Ben Westbeech v Bratislave - zmes soulu, elektroniky a jazzu

Ben Westbeech v Bratislave - zmes soulu, elektroniky a jazzu
jazz.sk

V bratislavskom Kultúrnom centre Dunaj sa v decembri predstaví Ben Westbeech, hudobnou kritikou ospevovaný britský umelec, ktorý kombinuje soulový spev s elektronickou tanečnou hudbou a jazzovými podkladmi. Rodený Bristolčan príde do Bratislavy 11. decembra aj s šesťčlennou kapelou predstaviť svoj nový album There’s More To Life Than This. Koncert by si nemali ujsť najmä fanúšikovia Jamiroquaia, ku ktorému býva tento spevák často prirovnávaný, či Jazzanovy, ktorej Westbeech prepožičal svoj hlas pre ich najväčší hit I Can See. Pozornosť by mali zbystriť aj fanúšikovia Lennyho Kravitza, za ktorého novodobú verziu Westbeecha označujú britské hudobné servery.

Westbeecha objavil pred šiestimi rokmi známy DJ Gilles Peterson a jeho prvý album Welcome To The Best Years Of Your Life z roku 2007 sa stal vôbec prvou nahrávkou Petersonovho labelu Brownswood. Na novom albume, ktorý vyšiel v polke septembra pod houseovou značkou Strictly Rhythm, sa Westbeech posúva viac k elektronike, stále si však zachováva aj svoj soulovo-jazzový základ.

Spevák, ktorého podľa jeho vlastných slov najviac ovplyvnili Stevie Wonder, Nirvana a začiatky britskej houseovej scény, spolupracuje s umelcami z tých najrôznejších žánrov vrátane drum n bassového DJ-a Markyho, rappera Professora Greena či dubstepového mága Ruska. Bratislava sa tak môže tešiť na eklektický mix houseu, soulu a jazzu, popretkávaný drum n bassom a Westbeechovým violončelom.

Predpredaj vstupeniek na decembrový koncert Bena Westbeecha bol už spustený, pričom prebieha výlučne prostredníctvom internetovej stránky www.orepole.sk. Prvých 100 vstupeniek sa dá kúpiť za 15 eur, neskôr bude cena stúpať.

Usporiadateľská agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy v minulých mesiacoch interpretov ako N.O.H.A., The Young Gods či Nu:Tone, na jeseň pripravuje okrem iného vystúpenia Plump DJs, Parov Stelar Band a Belleruche.

Zdroj: orepole.sk

 

 

Ďalšie články

Juraj Griglák vydáva očakávaný album From the Bottom: Hudbu z novinky predstaví na slovenskom turné
Jeden z našich najuznávanejších inštrumentalistov prichádza s nahrávkou, ktorá je plná...
Trubkár Wynton Marsalis prekvapil svet svojim husľovým koncertom: V diele kombinuje jazz s vážnou hudbou
Hudobná všestrannosť Wyntona Marsalisa sa už dlho prejavuje vo všetkých jeho aktivitách - či sa...
Horehronské jazzové dni: Šiesty ročník festivalu prinesie do Brezna domácich i zahraničných jazzmanov
Jesenné večery budú v Brezne patriť jazzovej hudbe. Na svedomí to bude mať séria koncertov, ktoré...
V Nu Spirit Bare znie opäť jazz: Andreas Varady Trio a Radovan Tariška priniesli hudbu plnú virtuóznych pasáží i jemných lyrických chvíľ
Mladý gitarista a skladateľ svetového formátu Andreas Varady opäť navštívil svoje rodné Slovensko...