Ben Westbeech v Bratislave - zmes soulu, elektroniky a jazzu

Ben Westbeech v Bratislave - zmes soulu, elektroniky a jazzu
jazz.sk

V bratislavskom Kultúrnom centre Dunaj sa v decembri predstaví Ben Westbeech, hudobnou kritikou ospevovaný britský umelec, ktorý kombinuje soulový spev s elektronickou tanečnou hudbou a jazzovými podkladmi. Rodený Bristolčan príde do Bratislavy 11. decembra aj s šesťčlennou kapelou predstaviť svoj nový album There’s More To Life Than This. Koncert by si nemali ujsť najmä fanúšikovia Jamiroquaia, ku ktorému býva tento spevák často prirovnávaný, či Jazzanovy, ktorej Westbeech prepožičal svoj hlas pre ich najväčší hit I Can See. Pozornosť by mali zbystriť aj fanúšikovia Lennyho Kravitza, za ktorého novodobú verziu Westbeecha označujú britské hudobné servery.

Westbeecha objavil pred šiestimi rokmi známy DJ Gilles Peterson a jeho prvý album Welcome To The Best Years Of Your Life z roku 2007 sa stal vôbec prvou nahrávkou Petersonovho labelu Brownswood. Na novom albume, ktorý vyšiel v polke septembra pod houseovou značkou Strictly Rhythm, sa Westbeech posúva viac k elektronike, stále si však zachováva aj svoj soulovo-jazzový základ.

Spevák, ktorého podľa jeho vlastných slov najviac ovplyvnili Stevie Wonder, Nirvana a začiatky britskej houseovej scény, spolupracuje s umelcami z tých najrôznejších žánrov vrátane drum n bassového DJ-a Markyho, rappera Professora Greena či dubstepového mága Ruska. Bratislava sa tak môže tešiť na eklektický mix houseu, soulu a jazzu, popretkávaný drum n bassom a Westbeechovým violončelom.

Predpredaj vstupeniek na decembrový koncert Bena Westbeecha bol už spustený, pričom prebieha výlučne prostredníctvom internetovej stránky www.orepole.sk. Prvých 100 vstupeniek sa dá kúpiť za 15 eur, neskôr bude cena stúpať.

Usporiadateľská agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy v minulých mesiacoch interpretov ako N.O.H.A., The Young Gods či Nu:Tone, na jeseň pripravuje okrem iného vystúpenia Plump DJs, Parov Stelar Band a Belleruche.

Zdroj: orepole.sk

 

 

Ďalšie články

Navždy odišiel ďalší jazzman starej školy. Vo veku 93 rokov zomrel saxofonista a skladateľ Jimmy Heath
Jimmy Heath, vynikajúci saxofonista starej školy, skladateľ a kapelník, ktorý spolupracoval s...
Recenzia CD: Valér Miko trio a vyznanie „životu“
Sú hudobníci, ktorých vývoj sledujem s napätím, pretože ich kompozičný a technický potenciál...
Výzva Slovenskej jazzovej spoločnosti na dodanie návrhov pre edičný plán CD Hudobného fondu pre rok 2020
Slovenská jazzová spoločnosť oznamuje, že prijíma návrhy na výrobu/vydanie CD nosičov pre...
Bratislava Hot Serenaders zožali úspech v Rusku. Záverečná dráma na letisku skončila happyendom
Najznámejší slovenský orchester, ktorý sa venuje jazzovej hudbe 20. a 30. rokov – Bratislava...