Večer iránskej hudby

Večer iránskej hudby
jazz.sk

Yehudi Menuhin (1916-1999), navrhol Svetový deň hudby a želal si, aby sa 1. októbra uplatňovali ideály UNESCO v oblasti mieru a priateľstva medzi národmi, rozvíjali kultúrne vzťahy medzi nimi, vymieňali sa skúsenosti a vzájomne vyzdvihovali estetické hodnoty. Skladatelia, interpreti a muzikológovia majú v tento deň osobitne hovoriť o dôležitosti hudby a o jej mieste v modernom živote. Agentúra Shiraz.sk pripravila na 1. október 2012 večer iránskej hudby. Podujatie prebehne v dvoch blokoch, najskôr sa uskutoční diskusia a následne koncert Ashtee Ensemble.

18.00  Diskusia a rozprávanie s hosťami a hudobníkmi

Stretnutie a diskusia venovaná zaujímavej hudbe. Iránski hostia predstavia jednu z najsofistikovanejších hudobných tradícií v Ázii, porozprávajú o jej histórii, o folklóre Perzie aj o klasickej iránskej hudbe. Jedinečná príležitosť spýtať sa čokoľvek o hudbe aj priamo hudobníkov, ktorí večer vystúpia. Predtým Bsrdia, žijúci v Bratislave, predstaví populárny setár, na ktorom naživo zahrá. V ponuke baru budú tradičné iránske jedlá.

Vstup voľný!

20.00  Koncert iránskej skupiny Ashtee Ensemble /Iran

Zaznie tradičná iránska aj príbuzná kurdská, afgánska a turecká hudba. Piesne sú aranžované pre 5 členný súbor, kde dominuje spev charizmatickej speváčky Sahar Lotfi so sprievodom tradičných perzských hudobných nástrojov a klavíra. Skladby, ktoré vychádzajú z perzskej hudby,  upravil Siavash Lotfi, získali tak modernejší zvuk, v ktorom sa stretáva európsky a orientálny prístup.

Ashtee Ensemble:
Siavash Lotfi - klavír
Sahar Lotfi - spev
Samer Habibi -kamancheh
Farshad Haghighi - tanbur
Sara Fotros - perkusie
Maziar Younesi - tonbak, spev

vstup  5 EUR
akciu pri príležitosti Svetového dňa hudby pripravila Shiraz.sk, s
podporou MK SR

KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

-rob-

 

 

Ďalšie články

Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...
Navždy odišla výrazná postava moderného jazzu. Vo veku 66 rokov zomrel klavirista Lyle Mays
Iba včera obletela svet ďalšia smutná správa. Vo veku 66 rokov navždy odišiel klavirista Lyle...
Slovenské trio Darkness Positive prináša záznam z koncertu Nitra live. Nahrávka predznamenáva druhý album pripravovaný na jeseň
Hrajú pop, jazz, dance, funk aj hip hop a ich hudba sa pozdáva osobnostiam ako David Koller či...
Winter JazzFest Trnava 2020: Generácia Z ovládne pódium jubilejného ročníka zimného jednodňového jazzového festivalu v Trnave
Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave sa stane už po tretíkrát domovom pre priaznivcov kvalitnej...