Mattia Müller presents LASER SIGHTS

Mattia Müller presents  LASER SIGHTS
Peter Motyčka

Za projektom LASER SIGHTS stojí čoraz rešpektovanejší bubeník a skladateľ Mattia Müller, ktorý sa počas štúdia na Berklee College of Music v americkom Bostone rozhodol vytvoriť ďalšiu kapelu so svojimi spolužiakmi. V polovici júna LASER SIGHTS vyrážajú na Slovak Summer Tour 2023 – sériu klubových podujatí a predstavia sa v Banskej Bystrici, Leviciach, v Bratislave, Nitre, v Novom Meste nad Váhom a v Trnave.

Zoskupenie stihlo za krátky čas od svojho vzniku odohrať niekoľko koncertov priamo v priestoroch školy i po kluboch v Bostone. Debutový koncert v marci 2023 prilákal do bostonského klubu Wally's viac ako stovku záujemcov a kapela si získala slušné renomé. Laser Sights ponúkajú prevažne autorské skladby Mattiu Müllera – kreatívnu, pestrú a modernú hudbu najmladšej muzikantskej generácie. Členovia sa snažia spájať kreativitu a slobodu jazzu s modernými zvukmi a groovmi alternatívnych žánrov, z ktorých sála energia a preto k ich fanúšikom patria nielen jazzoví fajnšmekri, ale aj vyznávači rocku, indie či D&B.

 

 

Basgitarista Paul Reinhold pochádza z New Jersey a počas svojich štúdii sa konfrontoval s osobnosťami ako John Patitucci, Christian McBride, Linda May Han Oh alebo Mike Pope. Účinkoval v mnohých legendárnych kluboch (Smalls v NYC, The Black Cat v San Franciscu), momentálne je poslucháčom na Berklee College of Music a pôsobí v kapele Blaque Dynamite. Gitarista Liam Garcia pochádza z Dominikánskej republiky a s hudbou začal ako trojročný. Študoval aj hru na kontrabase, ale prevažne sa venoval gitare a k jeho pedagógom patrili nielen jazzmani ako Oz Noy, Nir Felder či Cecil Alexander, ale aj rockový gitarista Paul Gilbert. Liam je firemným hráčom Strandberg guitars a patrí k najvyhľadávanejším gitaristom na Berklee.

 

 

Saxofonista Shahar Amdor je multitalentovaný hudobník, ktorý žije a dýcha hudbou. Na jazzovom inštitúte Rimon patrili k jeho pedagógom Julian Lage či Jeff Ballard a v súčasnosti je poslucháčom na Berklee College of Music v Bostone, kde sa konfrontuje s osobnosťami ako George Garzone, Tony Malabi, Walter Smith III., Billy Childs či Tia Fuller. Amdor je podpísaný pod dvojicou albumou: „Cassiopeia“ (2020) a „Insomnia“ (2022). Slovensko-taliansky skladateľ a hráč na bicích nástrojoch Mattia Müller prežil detstvo striedavo v Taliansku a na Slovensku. Ako deväťročný začal navštevovať špecializovanú školu l’Accademia Musicale Italiana di Monza, kde študoval u Andreu Quattriniho, jedného z popredných bubeníkov talianskej jazzovej scény. Na bratislavskom Konzervatória študoval melodické bicie nástroje u Petra Kosorína a stal sa absolútnym víťazom na konzervatoriálnej súťaži hráčov v kategóriách bicia súprava aj melodické bicie nástroje. Od roku 2021 je poslucháčom Berklee College of Music v Bostone s plným štipendiom, kde študuje pod vedením Francisca Mela (spolupracoval s McCoy Tynerom, Rayom Brownom, Chuchom Valdésom, Royom Haynesom, Johnom Scofieldom, Johnom Patituccim...). Mattia spolupracoval a účinkoval s hudobníkmi rôznych žánrov (Alain Mallet, Michael Patches Stewart, Jacques Schwarz-Bart, Jackson Powell, Paul Reinhold, Liam Garcia, Joey Du Bois…).

 

 

Mattia Müller (SK/ITA) – bicie nástroje
Paul Reinhold (USA) – basgitara
Shahar Amdor (Izrael) – saxofóny
Liam Garcia (Dominikánska republika) – gitary

Autor: Peter Motyčka podľa tlačovej správy

 

Galéria

Mattia Müller presents  LASER SIGHTS
Mattia Müller presents  LASER SIGHTS

 

 

Ďalšie články

Vychádza debut mladej kapely MattiaBoyz: rovnomenné CD produkoval Oskar Rózsa
Kapela MattiaBoyzz práve vydáva debutový album. Ide o zostavu, ktorej lídrom je náš mladý bubeník...
Po Botanickej záhrade pozývajú Lash & Grey do galérie
Slovenskej dvojici Lash & Grey skutočne „ide karta“: po dvoch úspešných albumoch,...
Bratislavským „jazzákom“ budú vládnuť aktuálne trendy
Tradičný jesenný jazzový sviatok ponúka aj tento rok pestrý program. Organizátori Bratislavských...
Malá spomienka na Martina Ďurdinu
Minulý týždeň viacerí domáci hudobníci spomínali na svojho kolegu a kamaráta Martina Ďurdinu (1973...
Staň sa novou tvárou (nielen) slovenského jazzu
Každoročne sa na domácej scéne objavujú nové hudobné zoskupenia, ktoré sa snažia dostať do...