Livin' Blues 2019, 16.3.2019 17:30

Dom kultúry Lúky
Livin' Blues 2019, 16.3.2019 17:30
Názov koncertu: 
Livin' Blues 2019
Sobota, Marec 16, 2019 - 17:30
Miesto konania (bez profilu)
Dom kultúry Lúky, Vígľašská 1, 851 07 Bratislava

Livin' Blues 2019

27.ročník medzinárodného festivalu bluesovej a rhythm'n'bluesovej hudby.

Calvados Band
Matěj Ptaszek Trio (CZ)
JJ Cale Tribute Band
Jerguš Oravec 3JO & Tammy Nižňanská a.h.
Muddy Shoes (HU)
Nina van Horn (USA/FR)
______________________________________________________

Calvados Band

Calvados Band to sú gitary, množstvo gitár, bluesový feeling, ale aj tvrdé južanské boogie. Dunivá basa a šlapajúce bicie, bottlenecky, ústne harmoniky, aparáty. To je svet Calvados Bandu – košickej blues rockovej kapely, ktorá na svojich vystúpeniach ponúka popri skladbách od Boba Dylana, ZZ Top, Jimi Hendrixa, Lynyrd Skynyrd, Gary Moorea či Toma Pettyho aj bluesovú klasiku spracovanú osobitým spôsobom a taktiež niekoľko vlastných skladieb potvrdzujúcich žánrové smerovanie kapely. Calvados Band koncertuje od roku 2008.

Ján Fenko – spev, gitara, ústna harmonika, Rastislav Dobranský – spev, basgitara, Roland Šoltész – gitara, Marek Cicholes – bicie

______________________________________________________

Matej Ptaszek Trio (CZ)

Matěj Ptaszek, spisovateľ a vyštudovaný fotograf je od roku 2004 profesionálny bluesový spevák a harmonikár. Patrí v súčasnosti medzi špičku Európskej bluesovej scény. Odborník na Blues uznáva majstrov tohto žánru ako boli Sonny Terry, Sonny Boy Williamson, Howlin Wolf či Leadbelly. Za svoju 14. ročnú profesionálnu kariéru odohral viac než 1300 koncertov. Zúčastnil sa viac než 80 festivalov. Vo februári mu vychádza ďalšie bluesové CD pod názvom Ptaszek and Stehlík and Čihák: Screaming The Blues. Krst sa uskutoční 16.3. na Livin bluese. Rozvíja originálnym a surovým spôsobom tradíciu blues z delty Mississippi, ktoré on sám nazýva BluesGrass. Doprevádzať ho bude výnimočný plzenský gitarista s autentickým zvukom, skladateľ a spevák Jan Stehlík, ktorý už má za sebou tri radové CD a stovky koncertov doma i v zahraničí s vlastnou kapelou St. Johnny a kontrabasista Jan Elvis Čihák.

______________________________________________________

J J Cale Tribute Band

5.decembra 2018 na osemdesiate výročie narodenia J.J.Cale-a sa dali dokopy hudobníci a nadšenci muziky amerického speváka, gitaristu a skladateľa J.J. Cale-a s hudobným programom, aby si uctili pamiatku tohto geniálneho človeka. Repertoár obsahuje jeho najznámejšie skladby, ktoré okrem neho hrali hudobníci a kapely ako Lynyrd Skynyrd, Eric Clapton, Mark Knopfler... a ešte veľa ďalších. Zomrel 26. júla 2013 vo veku 74 rokov. J J Cale Tribute Band plánuje turné (premiéra na Livin' Blues 2019) na Slovensku, v Maďarsku a Českej republike.

Členovia: Fero Šajtos – basa, Juraj Turtev – gitara, spev, Michal Šrámek – bicie, Erich“ Boboš“ Procházka – harmonika, spev, Adrian Kelemen – gitara, spev, Libor Ondrejčík – gitara, Tomáš Fekete – klávesy, spev

______________________________________________________

Jerguš Oravec 3JO & Tammy Nižňanská a.h.

Keď v roku 2011 vstúpil do súťaže Česko - Slovenská SuperStar mladý muž s výraznými okuliarmi a imidžom podobným Johnny Deppovi, porota aj publikum spozornelo. Jeho hlasový prejav nebol podobný ničomu, čo dovtedy táto šou zažila, k tomu veľmi slušne hral na gitare. O dva roky neskôr sa s albumom Just Beneath the Surface zúčastnil prestížnej autorskej súťaže International Blues Challenge Album, kde sa v konkurencii 69 uchádzačov z celého sveta dostal do prvej tridsiatky. Jerguš Oravec potom pendloval medzi kooperáciami s vydavateľstvami (cédečko Done So Far s koncertným záznamom vydaným brnianskou firmou Indies Records) a vlastným nákladom v podobe nahrávky Aries, kde obohatil gitarové aranžmány o dychovú sekciu. Na novom albume „Na Ramenách Otcov“ transformuje svoje doterajšie nielen hudobné ideály do veľmi osobnej výpovede. Matematicky presné kompozície, osobné texty, chuť experimentovať a ideál posúvať hranice remesla je cítiť cez celú nahrávku.

Tammy Nižňanská – speváčka a spoluautorka projektu - hudobnej skupiny The Youniverse (album CMYK)

Tammy Nižňaská – spev (ako hosť), Peter Schön – bicie, Denis Pagáč – kontrabas/basgitara, Jerguš Oravec – gitary/klavír/harmonika/spev

______________________________________________________

Nina van Horn

Francúzsko-americká speváčka Nina Van Horn získala v Nemecku a Francúzsku za svoj album „Seven Deadly Sins“ ocenenie „Nejlepší blues elektric. CD“ a v USA titul „Najlepší ženský výkon“ – prichádza v rámci svojho krátkeho európskeho turné na Slovensko. Nina príde so svojim triom (spev, klávesy, bicie) a privezie obľúbený koncertný program, v ktorom spieva i piesne slávnej Niny Simone. Jej show je plná energie a dobrej hudby, čo sa preukázalo už pri jej českom turné (2017 a 2018). Ninu Van Horn nestačí len počúvať, musíte ju tiež vidieť! Jej show je plná energie a dobrej hudby! Nina Van Horn má výnimočnú charizmu a jej divoká show uriekne a očarí divákov ako doposiaľ na všetkých jej vystúpeniach.

______________________________________________________

MUDDY SHOES (HU)

Kapela bola založená v roku 1996 jedným z najoriginálnejších maďarských bluesových spevákov a gitaristov Jenő Fekete a vynikajúcim klaviristom Szabolcs Nagy. Pôvodné duo doplnili počas roku István 'Fifi' Mezőfi na bicích a Csaba Pengő na kontrabas.

Prvý album skupiny bol vydaný v roku 1997 pod Wolf records. Kapela mala turné v mnohých európskych krajinách, hrala s takými bluesovými gigantmi ako Louisiana Red, či víťaz ceny Grammy Sugar Blue.

Skupina má celkom široký záber v blues ako žánri, počnúc big city blues až po úplne nové skladby v modernom štýle.

členovia:
Jenő Fekete – guitar, vocal
Szabolcs Nagy – piano
Csaba Pengő – double bass
István ’Fifi’ Mezőfi – drums

______________________________________________________

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia.
______________________________________________________

vstup: predpredaj 12 € / na mieste 15 €
predpredaj: https://www.ticketportal.sk/event/LIVIN-BLUES-2019

Dom kultúry Lúky
Vígľašská 1, 851 07 Bratislava, Slovakia

bus zastávka Lúčanka - 59, 92, 95, 98, 99
bus zastávka Vyšehradská - 93

infos:
tel: 02/ 63 835 404
dkl@kzp.sk
www.kzp.sk

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31