Diskusia

Ak chcete prispievať na nástenku, tak sa musíte prihlásiť alebo registrovať. Ďakujeme!
Ej si

Ahojte. Viete niekto ci a kedy bude skupina GOGO PENGUIN na Slovensku? Ich hudba ma ocarila, rad by som ich videl na zivo.

Dávid Proc

Hladáme BASSGITARISTU a KLÁVESÁKA do kapely na výletné lode-CRUISE SHIPS, schopnost zaspievat anglicky, plat cca 1800-2000 €/mesiac, cestovanie po svete...
Sme z východu SR (KE,PO), vačšia vzdialenost sa dá poriešit, playlist bude cca.150-200 vecí, pop,rock,funk,oldies,nemecké veci..
výjazdy trvaju 2-3 mesiace, čítanie not výhoda, znalost akord.značiek, dorozumiet sa anglicky-podmienka, potrebujeme žánrovo flexibilných hráčov.
Email: proc.david@gmail.com

Broňa Noskovičová

Predam 2 listky na Bratislavske Jazzovy Dni, 2.6.2016, Atelier Babylon,
cena za listok: 20.-EUR, povodna cena: 28,-EUR, 0903 959 287

Ján Nter Klamo

Vynikajúci web s obrovským prehľadom, palec hore klobúk dole! Ďakujeme ...:)

Pišta tradjazzfan

Ahoj jazzové SK,..neuplynuli dva dni a už som tu zasa. Tentokrát s dobrou správou. Avšak, má spojitosť s predošlou smutnou. Tak teda: Po smutných týždňoch dixielandu, keď v decembri minulého roku zomrel kapelník a klarinetista BDB Benkó Sándor a po januárovej správe (ktorú som vám posielal) o definítívnom konci kapely BDB sa dnes na FB stránke banjistu Pála Gáspára objavila dobrá správa.
Pozostalí členovia pôvodnej kapely sa rozhodli pokračovať v hraní dixielandu, plus pribrali nového saxofonistu. Dohodli sa na názvu kapely "Dixie Kings of Hungary"
Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, ale už majú založenú FB, aj www stránku, ktoré sú momentálne.... a pochopiteĺne vo "výstavbe". Samozrejme odkaz Benkó Sándora aj naďalej uchovajú.
Ak sa objavia podrobnosti, rád Vám ich pošlem,...samozrejme, s Vašim súhlasom. Ak nechcete byť rušení a informovaní, prosím dajte vedieť.
Jazzu zdar, dixíku zvlášť!
Pišta

Pišta tradjazzfan

Čerstvá správa elektronických a tlačových médií v Maďarsku priniesla pre milovníkov dixielandu „ťažko stráviteľnú“ správu.

Úmrtím kapelníka a vedúceho Benkó Sándora kapela BDB definitívne prestala existovať. Zároveň sa rozhodlo, že tento názov už nikdy, nikto nebude používať. Pre zachovanie pamiatky Sándora sa jeho rodina sa rozhodla vytvoriť „Umeleckú nadáciu Benkó Sándora“, ktorá má za ciele: Aj naďalej podporovať mladých talentov, ako to Benkó za celý svoj život robil. (Na každý „nástrojový post“ BDB vychoval a financoval z vlastného vrecka náhradníka, kandidáta,...ako chcete) Aj tá posledná, mladá generácia kapely bola pôvodne v „zálohe“. Jediný kmeňový člen kapely je pozaunista a aranžér Nagy Iván. Ďalším cieľom je zachovanie, katalogizácia, sprístupnenie všetkých materiálov z pozostalosti kapelníka, aj samotnej kapely. Rodina aj bývalá kapela sa rozhodla tento rok 2016 zasvätiť pamiatke Benkó Sándora a „nedožitého“ 60.r.

Lenka Matejová Taragelová

Ahojte muzikanti:)
Som mezzosopránová speváčka a hľadám kapelku. Obľubujem gypsy jazz (Django Reinhart, Stephane Grappeli, Ella Fitzgerald), folk (Nerez, Zuzanu Navarovú, Asonance, Kamelot,...atď.), bossa nova...a iné. Rada prijímam výzvy. Ak by ste o nejakej kapelke vedeli budem rada. :) Ďakujem vopred.

Hana Jóžová

Milí muzikanti,
chcela by som vás poprosiť o radu, do našej kapely Rolničky (www.rolnicky.sk) hľadáme nového kontrabasistu. Už 24 rokov sme folková kapela a hľadáme piateho člena do partie. Koncertovanie nevynáša veľké peniaze, hráme väčšinou za cestovné, ale vlastné potešenie a potešenie divákov. Hráme vlastnú tvorbu. Ak máte niekto záujem, alebo o niekom viete, dajte vedieť na dusan@rolnicky.sk alebo hanka@rolnicky.sk. Ďakujem a prajem veľa pekného hrania! Hanka

Pišta tradjazzfan

Milí-é priatelia-ľky od jazzu!

Tentokrát Vám musím napísať veľmi smutnú správu.

Dixielandový svet opustil jeden z velikánov kapelník a klarinetista Benkó Sándor z Maďarska. Nechce sa mi veriť,... do poslednej chviľe s kapelou Benkó Dixieland Band obchádzali mestá s Vianočnou omšou ( viz.: youtube), s ktorou všade mali beznádejne vypredané sály a obrovské úspechy.

https://www.youtube.com/watch?v=QtMR7-NEHgc&list=PLXzzF70WPDyW4U48fxRtCB4iLESk5MWdE&index=2

Z pôvodnej kapely na videu žialbohu už nežijú ani trubkár Zoltán Béla, a nedávno zomrelý klavírista Halmos Vilmos. A teraz ich opustil ich Otecko",...ako Benkó Sándora

Je mi cťou, že ma považoval za svojho priateľa,...vmenili sme si mnoho mailov. Nikdy nezabudnem na osobné stretnutia, na jeho koncerty, na jeho nezištnosť, kedy mi venoval krásnu, reprezentatívnu monografiu kapely, autugramy , CD a DVD.

Teraz je každé slovo zbytočné,...chce sa mi plakať.

R.I.P.

Opatrujte sa!

Reklama