Lukáš Oravec Quartet - LOQ Autumn Tour 2012

Lukáš Oravec Quartet - LOQ Autumn Tour 2012
jazz.sk

Quartet slovenského jazzového trumpetistu Lukáša Oravca vystúpi v rámci turné LOQ Autumn Tour 2012. Je zostavený z mladých talentovaných hudobníkov tvoriacich mladú Slovenskú jazzovú generáciu. Sú  to študenti a bývalí študenti renomovaných zahraničných akadémii. Repertoár LOQ je založený na kompozíciach autorov domácej jazzovej scény a trumpetových velikánov formátu Freddie Hubbard, Tom Harrell, Clifford Brown či Woodie Shaw.

 

Po absolvovaní konzervatória v Žiline bol prijatý na Royal Academy of Music Aarhus (DK) (2008/2009). Študoval odbor klasickej hudby u profesora Christiana Steenstrupa a Martina Schustera. Na jeho žiadosť mu bolo umožnené venovať sa štúdiu jazzovej trúbke pod vedením Jakoba Buchanana. V štúdiu pokračoval na Janáčkovej akademii múzických umění v Brně (CZ) (2009/2010) na katedre vážnej hudby u prof. Jana Brodu a u Jana Přibila na jazzovej interpretácii. Jednou z jeho najväčších skúseností bola stáž na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego Katowice (PL) (2010/2011). Študoval na katedre klasickej hudby u prof. Stanislawa Dziewiora a na katedre jazzu pod vedením Piotra Wojtašíka. Momentálne sa venuje štúdiu jazzovej interpretácie na Janáčkovej akademii múzických umění v Brně u profesora Juraja Bartoša.

 

 

 

Spolupracoval v mnohých bigbandoch a projektoch. RAMA Big Band (DK) v medzinárodných obsadeniach  pod vedením Jens Christian Jensena, Geir Lysne, Ian McDougall a mnohými ďalšími. Od roku 2003 bol členom Big Band Žilinského konzervatória. Spolupracuje v Gustav Brom Big Bande. Je členom Žilinskej formácie Balkansambel či Brnenskej kapely Next Phase. Hrá v Boperation Quintete, tématicky zameraného na bebopovú tvorbu. Od začiatku roku 2012 pracuje so svojím najnovším projektom Lukáš Oravec Quartet. Hosťuje a spolupracuje s československou jazzovou scénou, napríklad s Radovanom Tariškom, Štefanom „Pištom“ BartušomMilom Suchomelom, Mariánom Ševčíkom, Vinzenzom Kummerom a s mladšou jazzovou generáciou ako Róbert Ragan Jr., Jakub Tököly, Pavol Blaho, Martin Uherek či Dávid Hodek.

 

Lukáš Oravec – Trumpet, Flugelhorn http://www.jazz.sk/musicians/lukas-oravec

Jakub Tököly - Piano http://www.jazz.sk/musicians/jakub-toekoely

Pavol Blaho - Drums – http://www.jazz.sk/musicians/pavol-blaho

Róbert Ragan Jr. – Doublebass http://www.jazz.sk/musicians/robert-ragan-jr

www.lukasoravec.com
 

 

 

 

Ďalšie články

Vokálny album bez jediného slova?
Znie to možno neuveriteľne, no českej speváčke Mirke Novak sa to na nahrávke s názvom „Malbum“...
Navždy odišiel Ronnie Cuber - ikona barytónového saxofónu
Legendárny americký barytónsaxofonista Ronnie Cuber nás opustil 8. októbra vo veku 80 rokov....
Sisa Feher vyráža na turné so sedemčlenným KHI ansámblom
Sisa Fehér patrí k veľkým talentom česko-slovenskej hudobnej scény. Ako multiinštrumentalistka,...
Jazzový Mikuláš príde tento rok o deň neskôr
Určite to poznáte: poriadne vyčistiť topánky/čižmičky a vyložiť ich v mikulášsky predvečer do okna...