O nás

Vznik portálu

Príbeh portálu Jazz.sk sa začal písať v jeden septembrový večer roku 2010 na jazzovom koncerte v bratislavskom klube. Stretli sa tu jazzový hudobník a zároveň nadšenec pre web design Boris Čellár spolu s profesionálnym programátorom, zároveň fanúšikom jazzu Petrom Žuffom. Výborná kombinácia na to, aby oboch nadchol koncept stránky, ktorá by ponúkala užívateľom – hudobníkom aj fanúšikom – priestor na prezentáciu, spoločnú komunikáciu a prístup k informáciam z jazzového sveta.

Dali sa do práce a spolu s kamarátom, grafikom z Londýna a ich blízkou známou, zbehlou v oblasti PR ho postupne navrhli, doplnili a vyvinuli do súčasnej podoby. Oficiálny krst portálu prebehol v nedeľu 23. októbra 2011 na Bratislavských Jazzových Dňoch. Krstným otcom, ktorý symbolicky pokvapkal notebook archívnym vínom (1961 - z čias zlatého veku jazzu) nebol nik iný, ako spevák a propagátor jazzu Peter Lipa.

Misia portálu

Hlavným cieľom portálu www.jazz.sk je spojiť komunitu jazzových hudobníkov, ich fanúšikov, organizátorov jazzového diania a manažérov klubov, v ktorých sa môžu koncerty odohrávať. Portál je  miestom, kde sa bude jazzová komunita pravidelne virtuálne stretávať, aby sa potom mohla stretnúť naživo na koncertoch.

Sloganom portálu je "Dobrá hudba spája" a to je aj najväčším želaním jeho autorov.

Tiráž

Jazz.sk (ISSN 1338-7359) - internetový portál s dennou periodicitou, zameraný na prezentáciu hudobného žánru jazz.
Prevádzkuje OZ Porta Artium

 

Výkonný redaktor:
Redaktor:
 
Redakčná rada
  • Ing. Marián Pavlík
  • Doc. Yvetta Kajanová
  • Mgr. Art Tomáš Galata
Reportéri:
Obrazová dokumentácia, fotografie:
Programovanie/webmaster:

Adresa vydavateľa:

OZ Porta Artium
Furdekova 2
851 03 Bratislava
Slovensko
Telefón: +421 (0) 948 131 321

Ďakujeme vám za záujem o portál Jazz.sk. Ak nám chcete napísať komentár, pochvalu, či pripomienku, mailujte na adresu jazz@jazz.sk.

Redakcia si vyhradzuje právo neuverejňovať nevyžiadané príspevky a nevysvetľovať dôvody ich odmietnutia.

 

Časopis z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia