Marcus Miller na Jarných džezákoch predstaví úplne nové skladby z Renaissance

Marcus Miller na Jarných džezákoch predstaví úplne nové skladby z Renaissance
jazz.sk

Marcus Miller, jeden z najlepších svetových basgitaristov, úspešný producent a multiinštrumentalista, v Bratislave 24. mája počas svojho vystúpenia na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch odohrá skladby z úplne nového albumu Renaissance.

Novinku predchádzali živé nahrávky Tutu Revisited, A Night in Monte Carlo, ale aj projekt Thunder s Stanley Clarkom a Victorom Wootenom, ktorý naživo trojica predstavila aj na Bratislavských Jazzových Dňoch 2008. S Renaissance prichádza zmena. „Mám pocit, akoby som otáčal stranu. Poslední naši hrdinovia sú preč a my skutočne vstupujeme do novej éry. Politicky, veci sú polarizované a spejú k rozuzleniu. Hudobne máme k dispozícii všetky tieto skvelé spôsoby na hranie a zdieľanie hudby – mp3 súbory, internetové a satelitné rádiá, ale hudba nie je tak revolučná ako všetky tieto médiá. Je čas na znovuzrodenie,“ povedal o novinke Marcus Miller.

 

Renaissance, ktorý nahrával tesne pred aktuálnym európskym turné, prichádza štyri roky po ostatnom Millerovom štúdiovom albume Marcus. Zmestilo sa na ňu trinásť skladieb, osem pôvodných dopĺňa päť cover songov, medzi nimi aj hit Slippin Into Darkness soul-jazzovej kapely War,, skladba súčasnej superstar Izrael Houghton, ale aj brazílska svadobná pieseň Setembro. Na albume s Millerom spolupracovali aj mladí hudobníci, trúbkár Maurice Brown, saxofonista Alex Han, bubeník Louis Cato, gitarista Adam Agati a klavírista Kris Bowers, ktorí Millera hudobne sprevádzajú na aktuálnom turné, v rámci ktorého zavíta 24. mája do Bratislavy.

 

Spolu s Marcusom Millerom na Jarných Bratislavských jazzových dňoch 2012 v bratislavskej Incheba Expo Aréne vystúpi 24. mája britská funková legenda Level 42 a slovenská kapela Finally s hosťmi Ericom Marienthalom a Ericom Valentineom. Vstupenky na festival sú v predaji prostredníctvom sietí Tipos Ticket a Ticketportal. Viac informácií na www.facebook.com/bjd.sk.

 

Jarné Bratislavské Jazzové Dni 2012, Incheba Expo Aréna, hala B

18:00 dooropen

19:00 Finally

20:00 Marcus Miller

21:30 Level 42

 

Marcus Miller - Renaissance

Slippin Into Darkness - http://www.youtube.com/watch?v=GP_YO9iuAI8&list=UUjrOOFGeD-mWXd2pV3PUOWw&index=5&feature=plcp

 

Zdroj: Tlačová správa BJD

 

 

Ďalšie články

V júli nás čaká špeciálne prekvapenie: Po prvýkrát uzrie svetlo sveta koncert Thelonia Monka
Už 31. júla bude vydaná nahrávka z roku 1968. Pre všetkých fanúšikov jazzu ide o výnimočnú udalosť...
Mikulášsky Jazzový Festival bude inšpirovať, nielen workshopovať
Vyhľadávanie a podpora talentov je neoddeliteľnou súčasťou práce dramaturgov všetkých hudobných...
Smutná správa pre domácu hudobnú scénu. Vo veku nedožitých 80. narodenín nás navždy opustil saxofonista a skladateľ Dušan Húščava
Iba pred niekoľkými hodinami sa celá komunita ľudí zaoberajúcich jazzovou hudbou dozvedela...
Stanica metra v Montreali možno bude niesť meno génia jazzového klavíra. Petícia za stanicu Oscara Petersona má už vyše 16 tisíc podpisov.
Pred niekoľkými týždňami sa v kanadskom Montreále objavila petícia, ktorá vyzýva mesto, aby...