Október v Kursalone bude svetový!

Október v Kursalone bude svetový!
jazz.sk

Októbrové džezové koncerty v Art Jazz Gallery Kursalon v Piešťanoch prinesú spojenie najznámejších mien na domácej scéne so svetovými umelcami.

Od našich západných susedov k nám príde v piatok 5.10. o 20,00 h štvorica mladých muzikantov, ktorých doplní vynikajúca americká speváčka, skladateľka a učiteľka z New Yorku  – Aubrey Johnson. Koncertovala alebo nahrávala s velikánmi ako Bobby McFerrin, Lyle Mays, Steve Rodby a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=Hg6BqmKAFM4

O týždeň neskôr - v piatok 12.10. sa na klubovom pódiu predstaví medzinárodná jazzová hviezda – virtuóz v hre na piano Benito Gonzáles, pochádzajúci z Venezuely a pôsobiaci v New Yorku. Vystupuje vo formácii Kennyho Garretta – minuloročného headlinera Festivalu Doda Šošoku a vedie svoje vlastné triá. Na slovenské turné ho pozval špičkový slovenský saxofonista Radovan Tariška. Spolu s nimi si zahrajú najvýraznejšie mladé džezové talenty – Čech Tomáš Baroš (25) na kontrabase a náš len 15-ročný bubeník Dávid Hodek. Na koncerte predvedú vlastné kompozície, a tak sa môžete tešiť na naozaj jedinečný zážitok!

http://www.youtube.com/watch?v=JiNPb3Pfpi8

Nová tvár slovenského džezu 2009 a finalistka Hlasu Česko-Slovensko s najvyzretejším prejavom a silným hlasom Zuzana Mikulcová zaspieva s kapelou SANYLAND v nedeľu 14.10. o 19,00 h.

http://www.youtube.com/watch?v=r4M3JJCrYRQ

V piatok, 19.10 o 20:00 h sa predstaví Boris Čellár Trio. Hudobná idea tria sa  opiera o interpretáciu jazzových štandardov a skladieb z obdobia neskoršieho swingu a začiatku bebopu. V nástrojovom obsadení tria (gitara, klavír, kontrabas) sa odokrýva bendlídrova sympatia k triu Nat King Colea, ktorý svojou hudbou ovplyvnil mnohých súčasných interpretov. Gregor Ftičar (Slo) – piano, Boris Čellár – gitara, Juraj Griglák – kontrabas.
http://www.youtube.com/watch?v=PFNKH5OF6QY

Lucia Lužinská & Quintessence feat. Ľudmila Štefániková (USA/SK) – štvrtok 25.10. o 20,00 h – Battle dvoch krásnych žien a výborných speváčok – Lucie Lužinskej a Ľudmily Štefánikovej – vibrafonistky, vokalistky, hráčky na MalletKat, v súčasnosti žijúcej v USA. Aranžmány nového projektu pripravil gitarista Boris Čellár, na klavíri bude hosťovať slovinec Gregor Ftičar, klarinet zahrá Miro Poprádi a v rytmike si spolu zahrajú dlhoročný spoluhráči - Róbert Ragan a Peter Solárik.

-rob-

Vstupenky na podujatie

 

 

Rádio Jazz

Ďalšie články

Chicago Blues Festival: tradice, současnost a budoucnost blues
Chicago Blues Festival je bezesporu jednou z největších světových událostí žánru blues....
Na vlnách tvarov Jona Henrikssona
Švédsky kontrabasista Jon Henriksson nahral v júni 2025 v Kodani album, ktorý môžeme právom...
Vynikajúci kontrabasista Petros Klampanis na Trnavskom Jazzyku
Už o niekoľko dní sa môžeme tešiť na Medzinárodný festival Trnavský Jazzyk. Počas troch večerov,...
Svatyně moderní hudby: Chess Records, 2120 S Michigan Ave
Vstoupit do budovy Chess Records na 2120 South Michigan Avenue v Chicagu je pro mladého hudebníka...