Kam na ples s jazzom

Kam na ples s jazzom
jazz.sk

Plesová sezóna 2012 úspešne začala a ak máte aj vy chuť dať sa do gala a pretancovať celú noc, ponúkame vám pár tipov, kde tak môžete urobiť. Pri nami vybraných plesoch vás v rámci hudobného programu budú samozrejme sprevádzať jazzmeni a jazzmenky.

 

Bratislava

4. februára o 18:00 hod. sa v Incheba Expo Aréne uskutoční v poradí druhý Ruský bál. Počas Bálu bude prebiehať ochutnávka najlepších národných nápojov, budete mať možnosť ochutnať majstrovské diela ruskej a slovenskej kuchyne. Súčasťou programu bude vystúpenie umeleckých súborov, známych ruských a slovenských umelcov. Okrem operných a baletných vystúpení vás potešia jazzoví umelci. Večerom bude sprevádzať orchester Gustav Brom Big Band pod vedením dirigenta Vlada Valoviča a moskovská hudobná skupina zástupkyne pop-jazzovej školy Kristiny Aglints. So skupinou ako hosť vystúpi taktiež Elena Fuchs. Lístky v hodnote 100 až 200 Eur si môžete objednať tu: http://www.russkiybal.sk/

 

11. februára sa pri príležitosti 70. výročia výchovy inžinierov elektrotechniky a informatiky uskutoční Ples elektrotechnikov a informatikov v hoteli Double Tree by Hilton (vedľa Zimného štadióna Ondreja Nepelu). Hudobný program je zaujímavý: vokálna skupina Fragile s repertoárom, kde sú aj jazzové štandardy, operné trio La Gioia, česká muzikálová speváčka Šárka Marková a nakoniec Jana Orlická a jej jazzový band. V cene vstupenky 60 Eur je zahrnuté: prípitok, predjedlo, hlavné jedlo, dezert, nealko, polnočný buffet. Objednávajte na: http://www.plesfeistu.sk/

 

18. februára sa uskutoční 11. ročník Bratislavského bálu v priestoroch Mestského divadla P. O. Hviezdoslava na Laurinskej ulici. Ide o reprezentačný bál hlavného mesta a Bratislavského samosprávneho kraja, nad ktorým záštitu prezval primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik. Okrem odovzdávania Ceny Júliusa Satinského – Bratislavská čučoriedka, špeciálnych Polnočných novín obsahujúce zaujímavosti z príprav bálu, fotografií z prebiehajúceho ročníka, či Polnočného prekvapenia by vás mohol zaujať hudobný program. Za jazzovú obec vystúpi Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča, Bratislava Hot Serenaders, ktorí vystúpia aj s Milanom Lasicom a hosťom večera bude aj už legendárna speváčka Marie Rottrová. Vstupenky na Bratislavský bál v hodnote 170 € alebo 210 € si záujemcovia môžu kúpiť v pokladni MDPOH na Laurinskej ulici každý pracovný deň 16. 1. – 17.2. v čase od 10.00 – 18.00 hod.

 

Trenčianske Teplice

18. februára o 19:00 sa v priestoroch Kursalonu v centre parku mesta Trenčianske Teplice uskutoční 1. Benefičný ples, ktorý organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Výťažok z podujatia bude venovaný Hodine deťom s cieľom pomôcť konkrétnym rodinám s deťmi v hmotnej núdzi. Programom budú sprevádzať Alena Heribanová a Emília Vášaryová. Okrem cimbalovej hudby Brindzákovci a Martin Chodúr Band-u jazzových fanúšikov zaujme najmä Oskar Rózsa BandFragile. Vstupenky za 100 Eur si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

 

Ak máte ďalšie tipy na Plesy s jazzom, budeme my, aj ostatní čitatelia radi, ak ich umiestnite do komentára pod článkom.

 

Jarmila Žuffová

 

 

Ďalšie články

Súťaž Jazzfruit ide v nedeľu do finále. Podporte svojich favoritov počas online prenosu nad pražskými strechami
Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné...
Odohrá sa (zrejme?) prvý festival na svete od začiatku koronakrízy. Bavorský Jazzfest Paasau otvorí svoje brány 2. júna.
Náznak, že hudobný život sa začína vracať do normálu. Organizátori jazzového festivalu v bavorskom...
One Day Jazz Festival A-Live 2020: Štvrtkový live stream bude patriť slovenskému kvartetu a nemeckému klaviristovi
Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru tretí zo série ôsmich...
Zamyslenie: čo by sa stalo s jazzom, keby Louis Armstrong zomrel počas poslednej veľkej pandémie?
Keďže v súčasnosti čelíme pandémii koronavírusu, myslím, že je vhodné si spomenúť, že zhruba pred...