Ako využiť potenciál stránky Jazz.sk?

Ako využiť potenciál stránky Jazz.sk?
jazz.sk

Portál Jazz.sk je bránou k informáciam o jazzovom dianí vo svete a na Slovensku. Vznikol pred necelým rokom, no už teraz patrí k najnavštevovanejším stránkam menšinových žánrov na Slovensku. Jeho cieľom popri redakčnej časti (ide o oficiálne periodikum s prideleným ISSN číslom) je dať návštevníkom možnosť zasiahnúť do jeho štruktúry a spoluvytvárať tak obsah stránky.  Ponúkame vám niekoľko tipov ako naplno využiť potenciál Jazz.sk. Ako na to?

 

 

Zviditeľnite svoje koncerty

Funkciu voľného pridávania koncertov využívajú doteraz prevažne kluby a samotní hudobníci. Vedeli ste, že koncert sa po pridaní zobrazí na hlavnej stránke minimálne dva krát? Najskôr hneď po pridaní, druhý raz aktuálne v deň koncertu, priamo pod kalendárom.
TIP: Pri pridávaní koncertu uploadujte aj kvalitnú fotografiu, readakcia totiž do hlavného obsahu vyberá aj z pridávaných koncertov. Aby mohla táto informácia rotovať v slideri na hlavnej stránke, mala by mať fotografia rozmer min 630x340px.

Blogujte!

Máte nejakú zaujímavú informáciu z hudobného prostredia jazzu? Vydávate album, pripravujete krst CD, vyrážate na koncertnú šnúru, otvárate jazzový klub? V tom prípade máte dve možnosti. Pošlite nám o tom správu, alebo napíšte svoj blog. Výhoda blogu je, že sa dá formátovať ako bežný článok. Môžte meniť písmo, vkladať linky, vytvoriť galériu obrázkov. Ak je obsah blogu zaujímavý, väčšinou býva zviditeľnený aj na hlavnej stránke v redakčnej časti.
TIP: Prelinkujte si váš blog s obsahom stránky. Vačšina klubov, hudobníkov a skupín má na portáli Jazz.sk svoju profilovú stránku.

Pridávate udalosti len na Facebook? Skopírujte ich dvoma klikmi na Jazz.sk

Facebook je v súčasnosti moderný nástroj na zviditeľnenie vlastných aktivít. Vytváranie udalosti je naozaj jednoduché. Pozvánku na váš koncert však dostanú len vaši facebookoví priatelia. Na stránku Jazz.sk chodí za informáciami takmer 10.000 návštevníkov mesačne. Fanúšikovia jazzu, organizátori, prevádzkovatelia klubov, hudobníci... . Sprostredkujte im vašu facebookovú udalosť cez novú aplikáciu, ktorá pridá všetky potrebné informácie do kalendára Jazz.sk.
Stačí skopírovať link facebookovej udalosti a vložiť ho do poľa nad kalendárom na hlavnej stránke. Aplikácia si sama stiahne potrebné informácie udalosti ako dátum, čas, miesto, názov koncertu a fotku. Dvoma kliknutiami sa tak vaša facebooková udalosť jednoducho pridá do kalendára Jazz.sk.
TIP: Nahraďte fotografiu z facebooku, kvalitnejšou foto s vyšším rozlíšením, aby mohla informácia o koncerte rotovať v slideri na hlavnej stránke.

Ľudia z portálu Jazz.sk stále vylepšujú prostredie stránky, funkcie a možnosti pre užívateľov a návštevníkov. Stránka má slúžiť ľuďom a sme naozaj radi, že po necelom roku fungovania je portál denno denne naozaj naplno využitý. Pripravujeme veľké prekvapenie, ktoré spustíme počas Bratislavských Jazzových dní, teda posledný októbrový víkend. Prezradíme len, že pôjde o veľkú zmenu týkajúcu sa dizajnu stránky!

 

Tím Jazz.sk
-rob-
 

 

 

 

Ďalšie články

Vznikol soundtrack ku počítačovej adventúre Creaks. Hlavným tvorcom je Joe Acheson a jeho Hidden Orchestra
Pražské štúdio Amanita Design vydalo v lete novú počítačovú hru s názvom Creaks. Na vytvorenie...
Anita Soul and Friends: gospelové Vianoce v Divadle Aréna
V piatok 15. decembra 2020 sa v bratislavskom Divadle Aréna uskutočnil zaujímavý vianočný koncert...
Jan Andra & The Track Inspection: funk-jazzoví inšpektori vyrážajú na turné s debutovým albumom a 360° videom
The Track Inspection je novým projektom českého jazzového hudobníka Jan Andra, ktorý vydal album...
9. ročník Gypsy Jazz Festivalu: Pekný záver roka 2020
Rok 2020 sa stal rokom, kedy asi každý z nás musel, či chcel alebo nie, zastaviť a spomaliť....