Vojtech Dyk a B-SIDE BAND opäť v Bratislave!

Vojtech Dyk a B-SIDE BAND opäť v Bratislave!
Patrik Gömöri

Po vyše roku sa do nášho hlavného mesta vracia populárny český spevák Vojtech Dyk. Spolu s B-SIDE BANDOM predstaví slovenskému publiku po prvýkrát piesne z debutového albumu DESKA. Dlho očakávaný autorský album vznikol vďaka dlhoročnej spolupráci speváka a swingového zoskupenia B-SIDE BAND, ktorý vedie talentovaný hudobník Josef Buchta. Svetlo sveta uzrel na sklonku roka 2014, pokrstili ho aj na Slovensku.

 

Jarné turné hudobníci odštartovali v rodných Čechách. Na slovenských priaznivcov však nezabudli a v rámci turné naplánovali bratislavský koncert na 09. apríla 2015. Tóny swingu a jazzu sa budú ozývať  z priestorov  HANT ARÉNY v Bratislave.

 

 

O tom, čím sa bude turné líši od doteraz odohraných koncertov prezradil Vojtech Dyk „Po prvé, odohráme väčšie množstvo koncertov, také množstvo koncertov sme snáď ešte nemali,“ vysvetľuje. „Po druhé, odohráme ich najmä vo väčších kluboch, takže vlastne by sa toto  turné mohlo nazvať ako “klubové“. A po tretie, hráme spolu už nejaký ten štvrtok, takže si myslím, že budeme skúsenejší a vyhranejší. Možno, že niekedy aj vyhranenejší. Jediné čo určite zostane nezmenené, je radosť, láska a pokora“.

 

Ako je už zvykom, Vojta na koncerte nevynechá ani bonus.  Skladbu, ku ktorej má spevák zvláštny vzťah -  LARGO, zložil Antonín Dvořák, nové aranžmá pre Vojtu vytvoril Boris Urbánek.

 

„Neviem prečo, ale od samého zrodu mám ku skladbe Largo veľmi intenzívny vzťah. Možno preto, že je pôvodom z čias, keď slovo bigband ani neexistovalo a až ruka a fantázia Borisa Urbánka tejto skladbe vtisla možnosť bigbandového nádychu“ prezradil Vojta Dyk.  Largo je mimochodom tiež  skladbou, pri ktorej spevák okrem spevu predvedie aj dirigentské zručnosti.

 

Tlačová správa

 

 

Galéria

VD DESKA 2.jpg
VD DESKA 3.jpg
VD DESKA 4.jpg
VD DESKA.jpg

 

 

Ďalšie články

Roztancovaný OpenJazzFest 2015
Na to, aby sa každoročne konal Openjazzfest na Zelenej vode musí byť splnených viac základných...
Vojtěch Dyk a Josef Buchta krstili DESKU!
Charizmatický český herec a spevák Vojtěch Dyk vo štvrtok 4.12.2014 pricestoval do Bratislavy...
Prvý deň Open Jazz Festu predstaví Vojtěcha Dyka aj víťaza Jazz START UP
Fanúšikov jazzovej hudby opäť čaká v lete na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom skvelá...
Slovenskí jazzmani Nikitin a Šrámek pripravujú premiéru novinky Altar Double Quintet
Čerstvý hudobný album Altar Double Quintet odohrajú v koncertnej premiére etablovaní slovenskí...
Legendárna skladba "Take Five" pôvodne znela úplne inak: Nahrávky zo skúšok vraj pripomínajú zvuk zlej študentskej kapely
Nová kniha od Philipa Clarka o Davovi Brubeckovi, ktorý stál pri zrode legendárneho jazzového hitu...
V marci odštartuje ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Hudobníci a vokalisti si opäť budú môcť zahrať v kapele pod vedením najlepších lektorov
V roku 2020 začína už ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Pre všetkých hudobníkov,...
Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...