Skúste si zaranžovať song v štýle Swing - Latin - Groove!

Skúste si zaranžovať song v štýle Swing - Latin - Groove!
jazz.sk

Šnúra koncertov projektu JAZZ IDE DO ŠKOLY naplnila svoje poslanie – priniesť vedomosti a kvalitnú hudbu interaktívnou formou do škôl - ale projekt  pokračuje ďalej! Už po druhý krát v e-learningovej podobe.

Dňa 20.10.2011 sa na webe www.jazz.sk spustil e-learning spojený so súťažou. Minulý rok sa e-learning prezentoval prvýkrát. Pozitívne odozvy a dobrá návštevnosť stránky boli argumenty, ktoré autorom dali najavo, že e-learningová verzia projektu má svoj význam.  Dôležité je, že tento nie je určený iba študentom, môže si ho vyskúšať každý, kto má rád dobrú hudbu.

E-learning má tri stupne náročnosti. V prvom stupni si súťažiaci môžu poskladať vlastnú hudobnú skladbu z dostupných aranžmánov. Druhý stupeň bude mať formu kvízu a tretí – najťažší stupeň - je vo forme otvorených otázok. Po úspešnom absolvovaní všetkých stupňov bude návštevník stránky zaradený do žrebovania o notebook. Vyhrá teda jeden z najšikovnejších účastníkov.
Podstatou e-learningu je dostať jazz do povedomia ľudí, posunúť ich znalosti o hudbe, iniciovať ich k aktivite pri hľadaní odpovedí na otvorené otázky a tým podporiť samoštúdium.

Jazz sa na nič nehrá, čím môže osloviť nielen starších, ale i mladších. Jazz zachytáva život vo všetkých jeho podobách a preto mu nie sú cudzie rôzne aranžmány, ako sa môžete presvedčiť aj prostredníctvom e-learningovej hry na http://www.jazz.sk/jids/prve-kolo

 

 

Ďalšie články

Skladateľ a gitarista Peci Uher vydáva nový singel. Pozrite si nový videoklip ku skladbe "Mirror Door"
Prešovský gitarista a skladateľ Peci Uher so svojou kapelou vydáva nový singel, ktorý nesie názov...
Ďalšie odchody do jazzového neba. Nezahrajú nám už ani Ellis Marsalis a Bucky Pizzarelli
Zatiaľ čo pandémia zmieta Spojené štáty stále viac a viac, jazzovú scénu zarmútili ďalšie správy o...
Iniciatíva ,,Aby kultúra žila’’ prináša livestream koncerty. Dnes večer sa predstaví Mária Reháková & Sam Knight
Mária Reháková a Sam Knight sú hudobní manželia žijúci v Londýne. Stretli sa na prestížnej...
Jazz v kríze?! Szymon Łukowski quartet - Short Sketches
Názvom recenzie nechcem vstúpiť do diskusie o aktuálnosti jazzu z hľadiska vitality,...