Vyhrajte CD „Connectivity“ tria Alana & Štefana Bartušovcov

Vyhrajte CD „Connectivity“ tria Alana & Štefana Bartušovcov
Peter Motyčka

Hovorí sa, že jablko nepadá ďaleko od stromu a rodinná vetva otca Štefana Bartuša a jeho syna Alana Bartuša je toho dôkazom. Obaja sú bezpochyby majstrami svojich nástrojov. Jeden je popredný kontrabasista medzinárodného formátu, s rokmi skúseností a s mimoriadnym hudobným nadhľadom. Druhý prináša neklamnú mladícku energiu a vášeň.

 

Ich spoločný album „Connectivity“ prináša ť autorských kompozícii z pera Alana i Štefana Bartušovcov, doplnených o trojicu jazzových štandardov (Softly As In A Morning Sunrise, Dolphin Dance a Oleo) v pútavých aranžmánoch. Dvojici sekundujú rôznorodí bubeníci: Dušan Novakov zo Srbska, slovenský fenomén Dávid Hodek a legendárny americký bubeník Gregory Hutchinson.

 

Album vznikal v štúdiu Ducaton pod vedením zvukového majstra (a vynikajúceho bubeníka) Dušana Novakova, jedna zo skladieb má tiež pôvod v štúdiu Wavegarden pod vedením Franza Schadena. CD „Connectivity“ vyšlo pod hlavičkou Pavian records vďaka víťazstvu Alana Bartuša, ktorý získal Hlavnú cenu na súťaži mladých talentov Jazz START UP 2018.

 

Vydavateľstvo Pavian records do súťaže trojicu CD a pokiaľ nám do pondelka 28. marca 2022 napíšete odpoveď na súťažnú otázku, budete zaradení do žrebovania o jedno z nich. Podporiť umelcov, ako aj vydavateľa, môžete napríklad kúpou albumu na tomto linku.

Súťažná otázka: Kontrabasista Štefan Bartuš sa predstavil na desiatkach domácich jazzových albumov - napíšte názov jedného z nich, ktorý sa titulom najviac podobá názvu „Connectivity“.

 

 

Premýšľanie si môžete spríjemňovať vynikajúcou adaptáciou legendárneho Parkerovho popevku "Scrapple from the Apple", ktorý síce na albume „Connectivity“ nenájdete, ale v januári 2022 ho obaja Bartušovci zaznamenali spolu s bubeníkom Davidom Hodekom. 

 

 

Autor: Peter Motyčka

 

Výhercovia: Dávid, Petr Rosa, Rasťo Novák

Galéria

Vyhrajte CD „Connectivity“ tria Alana & Štefana Bartušovcov

 

 

Ďalšie články

Nepoznaný Wayne Shorter (1933–2023)
Väčšina jazzových hudobníkov a fanúšikov vnímala posledné desaťročia trojicu žijúcich legiend...
Slovak Jazz 2022: This is America
Snaha o nárazové recenzovanie všetkých (!) slovenských jazzových albumov „made in 2022“ sa postupne...
Jazzová lastovička zo Zelenej vody
Hovorí sa, že jedna lastovička leto nerobí, no napriek tomu sa môže stať predzvesťou či symbolom...
Už v marci album roka? U mňa zrejme áno: Andorra - Current!
Nenápadne a s vrúcnou nostalgiou sa mi po spustení albumu Current dánskeho kvinteta s ...