Blesková súťaž o 2x2 vstupenky na Aubrey Johnson Quintet

Blesková súťaž o 2x2 vstupenky na Aubrey Johnson Quintet
jazz.sk

Jesenná koncertná sezóna v novomestskom klube Blue Note sa rozbieha pekne bez okolkov. Už túto sobotu bude priestor s modrou notou v logu hostiť americkú jazzovú speváčku Aubrey Johnson. Tá žije striedavo v New York a v Bostone, no v Európe sa jej očividne páči.

Aubrey je zároveň skladateľkou a pedagogičkou, ktorá se špecializuje na vokálny jazz a brazilsku hudbu. Je držiteľkou titulu "Master of Music" v odbore jazz na konzervatóriu v Novej Anglii (New England Conservatory). K vydaniu tento rok pripravuje svoj debutový album so sprievodnou kapelou,
vedenou saxofonistom Gregom Osbym, vo vydavateľstve Inner Circle Music. V roku 2011 nastúpila do hlasovévo oddelenia na slávnej Berklee College of Music v Bostone a stala se ich nejmladšou súčasnou učiteľkou. Aubrey behom svojej kariéry koncertovala alebo nahrávala s takými jazzovými velikánmi ako sú Bobby McFerrin, Lyle Mays, Steve Rodby, Mark Walker, Paul McCandless, Fred Hersch a Jimmy Cobb.

Ak ste fanúšikom kvalitného jazzového vokálu, nenechajte si túto príležitosť ujsť. Účasť môžete vyhrať v našej bleskovej súťaži.
Otázka: Napíšte nám meno slovenskej interpretky, ktorej vyšiel minulý rok debutový album v rovnakom vydavateľstve - Inner Circle Music.
Sútaž trvá do 4.10.2013

Výhercovia: Miroslava Slušná, Štefan Dobiaš

 

 

Ďalšie články

Jazzové polky od českého Slavíka
Na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou sa počas nasledujúceho týždňa už tridsiatyôsmykrát...
Nielen opera, ale aj jazz na Symfónii umenia
Už len tento týždeň si môžete zakúpiť zľavnené vstupenky na medzinárodný multižánrový festival...
Kam za dobrým koncertom alebo niekoľko jazzových tipov
Na stránkach portálu JAZZ.SK pravidelne informujeme o domácich jazzových koncertoch či festivaloch...
Dve dekády zázraku s CZ-SK Big Bandom Matúša Jakabčica
Pokiaľ už máme to jubileum, nalejme si čistého vína: uživiť v domácich podmienkach jazzový...