Cena ESPRIT - anketa za najlepší slovenský jazzový album roka 2023

Cena ESPRIT - anketa za najlepší slovenský jazzový album roka 2023
Peter Motyčka

Aktuálny pohľad na domácu jazzovú scénu nás môže napĺňať optimizmom, keďže uplynulý rok patril v tomto žánri k najplodnejším. Snahou prestížneho ocenenia ESPRIT za najlepší slovenský jazzový album roka je tieto aktivity zviditeľniť. Už dvanásť rokov sa nahrávky domácich umelcov dostávajú do pozornosti medzinárodnej odbornej poroty, ktorej verdikt sa dozvieme počas slávnostného udeľovania cien 30. apríla 2024 vo výnimočných priestoroch bratislavského Pontonu na Dunaji.

 

Ceremoniál udeľovania cien ESPRIT býva tradične súčasťou slovenských osláv Medzinárodného dňa jazzu pod záštitou UNESCO. Sprievodcom aktuálneho dvanásteho ročníka bude moderátor a šéf Rádia Slovensko Roman Bomboš a súčasťou večera sú aj koncerty nominovaných umelcov. Medzinárodné spolupráce vnášajú do umenia nový rozmer, čo možno badať pri všetkých troch ponúknutých zoskupeniach. Flautistka a speváčka Mária Reháková začala k ľudovým inšpiráciám vzhliadať počas svojho londýnskeho pobytu a výsledkom unikátneho prepojenia súčasného európskeho jazzu a folklórnych koreňov je jej medzinárodný projekt Topoľana. Gitarista a skladateľ David Kollar spolupracoval v posledných rokoch s mnohými štýlotvornými umelcami (Erik Truffaz, Arve Henriksen, Rick Cox, Steven Wilson). Členom jeho kvarteta na oceňovanom albumu LIVE bol aj taliansky trubkár Paolo Raineri, s ktorým vytvorí Kollar na Pontone jednoliaty tandem. Nahrávkou Reminiscence spomínal klavirista Klaudius Kováč na legendárneho skladateľa a klaviristu Ernesta Oláha a práve jeho kompozície zaznejú v podaní slovensko-českého Kováčovho tria. Live stream video si môžu milovníci jazzu pozrieť na stránke jazz.sk a na facebookových stránkach jazz.sk i mediálnych partnerov. Priamy prenos zo slávnostného večera prinesie poslucháčom aj Rádio Devín.

 

O dvadsiatich šiestich nominovaných albumoch rozhoduje medzinárodná odborná porota zložená z hudobníkov, promotérov či umeleckých riaditeľov jazzových klubov a festivalov. Zapojiť sa však môžu aj domáci fanúšikovia jazzu. Práve ich hlasovanie určí, kto si tento rok odnesie Cenu verejnosti. Minulý rok si Cenu verejnosti prevzali za album Básne Múzické členovia ansámblu klaviristu Františka Báleša, ktorým sa jedinečným spôsobom podarilo prepojiť krásu slovenskej poézie s jazzom. Dvadsaťšesť laureátov na tohoročné ocenenie ESPRIT poukazuje na rôznorodosť slovenského jazzu. Na svoje si prídu priaznivci tradičnejšieho mainstreamu, ale aj modernejších prejavov, veľkoformátového jazzu i komornejších zostáv, milovníci pestrého fusion i prepojení jazzu s ľudovou hudbou či vyznávači experimentálnejších polôh. „Dianie na našej jazzovej scéne si zaslúži mať svoj vlastný večer osláv tvorivosti,dodáva organizátor podujatia Boris Čellár.Je to už dvanásty krát, kedy dávame ESPRITom najavo, že táto časť kultúrnej obce stojí za povšimnutie a má na domácej (a tiež zahraničnej) scéne svoje miesto. Nie je to len o zvyšovaní povedomia o tomto žánri; cieľom je priniesť a predstaviť tvorbu hudobníkov aj širšej verejnosti. Bonusom je predstavenie hudobného diania nášho regiónu porotcom z celého sveta, ktorí sú aktívni v organizovaní podujatí na medzinárodnej úrovni.

 

 

Za najlepší jazzový album vydaný v roku 2022 označili porotcovia vlani nahrávku Room#555 medzinárodného CZ-SK Big Bandu, vedeného gitaristom, skladateľom a aranžérom Matúšom Jakabčicom. Aktuálny pohľad na bigbandovú tradíciu s prvoligovými sólistami zaujal viacerých zahraničných porotcov. „Prekvapujúce množstvo kompozičných myšlienok, bohatstvo aranžérskych nápadov a majstrovská realizácia,“ nechal sa počuť hudobný redaktor Johann Kneihs z rakúskeho rozhlasu ORF Ö1. Jeho kolega Daniel Ryciak, umelecký riaditeľ a koordinátor viacerých poľských festivalov, rovnako nešetril chválou: „Už roky som nepočul tak skvostný a inovatívny spôsob práce s jazzovým orchestrom.“ Zvoliť ten najlepší album bola pre zahraničných porotcov nesmierne ťažká úloha, čo zhrnul taliansky klavirista Stafano Pasquale: „Vlastne sa ani nedokážem rozhodnúť, keďže viacero projektov ma oslovilo nápadmi i spracovaním.“

 

Generálnym partnerom podujatia ESPRIT je softvérová spoločnosť Espirit s. r. o., hlavnými partnermi sú investičná platforma Crowdberry a Fond na podporu umenia, ktorý podujatie podporil z verejných zdrojov. Umeleckú plastiku ocenenia ESPRIT v tvare kontrabasu vytvoril Jakub Bachorík, ktorý sa popri sochárstve venuje aj maľbe, grafike, scénografii a interiérovému dizajnu. Z jeho rúk pochádza aj grafika pre laureáta Ceny verejnosti ESPRIT. Ocenenie ESPRIT ponúka jazzovým priaznivcom jedinečnú možnosť získať prehľad o tom najlepšom, čo vzniklo na Slovensku v uplynulom roku a svojím hlasovaním môžu vyjadriť podporu a uznanie interpretom tohto žánru.

 

 

Viac informácií nájdete na: jazz.sk/esprit

 

Autor: Peter Motyčka

Esprit: 
2023

Nominované albumy na cenu Esprit 2023

Titulný obrázok Nadpis PHP code
Alan Bartus – Born In Millennium
Alan Bartus – piano / Stefan Pista Bartus – upright bass / David Hodek – drums / Gregory Hutchinson – drums / Kornél Fekete Kovács – flugelhorn Klavirista Alan Bartuš patrí k najvýraznejším osobnostiam presahujúcim domácu scénu. Napriek svojmu veku má na konte trojicu albumov a sériu ocenení z medzinárodných súťaží. Pred odchodom na jednu z najprestížnejších jazzových škôl – Manhattan School of Music v New Yorku, vydal album „Born in Millennium“, ktorý dokázal až na jedinú výnimku vystavať z...
Stav hlasovania: 4.6% z celkového počtu hlasov
AMC TRIO – Following The Light
Peter Adamkovič – piano / Martin Marinčák – bass / Stanislav Cvanciger – drums / Samuel Marinčák – guitar / Randy Brecker – trumpet / Ada Rovatti Brecker – saxophone Prešovské AMC Trio sa za tri dekády stihlo etablovať ako jedno z najstabilnejších jazzových zoskupení na Slovensku. Svoj ôsmy album „Following the Light“ vydala kapela pod krídlami nemeckého labelu Jazzline-Leopard s exkluzívnymi hosťami: trubkárom Randym Breckerom a saxofonistkou Adou Rovatti.  
Stav hlasovania: 0.5% z celkového počtu hlasov
Andrej Farkas Quartet feat. Sandor Molnar & Krisztian Pecek Lakatos & David Hodek
Andrej Farkas – piano / Sandor Molnar – tenor saxophone / Krisztian Pecek Lakatos – upright bass / David Hodek - drums Debutový album klaviristu Andreja Farkasa, ktorý sa vzdelával pod dohľadom vynikajúcich jazzových klaviristov Klaudiusa Kováča a Ľuboša Šrámeka. Jeho hra je ovplyvnená swingom, bebopom, avantgardou a modálnym jazzom a medzi svoje vzory uvádza umelcov ako Oscar Peterson, Wynton Kelly, Kenny Kirkland, Herbie Hancock či Brad Mehldau.
Stav hlasovania: 8% z celkového počtu hlasov
Branislav Dugovič – Everyday Afterwork Music
Branislav Dugovič – clarinet, bassclarinet, guitar / Veronika Vitázková-Simonsen – alto flute, traditional woodwinds / Matthias Loibner – hurdy-gurdy Na albume „Everyday Afterwork Music“ spolupracoval Branislav Dugovič s flautistkou a hráčkou na tradičných dychových nástrojoch Veronikou Vitázkovou a hráčom na ninere Matthiasom Loibnerom. Od predchádzajúcej tvorby sa líši výrazným príklonom k world music a jeho zvukovým základom sú tradičné slovenské či historické nástroje. Zároveň je poctou...
Stav hlasovania: 0.1% z celkového počtu hlasov
Daniel Salontay / Jakub Kačic / Daniel Špiner – Zedzdžez
Daniel Salontay – guitars / Jakub Kačic – drums / Daniel Špiner – piano Zedzdžez je debutový album od trojice autorov Daniel Salontay - Jakub Kačic - Daniel Špiner, z ktorých každý má za sebou množstvo hudobných skúseností. „Povedali sme si, že budeme hrať s pocitom, ako keď sa človek prvýkrát dostane k nástroju a je očarený jeho zvukom.“
Stav hlasovania: 0.9% z celkového počtu hlasov
Denis Gerhardt – SYNTHOLOGY
Denis Gerhardt – keyboards Klavirista a skladateľ Denis Gerhardt zdedil po svojom otcovi, legendárnom klaviristovi a skladateľovi Ladislavovi Gerhardtovi, nielen lásku k jazzu, ale aj tvorivý potenciál. Album Synthology je plný energie, dynamiky a zábavy, ktoré vás zavedú na nezabudnuteľnú cestu zvukom a emóciami. Obsahuje 17 skladieb, ktoré sú zmesou jazzu, groovu a syntezátorovej hudby. Všetky skladby skomponoval a nahral sám autor.
Stav hlasovania: 0.8% z celkového počtu hlasov
Džez a hrúza – Stačí ti
Milan Kopecký – vocal / Ondrej Kopecký – guitar / Andrej Škrinár – bassguitar / Stanislav Zríni – drums / Roland Kánik – keyboards / Michal Cálik – trumpet Debutový album mladého zoskupenia hrajúce autorské skladby dvoch bratov. Žánrovo sa podľa vlastných slov pohybujú medzi džezom a hrúzou, čo v skutočnosti prináša napríklad žánrový mix infikovaný hiphopom.
Stav hlasovania: 0.9% z celkového počtu hlasov
Fats Jazz Band – Rhythm Is Our Business
Ladislav Fančovič – piano, saxophones, arrangements / Michal Matejka – guitar, banjo / Ľubomír Kamenský – trumpet, cornet / Patrik Fičor – drums / Branislav Belorid – trombone / Pavol Kušík – double bass / Ján Gašpárek – clarinet, saxophones / La Jana Dekánková – voice / Matúš Uhliarik – voice, piano Deväťčlenný swingový orchester Fats Jazz Band vydal už ôsmy album, ktorý nahrávali presne tak, ako to robili jazzové legendy pred sto rokmi. Na originálnych storočných hudobných nástrojoch, na...
Stav hlasovania: 12.1% z celkového počtu hlasov
Klaudius Kováč Trio plays Ernest Oláh – Reminiscence
Klaudius Kováč – piano / Tomáš Baroš – double bass / Marián Ševčík – drums Klavirista Klaudius Kováč predstavuje vlastné trio a albumom „Reminiscence“ vzdávajú poctu legendárnemu slovenskému skladateľovi a klaviristovi Ernestovi Oláhovi (1942 – 2002). Unikátna pocta je pretavením ôsmich Oláhových tém.
Stav hlasovania: 2.2% z celkového počtu hlasov
Kollar / Cox / Truffaz / Raineri – LIVE
David Kollar – guitar, bass, piano / Rick Cox – guitar, sampling / Erik Truffaz – trumpet / Paolo Raineri – trumpet Záznam koncertného turné gitaristu Davida Kollara ponúka mystickú a jedinečnú fúziu komponovanej a improvizovanej, klasickej a digitálnej, východnej a západnej hudby. To všetko v medzinárodnej zostave s americkým gitaristom, skladateľom a zvukovým dizajnérom Rickom Coxom a trubkármi Paolom Rainerim a Erikom Truffazom.
Stav hlasovania: 0.9% z celkového počtu hlasov
Lenka Gálisová Quartet – V znamení Návrat
Lenka Gálisová – vocal / Ján Rigó – piano / Matej Štubniak – double bass / Martin Kukučka – drums / Mojmír Caban – vocal Debutový album zoskupenia okolo nitrianskej speváčky a herečky Lenky Gálisovej, laureátky súťaže mladých jazzových interpretov Jazz START UP 2022.
Stav hlasovania: 3.4% z celkového počtu hlasov
Ľuboš Šrámek – Solopsism: Solos & Duets
Ľuboš Šrámek – grand piano, Rhodes piano / Sisa Michalidesová – sopranino recorder / Juraj Bartoš – flugelhorn / Nikolaj Nikitin – bass clarinet / Pavol Bereza – guitar Očakávaný sólový album Solopsism: Solos & Duets klaviristu Ľuboša Šrámeka vznikal za veľmi zaujímavých okolností. Názov odkazuje na filozofický smer jednotlivca, okolo ktorého sa všetko odohráva. Šrámekov výlet do vedomia však nie je ego tripom, ale zahŕňa aj jeho blízkych spolupracovníkov. Dve kontrastné časti prinášajú...
Stav hlasovania: 0.8% z celkového počtu hlasov
Lukáš Oravec Orchestra featuring Sammy Figueroa – THE SUN
Pavel Klimashevsky – conductor / Ádám Gráf – trumpet, flugelhorn / Miroslav Nováček – trumpet, flugelhorn / Lukáš Oravec – trumpet, flugelhorn, bandleader / Marek Kotača – alto & soprano saxophone / Andy Middleton – tenorsaxophone / Luboš Soukup – tenorsaxophone / Pavel Zlámal – baritonsaxophone, bassclarinet / Petr Hnětkovský – trombone / Štěpán Janoušek – trombone / Michal Motýľ – trombone, basstrombone / Ľudovít Kotlár – piano / Tomáš Baroš – double bass / Marián Ševčík – drums / Sammy...
Stav hlasovania: 2.4% z celkového počtu hlasov
Lukáš Oravec Quartet feat. Jerry Bergonzi – HOPE
Jerry Bergonzi – saxophone / Lukáš Oravec – trumpet, flugelhorn / Alan Bartuš – piano / Tomáš Baroš – double bass / Marián Ševčík – drums / Matheus Jardim – drums, percussion Na šiestu nahrávku svojho domovského kvarteta prizval trubkár a skladateľ Lukáš Oravec rešpektovaného amerického saxofonistu a jazzového edukátora Jerryho Bergonziho. Album „The HOPE“ prináša deväť pôvodných kompozícií z pera takmer všetkých členov kapely.
Stav hlasovania: 0.2% z celkového počtu hlasov
Mária Reháková – Topoľana
Mária Reháková – flutes, vocals / Sam Knight – tenor saxophone, backing vocals / Gustavo Clayton Marucci – clarinets / Eddie Lee – piano / Peter Korman – double bass / Floyer Sydenham – drums, percussion / Kan Yanabe – percussion / Carolina Alabau – backing vocals / Project instrumental: Charis Jenson – 1st violin, Harri Allan – 2nd violin, Tadasuke Iijima – viola, Kirsten Jenson – cello / Simon Šufliarsky – voiceover Sexteto zložené zo skúsených londýnskych jazzových hudobníkov vytvára...
Stav hlasovania: 1.2% z celkového počtu hlasov
Milo Suchomel Quartet – Jazz v meste je len pre... Vol. 2
Miloslav Suchomel – tenor & soprano saxophone, vocal / Robert Balzar – double bass / Marián Ševčík – drums / Ľuboš Šrámek – piano, Fender Rhodes / Pavol Bereza – guitars „Nie všetky témy sú nezabudnuteľné, ale táto konkrétna áno,“ vyjadril sa o Suchomelovej skladbe Rosťa legendárny americký saxofonista a skladateľ Benny Golson. „Je tomu tak preto, že nezasahuje len uši, ale predovšetkým srdce, v ktorého hĺbke sú schované práve tie najcennejšie veci. Bude tu s nami...
Stav hlasovania: 1.1% z celkového počtu hlasov
Nikolaj Nikitin – Normal
Nikolaj Nikitin – synthesizers, sound programming, clarinet, bass clarinet, soprano saxophone / Snežana Jović-Werner – accordion / Nenad Vasilić – bass / Dušan Novakov – drums, percussions / Matheus Jardim – drums / Ľubomír Gašpar – cimbalom / Júlia Kozáková – vocal / Samuel Hošek – vocal / Eugen Vizváry – Rhodes piano, synthesizers / Ľuboš Šrámek – Rhodes piano / Juraj Griglák – bass / Jonatan Pastirčák – electronics / Viliam Didiáš – violin / Vojtech Botoš Bélu – viola / Ján Rigo – double...
Stav hlasovania: 0.2% z celkového počtu hlasov
Ondrej Juraši – PLUS
Ondrej Juraši – trumpet, flugelhorn / Luboš Šrámek – keyboards / Roman Mečiar – guitar / Michal Šimko – bassguitar / Michal Fedor – drums Zámerom trubkára Ondreja Jurašiho nebolo napísať komplikované a sofistikované skladby, ale jeho parketou sú melodické linky podporené dobre „šliapajúcou“ rytmickou sekciou. „Mojim zámerom bolo vytvoriť hudbu, v ktorej sa cítim dobre. Hľadám tam akési spojenie retro štýlu a groovu, kde cítiť tanečný nádych podčiarknutý jazzovými improvizáciami a jednoduchou...
Stav hlasovania: 30.7% z celkového počtu hlasov
Pavel Morochovič – Harmony part I. / Prologue / Suite For Piano
Pavel Morochovič – piano Klavirista Pavel Morochovič predkladal už v rámci svojho tria nepočuté podoby melodického jazzu, obohateného o inovatívne zvukové prvky a rozsiahle improvizované plochy. Sériou sólových skladieb sa ešte výraznejšie rozhodol preskúmavať najmä harmonické možnosti svojho nástroja.
Stav hlasovania: 25.1% z celkového počtu hlasov
Peter Lipa – Mojich Osemdesiat
Peter Lipa – vocal / Peter Lipa jun., Roland Kánik, Martin Štefánik, Pavol Bodnár, Juraj Tatár – keyboards / Andrej Šeban, Luboš Andršt, Pavol Bereza – guitar / Martin Zajko – guitar / Martin Gašpar, Vladimír Kulhánek, Michal Šimko – bassguitar / Marcel Buntaj, Martin Valihora, Michal Fedor – drums / Michal Žáček – saxophones „Mojich osemdesiat“ je jedinečný 4CD komplet slovenského jazzového velikána Petra Lipu. Názov symbolizuje Petrove životné jubileum a zároveň unikátnu zostavu 80 piesní...
Stav hlasovania: 0.2% z celkového počtu hlasov
Peter Lipa – NOLA
Peter Lipa – vocal / Peter Lipa jun. – keyboards, programming / Roland Kánik – keyboards, programming / Martin Štefánik – keyboards / Pavol Bereza – guitar / Martin Zajko – guitar / Mário Belák – alto saxophone / Ondrej Juraši – trumpet / Michal Šimko – bassguitar / Michal Fedor – drums / Svetlana Rymarenko – vocal / Oscar Rossignoli – piano / Ari Teitel – guitar / Steve Glenn – tuba / Tearrance Taplin – trombone / Jeron „Ricio“ Fruge – trumpet / Orlando Gilbert – tenor saxophone / Max Moran –...
Stav hlasovania: 0.1% z celkového počtu hlasov
Samuel Hošek – PEACE
Samuel Hošek – vocal / Luboš Šrámek – piano, organ, FX, trumpet / Robert Balzar – double bass / Juraj Griglák – double bass / Dušan Novakov – drums / Mattia Müller – drums / Jakub Valíček – drums / Nikolaj Nikitin – saxophone, bass clarinet / Pavol Bereza – guitar / Sisa Michalidesová – flute / Simona Hulejová – vocal / Mucha Quartet – string quartet Spevák, výtvarník a performer Samuel Hošek vydáva svoj druhý album, ktorým sa vracia k jazzu. Nahrávka „Peace“ ponúka sedem jazzových štandardov a...
Stav hlasovania: 0.1% z celkového počtu hlasov
Sisa Michalidesová – Drops of Me
Sisa Michalidesová – sopranino recorder, flute / Mária Kmeťková – harp / Pavol Bereza – guitar / Robert Vizvári – bass guitar Flautistka a skladateľka Sisa Michalidesová vydala nový album „Drops of Me“, na ktorom spolupracovala s harfistkou Máriou Kmeťkovou, gitaristom Pavlom Berezom a basgitaristom Robertom Vizvárim. Obal CD a fotky na album pripravil Peter Konečný, ktorý pridal aj básne inšpirované hudbou z albumu.
Stav hlasovania: 1.8% z celkového počtu hlasov
Stanislav Počaji / Peter Konečný – Domček z kariet
Kamil Mikulčík – vocal / Juraj Turtev – vocal / Katarína Stohrová – vocal / Asia Smolková – vocal / Dennis Lacho – vocal / Peter Lipa – vocal / Sisa Michalidesová – vocal, pipe / Pavol Hammel – vocal / 


Stanislav Počaji – guitars, bassguitar / 
Michal Šimko – bassguitar / 
Peter Preložník – keyboards / 
Deodato Siquir – drums / Erich Boboš Procházka – mouth harp / Nikolaj Nikitin – bass clarinet / Peter Szabados – steel guitar / Juraj Schweigert – mouth harp / Milo Suchomel – soprano...
Stav hlasovania: 0.7% z celkového počtu hlasov
Tibor Feledi Kairos Quintet – Spoločné ihriská / Common Playgrounds
Tibor Feledi – keyboards / Michal Šelep – bassguitar / Lenka Molčányiová – altosaxophone / Juraj Dávid Raši – drums / Michal Cálik – trumpet / Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu / Adrian Kokoš – conductor / Karolína Krigovská – violin / Tereza Kučerová – violin / Mária Ščerbáková – viola / Marcel Petráš – cello „Pred niekoľkými rokmi som sa ocitol na koncerte detského zboru, ktorý dirigoval Adrian Kokoš. Vtedy mi napadlo, že by bolo skvelé počuť detský zbor spievať moje...
Stav hlasovania: 0.5% z celkového počtu hlasov
Valér Miko – Conscious Being
Valér Miko – piano / Martin Gašpar – bassguitar, double bass / Igor "Ajdži" Sabo – drums, percussion / Pavol Bereza – guitar / Martin Geišberg – voice, clarinet / Michal Cálik – trumpet / Stanislav Palúch – violin / spectrum quartett (Ján Kružliak – violin, Peter Dvorský – viola, Branislav Bielik – cello) Klavirista a skladateľ Valér Miko svojím albumom „Conscious Being“ žánrovo a aranžérsky nadväzuje na predchádzajúcu nahrávku „Presence“, ktorá oscilovala medzi klasickou hudbou a jazzom....
Stav hlasovania: 0.5% z celkového počtu hlasov

Galéria

Cena ESPRIT - anketa za najlepší slovenský jazzový album roka 2023
Cena ESPRIT - anketa za najlepší slovenský jazzový album roka 2023

 

 

Ďalšie články

Cena ESPRIT - anketa za najlepší slovenský jazzový album roka 2018
Portál Jazz.sk vyhlasuje siedmy ročník ankety Esprit za najlepší slovenský jazzový album vydaný v...
Poznáme víťaza Ceny verejnosti ESPRIT: Najväčšie sympatie získal album Utajená od Hany Šebestovej
Je rozhodnuté o víťazovi Ceny verejnosti Esprit za najlepší slovenský jazzový album vydaný v...
Ceny Esprit sú odovzdané: Hlavnú cenu za najlepší slovenský jazzový album získala Sisa Michalidesová
Už poznáme víťaza Hlavnej ceny ankety Esprit! Cenu za najlepší jazzový album vydaný v roku...
Ceny Esprit sú odovzdané: Hlavnú cenu získal album Lukáša Oravca
Slávnostné udeľovanie cien s trojkoncertom nominovaných prebehlo v sobotu 30. apríla v Divadle...
Cenu ESPRIT si prevzal gitarista David Kollar
Slovenské oslavy Medzinárodného dňa jazzu pod záštitou UNESCO sa už tradične nesú v znamení...
Fúzie 2024 predstavia domáce bigbandy
Priaznivci veľkoformátových jazzových zoskupení by mali koncom mája určite zavítať do Prievidze,...
Alan Bartuš: z New Yorku do Viedne
Klavirista Alan Bartuš mal viac ako dobrý rok: v prestížnom nemeckom vydavateľstve Challenge...
Tip na víkend: PET JAZZ bude oslavovať
V Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa bude cez víkend oslavovať. Len dvojica...