Blesková súťaž o 2x2 vstupenky na Aubrey Johnson Quintet

Blesková súťaž o 2x2 vstupenky na Aubrey Johnson Quintet
jazz.sk

Jesenná koncertná sezóna v novomestskom klube Blue Note sa rozbieha pekne bez okolkov. Už túto sobotu bude priestor s modrou notou v logu hostiť americkú jazzovú speváčku Aubrey Johnson. Tá žije striedavo v New York a v Bostone, no v Európe sa jej očividne páči.

Aubrey je zároveň skladateľkou a pedagogičkou, ktorá se špecializuje na vokálny jazz a brazilsku hudbu. Je držiteľkou titulu "Master of Music" v odbore jazz na konzervatóriu v Novej Anglii (New England Conservatory). K vydaniu tento rok pripravuje svoj debutový album so sprievodnou kapelou,
vedenou saxofonistom Gregom Osbym, vo vydavateľstve Inner Circle Music. V roku 2011 nastúpila do hlasovévo oddelenia na slávnej Berklee College of Music v Bostone a stala se ich nejmladšou súčasnou učiteľkou. Aubrey behom svojej kariéry koncertovala alebo nahrávala s takými jazzovými velikánmi ako sú Bobby McFerrin, Lyle Mays, Steve Rodby, Mark Walker, Paul McCandless, Fred Hersch a Jimmy Cobb.

Ak ste fanúšikom kvalitného jazzového vokálu, nenechajte si túto príležitosť ujsť. Účasť môžete vyhrať v našej bleskovej súťaži.
Otázka: Napíšte nám meno slovenskej interpretky, ktorej vyšiel minulý rok debutový album v rovnakom vydavateľstve - Inner Circle Music.
Sútaž trvá do 4.10.2013

Výhercovia: Miroslava Slušná, Štefan Dobiaš

 

 

Ďalšie články

Jazz START UP vám môže dať krídla
Viaceré okolností naznačujú, že domácim jazzovým umelcom začína „ísť karta“: speváčka Kristína...
Kde začnú Jazzové Vianoce na Slovensku? Predsa v Leviciach
Hlavný nápor domácich jazzových festivalov viac-menej skončil, no prečo by si nemohli fanúšikovia...
Jazz-festivalovo-koncertná-zimo-jeseň
Už je tomu raz tak: titulky niektorých článkov vyznievajú nezmyselne (dokonca úplne blbo), nech na...
Lesk veľkých skladieb. Petr Nohavica: Glance
Rád by som sa vyhýbal nástrahám idealizovania minulosti a spomienkovému optimizmu. Niekedy...