Skladateľ a gitarista Peci Uher vydáva nový singel. Pozrite si nový videoklip ku skladbe "Mirror Door"

Skladateľ a gitarista Peci Uher vydáva nový singel. Pozrite si nový videoklip ku skladbe "Mirror Door"
Dávid Oláh
Prešovský gitarista a skladateľ Peci Uher so svojou kapelou vydáva nový singel, ktorý nesie názov "Mirror Door". Hlavnou myšlienkou skladby je zastaviť a pozrieť sa na svoj život z druhej strany.  On nám uteká pomedzi prsty a prikladáme dôležitosť nezmyselným veciam. Hudbu nahrali v zostave Peci Uher – gitary, efekty, Braňo Valanský – basová gitara, Mišo Čerevka – bicie nástroje, efekty. Singel bol nahraný v štúdiu Sinus Records a videoklip natočilo Tee movie. Pozrite si novú skladbu tohto bandu.
 
Trio sa sformovalo z lete 2018. Má na konte 3 single - "Unknown Space", "Riverse" a najnovšiu "Mirror Door".  Hudba je inštrumentálna, kladie dôraz na atmosféru, "sound", spevné témy a "groove". 
 
“Každá skladba ktorú zložím je pre mňa príbehom, väčšinou záhadným, snažím sa tomu prispôsobovať harmónie a melódie ktoré  obaľujem rôznymi efektami, niekedy to trvá večnosť kým trafím tu správnu kombináciu. Potom ráno vstanem a prídem na to že nie, toto nie... a zasa ide všetko odznova. Dôležité ale pre mňa je, aby moja hudba mala emóciu a "messege".  Taktiež musí mať aj jednotnú atmosféru."
 
 
"S chlapcami na skúškach často riešime sound. Chceme znieť špecificky a k tomu používame rôzne Fx efekty. Stále si niečo nové kupujem, od delayov, reverbov po rôzne modulačné efekty. Mám zmapované prakticky všetko od firiem Eventide, Meris, Strymon, Chasebliss atď. Pred rokom ma oslovila americká firma EVENTIDE na základe nášho singlu "Unknown Space" aby som im urobil nejaké špecifické video s ich efektom H9. Hneď na to ma dali na svoju stránku medzi svojich firemných umelcov. Nahrávať chodíme k Petovi Jakabovi do štúdia Sinus records. Videoklipy Riverse a Mirror Door nám natočil Tomáš Telepák z Tee movie." 
 
"Mirror Door" ako aj ďalšie skladby Peciho budú súčasťou albumu ktorý sa kapela chystá nahrať na ďalší rok.
 
 
Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Fotoreportáž: Wojtek Mazolewski Quintet na festivale CITY SOUNDS
Druhým koncertom jazzového leta v podaní festivalu CITY SOUNDS bolo vystúpenie zoskupenia...
One Day Jazz Festival pokračuje. Na štyri koncerty sa môžu tešiť jazzoví priaznivci v Bratislave, Banskej Štiavnici a Kremnici
Tradičný medzinárodný One Day Jazz Festival pripravil v tejto sezóne v súvislosti s ...
Zvuk for Štiavnica: naše najznámejšie banské mesto sa oblečie do jazzových tónov už tento víkend
Malebným historickým mestom budú uprostred augusta znieť zvuky jazzu. Hudobný maratón v najkrajších...
Zoskupenie Artemis vydáva svoj debutový album: hviezdne jazzwomanky na titulnej stránke magazínu Downbeat
Medzinárodné zoskupenie jedinečných jazzových hudobníčiek pod menom Artemis vydáva rovnomenný...