Skúste si zaranžovať song v štýle Swing - Latin - Groove!

Skúste si zaranžovať song v štýle Swing - Latin - Groove!
jazz.sk

Šnúra koncertov projektu JAZZ IDE DO ŠKOLY naplnila svoje poslanie – priniesť vedomosti a kvalitnú hudbu interaktívnou formou do škôl - ale projekt  pokračuje ďalej! Už po druhý krát v e-learningovej podobe.

Dňa 20.10.2011 sa na webe www.jazz.sk spustil e-learning spojený so súťažou. Minulý rok sa e-learning prezentoval prvýkrát. Pozitívne odozvy a dobrá návštevnosť stránky boli argumenty, ktoré autorom dali najavo, že e-learningová verzia projektu má svoj význam.  Dôležité je, že tento nie je určený iba študentom, môže si ho vyskúšať každý, kto má rád dobrú hudbu.

E-learning má tri stupne náročnosti. V prvom stupni si súťažiaci môžu poskladať vlastnú hudobnú skladbu z dostupných aranžmánov. Druhý stupeň bude mať formu kvízu a tretí – najťažší stupeň - je vo forme otvorených otázok. Po úspešnom absolvovaní všetkých stupňov bude návštevník stránky zaradený do žrebovania o notebook. Vyhrá teda jeden z najšikovnejších účastníkov.
Podstatou e-learningu je dostať jazz do povedomia ľudí, posunúť ich znalosti o hudbe, iniciovať ich k aktivite pri hľadaní odpovedí na otvorené otázky a tým podporiť samoštúdium.

Jazz sa na nič nehrá, čím môže osloviť nielen starších, ale i mladších. Jazz zachytáva život vo všetkých jeho podobách a preto mu nie sú cudzie rôzne aranžmány, ako sa môžete presvedčiť aj prostredníctvom e-learningovej hry na http://www.jazz.sk/jids/prve-kolo

 

 

Ďalšie články

V Banskej Bystrici zaznie naživo prvýkrát na Slovensku prvý legendárny album brazílskej bossa novy
V sobotu 15. februára sa v Banskej Bystrici uskutoční jedinečné podujatie s názvom...
Recenzia CD: AMC Trio a ich návrat domov
Pamätám sa ako som v lete 2011 zavítal do predajne Hevhetie na Alžbetinej 22. v Košiciach...
Erik Truffaz, Jason Moran, Delvon Lamarr i česká premiéra Nubye Garcie. JazzFestBrno oznámil kompletný program
Nestarnoucí hudební experimentátor Erik Truffaz, přední světový pianista Jason Moran v sólovém...
Predstavujeme očarujúci album zo sveta medzi Aténami a New Yorkom. Kontrabasista Petros Klampanis a jeho novinka ,,Irrationalities’’
Na najnovšom albume výnimočného aténskeho kontrabasistu a skladateľa Petrosa Klampanisa sú autorské...