Online prieskum: bojíte sa chodiť na podujatia?

Online prieskum: bojíte sa chodiť na podujatia?
Peter Baláž

Asociácia hudobných klubov Slovenska aktuálne spustila online prieskum, v ktorom sa pýta návštevníkov podujatí, či ich niečo odrádza od toho, aby si kúpili lístky na podujatia v predpredaji. Niektorí skúsení promotéri totiž zaznamenali v posledných dňoch neštandardne nízky, niektoré dní aj nulový záujem o lístky na svoje podujatia v predpredaji.  Netýka sa to všetkých akcií, ale vzhľadom na situáciu s COVID 19 sa vynárajú viaceré dohady, prečo to tak je. Organizátori sa preto rozhodli opýtať fanúšikov priamo.

 

Prostredníctvom Google formulára sa na adrese https://forms.gle/7Rma1XwjDJC1uwjk6 viete zapojiť do prieskumu a odpovedať, či vás niečo trápi v súvislosti s pripravovanými podujatiami, na ktoré by ste za normálnych okolností už mali zakúpené lístky.

 

Nemáte istotu, či sa podujatie uskutoční alebo vám prekážajú opatrenia v súvislosti s COVID 19?,” pýtajú sa pracovníci v kultúre, ktorí roky prinášajú kvalitné kultúrne zážitky, dobrý servis a neopakovateľnú atmosféru návštevníkom svojich podujatí. Svojou odpoveďou im tak pomôžete porozumieť aktuálnej situácii.

 

Samotný predpredaj lístkov je dôležitým signálom pre organizátorov akcií, aký je záujem o podujatie, ale zároveň dáva tušiť, či je možné napríklad pridať ďalší termín. Tieto údaje sú dôležité aj na to, aby organizátor vedel optimalizovať napríklad financie na kampaň, či dovoliť si kreatívnejšie riešenia, ktorými svoje podujatie ešte obohatí.

 

Opatrenia, ktoré boli prijaté v súvislosti s pandémiou COVID 19 zamedzili všetkým pracovníkom kultúry vykonávať svoju činnosť medzi prvými. Sú medzi nimi majitelia klubov, organizátori festivalov, technickí pracovníci, zvukári, osvetľovači, prenajímalia pódiovej, ozvučovacej a svetelnej techniky, riggeri, stavitelia pódií, prenajímatelia plotov, zábran, hygienických zariadení, ľudia pracujúci na bráne, šatniari, pomocný staff v zákulisí a účinkujúci.

 

Všetci títo ľudia sa k svojej práci mohli čiastočne vrátiť pred niekoľkými týždňami, aj to so značnými obmedzeniami. Narozdiel od obchodných prevádzok, ktoré ponúkajú tovary a služby, si príprava podujatia vyžaduje dlhý čas na prípavu, či propagáciu. Samotná realizácia je otázkou posledných dvoch-troch dní. Zapojením sa do aktuálneho prieskumu im pomôžete porozumieť vzniknutej situácii.

 

Redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér Asociácie Hudobných Klubov Slovenska

 

 

 

Ďalšie články

Majitelia hudobných klubov na Slovensku zakladajú asociáciu. Ponúkajú konkrétne riešenia
Majitelia sedemnástich slovenských hudobných klubov sa stretli vo štvrtok 7. mája v Novom...
Fotoreportáž: Nikola Bankov Band na festivale CITY SOUNDS
Po nútenej prestávke spôsobenej lockdownom si slovenské publikum opäť mohlo užiť kvalitný koncert....
Súťaž Jazz START UP štartuje svoj ôsmy ročník. Prihlasovanie je otvorené, víťazov čakajú atraktívne ceny
Už po ôsmykrát spúšťa portál Jazz.sk v spolupráci s Rádiom Devín súťaž pre mladé jazzové talenty,...
Vychádza doteraz nevydaný album Art Blakey Jazz Messengers z roku 1959. "Just Coolin'" dopĺňa obraz legendárnej kapely
Art Blakey & The Jazz Messengers patria medzi kľúčové kapely, ktoré ovplyvnili vývoj Blue Note...
Odovzdávanie cien NEA Jazz Masters 2020 sa odohrá online. Medzi ocenenými je spevák Bobby McFerrin aj Coltranov kontrabasista Reggie Workman
Americká Národná nadácia pre umenie v spolupráci s organizáciou SFJAZZ usporiada tento rok...