Gitarista Tomáš Lukáč vydáva novinku - EP „You Know You’re Right“

Gitarista Tomáš Lukáč vydáva novinku - EP „You Know You’re Right“
Peter Baláž

Témou nového projektu jazzového gitaristu a skladateľa Tomáša Lukáča je hudba legendárneho frontmana kapely Nirvana, Kurta Cobaina. „You Know You’re Right“ je malou ochutnávkou „dlhohrajúcej“ platne, ktorej vydanie je plánované na leto 2020. 

 

Notoricky známe hity, ale aj menej známe kompozície, sú transformované do novej, jedinečnej podoby - táto nahrávka nie je iba jazz, nie je iba rock, a nie je iba cover albumom. Je autentickou výpoveďou mladého umelca, ktorý reflektuje dobu, v ktorej žije, a hudbu, s ktorou vyrastal. Na nahrávke, ktorá vznikla v nemeckom Mníchove, sa okrem Tomáša Lukáča (gitara, aranžmány) podieľali hudobníci na špici nemeckej, resp. európskej scény – André Schwager (klavír), Thomas Ganzenmüller (kontrabas), Zhitong Xu (bicie).

EP „You Know You’re Right“ je dostupné v digitálnej podobe tu:

https://tomaslukac.bandcamp.com/album/you-know-youre-right-ep

 

Tomáš Lukáč - Smells Like Teen Spirit

 

Tomáš Lukáč vyštudoval jazzovú gitaru na jednom z najprestížnejších európskych jazzových inštitútov na Kunstuniversität Graz v Rakúsku, momentálne pokračuje v štúdiu na mníchovskej Hochschule für Musik und Theater München u medzinárodne uznávaného prof. Peter O'Mara. Ako skladateľ, aranžér, či sideman, posobí v rôznych medzinárodne úspešných projektoch ako napr.: Tomas Lukac Group, Annamerika Quintet, Ellipsis Quintet, SOULike (funk, soul), a v mnohých ďalších. Hral alebo nahrával s mnohými výnamnými interpretmi slovenskej a zahraničnej scény, o.i. Robben Ford, Jim Rotondi, Ed Partyka..

 

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...