Barbara Dennerlein prichádza s novým CD 'Spiritual Movement, No.3'

Barbara Dennerlein prichádza s novým CD 'Spiritual Movement, No.3'
jazz.sk

Oficiálny dátum vydania najnovšieho albumu organistky Barbary Dennerlein​​, "Spiritual Movement, No. 3" je práve dnes, 7. septembra. Organistka sa vráti sa na miesto, kde bol album nahrávaný, do farského kostola v rakúskom meste Fehring. Na krste ju podporí jej kolega, gitarista Edi Köhldorfer, ktorý sa podieľal aj na nahrávke. Celý koncert prebehne naživo, podľa slov interpretky je hranie s playbackom neprípustné a pre jazzového umelca je najväčším utrpením.

"Spiritual Movement, No. 3" je 13. album spoločnosti Bebab Records, ​​vlastného vydavateľstva Barbary Dennerlein. Sony Music je jej distribučným partnerom v Európe už mnoho rokov, takže CD je k dispozícii vo väčšine krajín. V Severnej Amerike bude CD k dispozícii prostredníctvom cdbaby.com.Album "Spiritual Movement, No. 3" je v poradí Barbarino 26. CD. Organistka sa intenzívne zaoberá netypickou produkciou jazzu na píšťalových organoch už takmer dve desaťročia a so svojimi koncertami žne celosvetový  úspech. Toto nové CD je medzníkom, vytvára nový priestor pre dialóg medzi organom a gitarou.

http://www.sonymusic.de/Barbara-Dennerlein/Spiritual-Movement-No3/P/2642606

 

Foto: Johannes Tichy
-rob-

 

 

Ďalšie články

Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...