)
Manu Mayr – basa (AT)
Ernst Reijseger – violončelo, umelecký vedúci, (NL)
 
Criss Cross Europe je pokračovaním projektu Jazz Plays Europe, ktorý od roku 2007 inicioval medzinárodnú hudobnú spoluprácu, vytvárajúci platformu pre účinkovanie hudobníkov i regionálnych jazzových zoskupení s cieľom umožniť mladým interpretom nadobudnúť skúsenosti na medzinárodnej jazzovej scéne. Repertoár koncertu je výsledkom spolupráce ôsmich na domácich scénach etablovaných hudobníkov z Nemecka, Belgicka, Holandska, Francúzska, Luxemburska a Rakúska. Partnerom projektu je už šiesty rok Slovenské hudobné centrum, ktorého slovenským zástupcom na tomto ročníku je gitarista Michal Bugala. Vedúcim zoskupenia je Ernst Reijseger, holandský prvotriedny violončelista, improvizátor a skladateľ. Počas týždenného umeleckého pobytu v De Biljoke, Gent v Belgicku vytvorili hudobníci nový koncertný program, ktorý predstavili na otváracom koncerte v Gente 2.októbra a ktorý budú prezentovať na európskom turné v : Paradox Tilburg (NL), Jazzclub Unterfahrt Mníchov (D), Opderschmelz (LU), Les Itineraires, Reims (FR), Tourcoing Jazz Festival (FR), Porgy & Bess Viedeň (AT) a Jazz FOR SAle Bratislava a Košice (SK).
 
Leszek Mozdzer (koncert, PL)
 
V rodnom Gdaňsku navštevoval Hudobnú akadémiu a už v priebehu štúdií zbieral všemožné ocenenia na domácich a medzinárodných súťažiach. V oblasti jazzu začínal relatívne neskoro – v skupine klarinetistu Emila Kowalského, kvartete Zbigniewa Namyslowského, a v r. 1991 sa stal spolutvorcom jedného z najúspešnejších zoskupení novej poľskej vlny – Milosc, ktoré počas svojej šesťročnej existencie vydalo rovnaký počet albumov, vrátane dvoch s legendárnym avantgardným trúbkarom Lesterom Bowiem. Vyústením raného obdobia bol pravidelne pulzujúci Mozdzerov sextet „Talk To Jesus“ (1996), pričom rovnomenný album bol magazínom Jazz Forum označený za album roku. V rebríčkoch Jazz Forumu bol niekoľkokrát vyhlásený za jazzmana roka a priebežne v rokoch 1993-1999 za najlepšieho jazzového klaviristu. Duetá s americkým kontrabasistom Davidom Friesenom „Facing the Wind“ (1996) sa prelínajú s konverzáciou saxofonistu Adama Pieronczyka. Zúročením ich spoločných ciest bola trojica zvukových denníkových záznamov „Live in Sofia“ (1997), „Anniversary Concert for Hestia“ ( 1996) a hlavne ukrajinský snímok s dátumovým titulom „19-9-1999“ ( 2003). Duetám predchádzali záznamy z Kijevskej a Ľvovskej filharmónie „Solo in Ukraine“ (2003), na ktorých okrem Chopina a Mozdzera zaznie aj „klasik“ Herbie Hancock. Dodnes Mozdzerova diskografia obsahuje viac než sedem desiatok albumov, v ktorých je možné nájsť rozmanité druhy participácií, či už autorských alebo interpretačných, napr. participácia s Pat Methenym na nahrávke „Always and Forever“ Anny Marie Jopek. Komerčný úspech a odozvu nevídaných rozmerov priniesli jeho projekty „Piano“ (2000) a „Piano Live“ ( 2004). Pod názvom „Leszek Mozdzer Dream Team“ s dánskym kontrabasistom Larsom Danielssenom a izraelským percusionistom Zoharom Frescom vydal albumy „The Time“ (2005), „Between us and the Light“ ( 2006) a „ Live“ (2008). S Larsom Danielssenom nahral album „Passo Doble“ (2007) a „Tarantela“ (2009). Od roku 2010 vydal štyri sólové albumy „Kaczmarek by Mozdzer“ (2010) a „Impresions On Chopin“ (2010), „Komeda“ (2011) a v roku 2013 „Wszystkie Kobiety Mateusza“. V tom istom roku opäť vydal nahrávku s Larsom Danielssenom a Zoharom Frescom po názvom „Polska“ a spoluprácu s Dream Teamom a Atom String Quartetom zavŕšil v roku 2015 posledným nahraným albumom „ Jazz At Berlin Philharmonic III Leszek Mozdzer & Friends“.
 
viac info: http://jazzpark.sk/jazz-for-sale-jazz-ktory-nie-je-na-predaj/

 

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
 
 
 
 
 
 
 
11
 
12
 
 
14
 
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
 
23
 
24
 
25
 
26
 
 
28
 
 
30
 
31