Jazz opäť klope na brány škôl

Jazz opäť klope na brány škôl
jazz.sk

1.10.2011 – Štvrtý ročník úspešného projektu z autorského pera Lucie Lužinskej a Borisa Čellára JAZZ ide do školy už čoskoro otvorí svoje hľadisko školám, študentom i milovníkom dobrého jazzu. Slovenská sporiteľňa opäť podporila tento jedinečný projekt a umožnila jeho pokračovanie. „Študenti“ sa tento krát môžu tešiť na skvelého amerického jazzmana Howarda Curtisa, ktorý bude hosťovať na všetkých koncertoch.
 
Lucia Lužinská a Boris Čellár spolu s ďalšími skvelými hudobníkmi už po štvrtýkrát ponúknu Slovensku edukačné jazzové koncerty pre stredoškolákov. Projekt Jazz ide do školy približuje mladým ľudom jazzovú hudbu interaktívnou formou. Každý koncert bude jedinečný a tvorivý ako samotný jazz. Už tradične sa aj diváci zapoja do jeho priebehu.
 
Kvalitný jazz vyžaduje aj kvalitných hudobníkov a okrem Lucie Lužinskej a Borisa Čellára vystúpia aj Gregor Ftičar zo Slovinska  (piano) a výnimočný hudobný hosť Thomas Howard Curtis – američan, ktorý ma za sebou 25 - ročnú kariéru jazzového bubeníka a multiperkusionistu. Pôsobí ako pedagóg na Kunstuninversität v Grazi.
 
Stredoškoláci i ostatní hostia, ktorí sa zúčastnia koncertov, môžu očakávať zážitok ako na vrcholných jazzových podujatiach. Hudobníci predvedú ako je možné spájať jednotlivé prvky hudobných žánrov a že to, čo je „moderné“ má svoje korene a históriu.
 
Projekt pred rokom expandoval do virtuálneho sveta a tento rok bude v e-learningu pokračovať opäť na webe www.jazz.sk. Absolvovať ho môže každý, nielen stredoškoláci. Spúšťa sa deň po poslednom koncerte, teda 19.10.2011. Jeho najšikovnejší absolventi získajú zaujímavé hudobné ceny.
 
V školskom roku 2011/2012 sa edukačné koncerty uskutočnia v nasledujúcich mestách:
10.10.2011             Banská Bystrica
11.10.2011             Žilina
13.10.2011             Bratislava
17.10.2011             Trnava
18.10.2011             Komárno
 
Školy a triedy sa na jednotlivé koncerty môžu prihlásiť prostredníctvom kontaktného formulára na www.jazz.sk alebo prostredníctvom mailu na press@jazz.sk. Účasť školských kolektívov je, vďaka podpore partnerov projektu, zdarma.

Galéria

Jazz opäť klope na brány škôl
Jazz opäť klope na brány škôl
Jazz opäť klope na brány škôl
Jazz opäť klope na brány škôl
Jazz opäť klope na brány škôl
Jazz opäť klope na brány škôl
Jazz opäť klope na brány škôl
Jazz opäť klope na brány škôl

 

 

Ďalšie články

Slovenskí jazzmani Nikitin a Šrámek pripravujú premiéru novinky Altar Double Quintet
Čerstvý hudobný album Altar Double Quintet odohrajú v koncertnej premiére etablovaní slovenskí...
Legendárna skladba "Take Five" pôvodne znela úplne inak: Nahrávky zo skúšok vraj pripomínajú zvuk zlej študentskej kapely
Nová kniha od Philipa Clarka o Davovi Brubeckovi, ktorý stál pri zrode legendárneho jazzového hitu...
V marci odštartuje ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Hudobníci a vokalisti si opäť budú môcť zahrať v kapele pod vedením najlepších lektorov
V roku 2020 začína už ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Pre všetkých hudobníkov,...
Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...