Multižánrový TatraMusicFest hostil aj jazzmenov

Multižánrový TatraMusicFest hostil aj jazzmenov
jazz.sk

Tento víkend sa konal v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách nultý ročník multižánrového hudobného festivalu TatraMusicFest. Organizátori v rodinnom prostredí penziónu Vesna pripravili podujatie, kde vystúpilo deväť hudobných skupín rôznych žánrov, počnúc rockom cez underground, world music, folk, blues až po jazz.

Poslednú časť celodenného hudobného maratónu otvoril bluesman, legenda českej blues scény Vladimír Mišík v doprovode dvoch hudobníkov. Po ňom už patrilo pódium jazzovým fúziam. V experimentálnom projekte Voice & Guitar vystúpila Lucia Lužinská s Borisom Čellárom, ktorý okrem gitary beatboxoval a loopoval a spolu tak predviedli svojskú kombináciu jazzových harmónií s groove či latin beatmi.

Po nich vystúpila nová zostava Talent Transport, ktorá má za sebou len niekoľko koncertov. ide však o spojenie hudobníkov, ktorí sú súčasťou niekoľkých úspešných projektov. Rytmika Mariána Slávku a Filipa Hittricha dýcha v rovnakom pulze pod klavírom a spevom Vladislava Šarišského. Spojenie posadených groovov a klavírnych postupov z klasickej hudby vytvára jedinečnú farbu, charakteristickú práve pre Talent Transport.

Na záver pred polnocou vystúpil taliansky gitarista Ruggero Robin s rytmikou, na basgitaru Nicola Sorato a Eric Cisbani na bicie. Nečakanú absenciu klaviristu v pripravenom programe zvládol Ruggero bez problémov a svoje kompozície zahral aj bez podpory ďalšieho harmonického nástroja.
Napriek nepriazni počasia sa prvý pokus usporiadať open air hudobný festival pod Tatrami ukázal ako výborný nápad, o čom svedčila návštevnosť a výborná atmosféra. Držíme palce pri organizácii ďalšieho ročníku.

 

Redakcia Jazz.sk

Foto: Matej Staško

Galéria

tatry_5.jpg
tatry.jpg
tatry_2.jpg
tatry_3.jpg
tatry_4.jpg

 

 

Ďalšie články

JazzFestBrno hlási tucet náhradných termínov. V septembri ho otvorí Avishai Cohen
Pořadatelé festivalu JazzFestBrno zveřejnili téměř kompletní seznam náhradních termínů odložených...
Umenie nikdy nezomrie. Posolstvo Sonnyho Rollinsa pre túto dobu.
"Umenie nikdy nezomrie. Prežije tú kontroverznú politickú povrchnosť, ktorou všetko zakrývame."...
V Brne vznikol počas pandémie unikátny projekt Swinghouse. Už dva mesiace prináša päť dní v týždni streamované koncerty
Za všetkým stojí úzka skupina hudobníkov, kamarátov, a spolubývajúcich združená okolo...
One Day Jazz Festival A-Live tentokrát prepojí Slovensko s Francúzskom
Už zajtra, vo štvrtok 14. mája 2020, prinesie tradičné medzinárodné podujatie One Day Jazz Festival...