Esprit 2017

Legenda so zdravotnými problémami: Aretha Franklin zrušila ďalšie vystúpenia

Legenda so zdravotnými problémami: Aretha Franklin zrušila ďalšie vystúpenia

Speváčka Aretha Franklin opäť zrušila svoje vystúpenia, konkrétne účasť na New Orleans Jazz & Heritage Festival, ako aj koncert v New Jersey Performing Arts Center, ktorého sa mala zúčastniť 25. marca, v deň svojich 76. narodenín. Dôvodom bol priamy príkaz od doktora vyhnúť sa akémukoľvek stresu z cestovania na turné minimálne počas najbližších 2 mesiacov. Kráľovná soulu tak musela zarmútiť svojich fanúšikov, podobne ako predtým v rokoch 2009 a 2010.

 

Podľa tlačovej správy speváčkinho manažéra "Aretha dostala od svojho doktora pokyn nevyrážať na nijaké turné a čo najviac oddychovať minimálne po dobu najbližších 2 mesiacov." Na festivale New Orleans Jazz & Heritage Festival mala vystúpiť v sobotu 28. apríla. Jej miesto na festivale tak získal a nahradil spevák Rod Stewart. Aretha svojim fanúšikom poslala správu, že je "veľmi nešťastná, že nemôže vystúpiť na tomto ročníku festivalu, napriek tomu, že  veľmi dúfala a verila, že sa jej to podarí.”

 

V minulosti speváčka Aretha Franklin zrušila svoje vystúpenia na festivaloch v rokoch 2009 a 2010. Do New Orleansu sa konečne vrátila aj so svojou kapelou v roku 2012. Minulý rok speváčka vyhlásila, že odchádza do dôchodku a nebude ďalej vystupovať na verejnosti, s výnimkou niekoľkých zriedkavých udalostí. New Orleans Jazz & Heritage Festival mal byť práve jedným z týchto výnimočných momentov.

 

Zdroj: bestofneworleans.com

Autor: Martin Uherek

Foto: Aretha Franklin

Esprit 2017

 

 

Ďalšie články

Top 5: Slávne jazzové kluby
Korene jazzu siahajú hlboko. Niektorí jeho vznik datujú medzivojnovým obdobím, niektorí jeho zrod...
Jazzman týždňa: Cory Henry
„Ľudský hlas je taký mocný. Keď spievam, je to popri hre na organe ďalší spôsob, ako nadviazať...
CD The Quest: Andreas Varady opäť vyprodukoval tú najvyššiu umeleckú kvalitu
Pred vyše desiatimi rokmi nás všetkých privádzal do nemého úžasu na svojom koncerte v Nu...
Jubilejný ročník prievidzských Fúzií: Už desiatykrát prinesú do regiónu kvalitný jazz
Festival Fúzie sa za uplynulých deväť rokov etabloval v regióne Hornej Nitry ako umelecky a...