Viva Musica! festival opäť s lákavým programom

Viva Musica! festival opäť s lákavým programom
jazz.sk

Blíži sa 8. ročník Viva Musica! festivalu a s ním osem letných večerov klasickej hudby, jazzu a world music.

 

Viva Musica! festival sa v roku 2012 presúva z posledného júlového na posledný júnový týždeň. V kalendári si preto už teraz môžete zakrúžkovať termíny od 23. do 30. júna, kedy opäť predstavíme niekoľko zvučných mien svetovej klasickej a jazzovej hudobnej scény.

 

Nepochybne najočakávanejším koncertom bude operné gala na Bratislavskom hrade. Po fenomenálnych úspechoch ruského barytonistu Dmitrija Hvorostovskeho či mexického tenoristu Ramóna Vargasa v rámci minulých ročníkov zavítajú 30. júna 2012 do Bratislavy hneď dve operné hviezdy: víťazi prestížnej súťaže Placida Dominga Operalia – očarujúca bulharská sopranistka Sonya Yoncheva a vynikajúci rumunský tenorista Stefan Pop.

 

V rámci otváracieho koncertu Viva Musica! festivalu (23.6.) sa na jednom pódiu stretnú najvýraznejšie slovenské herecké a hudobné osobnosti, aby na koncerte plnom humoru, dojatia a hudobných prekvapení vzdali hold nesmrteľnej slovenskej hudobnej legende, Jarovi Filipovi. V nedeľu popoludní, 24. júna predstaví rodinám s deťmi nový projekt obľúbené slovenské a cappella zoskupenia Fragile. V ten istý večer sa pripravte na premiérový autorský koncert a nenapodobiteľnú one-man show slovenského hudobníka, klaviristu, speváka, zabávača a moderátora Mariána Čekovského, ktorý si do svojho projektu na Vive prizval aj niekoľko ďalších nevšedných hudobných osobností.

 

Po minuloročných beznádejne vypredaných koncertoch v Starej tržnici vás v tomto atraktívnom priestore čaká opäť niekoľko exkluzívnych hudobných zážitkov! Z neďalekej Viedne k nám 25.6. po prvýkrát pricestuje duo Igudesman & Joo, ktorých určite poznáte z youtube videí. Na Viva Musica! festivale predstavia v slovenskej premiére projekt A Little Nightmare Music, ktorý je kombináciou prvotriednej klasickej hudby, dych vyrážajúcej hráčskej virtuozity a bláznivého humoru.

 

Svetová husľová špička a držiteľ Guinessovho rekordu ako najpredávanejší klasický umelec všetkých čias – Nigel Kennedy – zahrá v Starej tržnici v utorok 26.6.. Do tohtoročnej siene slávy sa nepochybne zapíše i koncert jednej z najvplyvnejších britských hudobných ikon súčasnosti – Michaela Nymana, ktorý so svojím ansámblom zahrá prierez zo svojej filmovej hudby (27.6.). V Starej tržnici organizátori pripravili naozaj výnimočný projekt slovenského skladateľa Vladimíra Godára Mater v podaní Ivy Bittovej a svetovo uznávaného súboru starých nástrojov Solamente naturali (28.6.). Na Hlavnom námestí, slovenský dirigent Juraj Valčuha uvedie so 100-členným orchestrom jedno z najkontroverznejších diel v dejinách klasickej hudby – Stravinského kultové Svätenie jari (29.6.).

 

Tohtoročnou novinkou je Viva Musica! permanentka, ktorá PLATÍ pre koncerty 24.-28. júna v Starej tržnici.

 

Vstupenky na koncerty sú v predaji exkluzívne v  sieti Ticketportal.sk.

 

 

Ďalšie články

Golden Age Festival 2021 už siedmy rok oživuje raný jazz & swing na Slovensku
Sála veľkého koncertného štúdia v Slovenskom rozhlase sa v sobotu večer 18. septembra 2021...
Erik Truffaz Quartet: po rokoch opäť v Bratislave aj so špeciálnym hosťom
Zamatový zvuk trúbky Erika Truffaza opäť očaril publikum v bratislavskom Ateliéri Babylon. Minulý...
Oravajazz: svetové hviezdy prinesú jazz opäť do Námestova
Program dvanásteho ročníka festivalu Oravajazz prináša do Námestova svetové ale aj slovenské...
Video program Bratislavských jazzových dní 2021. Vyberte si svojich favoritov
Chystáte sa na džezáky a neviete si podľa mien vybrať, ktorá je tá „vaša" muzika? Prinášame silnú...