Youtube senzácia Postmodern Jukebox vám zahrá hity, ako ste ich predtým nepočuli

Youtube senzácia Postmodern Jukebox vám zahrá hity, ako ste ich predtým nepočuli
Patrik Gömöri

Notoricky známu baladu o nájdení tej pravej lásky z repertoára speváčky Beyoncé ponúkol ako svoj posledný experiment so žánrami a historickými obdobiami spolok Postmodern Jukebox. Pod vedením skladateľa Scotta Bradleeho sa toto spevácko-hudobnícke teleso snaží dať mainstreamovým hitom taký šat, aby sadol naozaj každému. V apríli sa o tom môžete presvedčiť na vlastné uši a oči vďaka projektu Orange Music Live v Starej tržnici.
 

Mužská Beyoncé - povie si každý divák videa, v ktorom je vidieť speváka afro-amerického pôvodu, v bielom saku skackajúc si do rytmu skladby Halo spomínanej R&B divy. Nie je to však obyčajná cover verzia. Skladateľ a klavirista Scott Bradlee, otec projektu Postmodern Jukebox, totiž vzal aranžmány tohto hitu z roku 2009 a prerobil ich tak, aby poslucháča vrátili do éry Motownu, teda do 60. rokov v Amerike. Špecifikom tohto obdobia pomenovanom po vtedy dominantnom hudobnom vydavateľstve boli spevácke legendy ako Marvin Gaye, The Supremes, Diana Ross alebo sám Kráľ popu Michael Jackson.

 

 

Talentovaný černoch sa volá LaVance Colley a nie je jediný, koho Bradlee predstavuje širšiemu publiku práve pomocou svojho ansámblu. Na svojej Facebookovej stránke do výšin naposledy vyzdvihol aj Kate Davis. Speváčka si svojim remake-om All About That Bass pôvodne z repertoáru Meghan Trainor vyspievala nielen 14 miliónov vzhliadnutí, ale aj nahrávaciu zlmluvu a vlastné solo turné. Momentálne pracuje na svojom debutovom albume, a za to ďakuje hlavne Scottovi Bradleemu.

 

 

Za samostatnú zmienku stojí aj pocta Frankovi Sinatrovi k jeho nedožitým stým narodeninám. Velikána jazzových štandardov si uctil spevák Rayvon Owen vlastnou swingovou interpretáciou R&B klasiky Ignition od R. Kellyho.

 

 

Otec hudobného časostroja sa k jazzu dostal vo veku 12 rokov pri počúvani Georgea Gershwina, neskôr sa stal uznávaným hudobníkom newyorskej klubovej scény a vrcholom jeho dovtedajšej kariéry sa stalo režírovanie interaktívnej hry na Broadway Sleep No More. Svojimi inovátorskými schopnosťami pri vytváraní zmesi aktuálnych hitov a hudobných žánrov dekád z minulosti sa preslávil, až keď hľadal kreatívnu inšpiráciu počas vystupovania v reštaurácii. To sa pretavilo do prvého štúdiovej nahrávky Mashups by Candlelight. Preslávil sa však až v roku 2012 albumom A Motown Tribute to Nickelback, čo je svojim spôsobom konvertovanie rockovej hudby populárnej formácie do R&B Motownu. Počas nasledujúcich troch rokov si na mušku zobral umelcov ako Miley Cyrus, Aqua, Wham, R.E.M., ale aj znelku zo seriálu Game of Thrones.  

 

Tridsaťštyriročný multiinštrumentalista sa v rámci svojho európskeho turné chystá spolu s Postmodern Jukebox aj na Slovensko. Prostredníctvom série koncertov projektu Orange Music Live v Starej tržnici sa slovenskému publiku predstaví 21. apríla 2016. Tešiť sa nemusia len nadšenci zaujímavých hudobných aranžmánov notoricky známych skladieb z rozhlasového éteru, ale aj milovníci žánrov jazz, ragtime či swing. Ešte väčšiu radosť si môžu užiť používatelia aplikácie Orange Výhody, v ktorej pre tento koncert nájdu poukážku v hodnote 5 eur na nákup vstupenky cez predajnú sieť Ticketportal. Neustále sa meniaca zostava sľubuje naozajstnú zábavu a neopakovateľné hudobné momenty, na ktorých nesmiete chýbať. Držte si klobúky, v apríli cestujeme v čase!

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Big band battle rozprúdil Starú tržnicu v tomto roku už po druhýkrát
Jedna z najočakávanejších tanečných udalostí tejto jesene priniesla do Bratislavy opäť...
Dva orchestre, hudba z obdobia swingu a veľa tanca: V Bratislave bude opäť veľký tanečný večer.
Dva orchestre, jeden veľký tanečný parket a množstvo ľudí oblečených v štýle módy 20. až 40. rokov...
Report: Di Meola a jeho chirurgická technika rozozvučali Bratislavu
Taliansko-americká gitarová hviezda sa po roku a pol vrátila do Bratislavy. Rovnako ako Di Meolov...
Jazzová pocta kráľovi popu: SFJAZZ Collective vydáva album skladieb Michaela Jacksona
Zoskupenie SFJAZZ Collective v októbri minulého roka prezentovalo nový program, venovaný kráľovi...
Elegancia jazzového tria po druhé! – The New York Second
Harald Walkate je nizozemský klavirista pôsobiaci v Amsterdame, ktorý svoje hudobné a ...
Dokonalá nahrávka „Spoločných ihrísk“ Tibora Felediho
Ako inak osláviť Medzinárodný deň detí, ako poriadnym (detským) jazzovým albumom. Festival...
Vychádza učebnica cvičení a poznámok Michaela Breckera
Po biografii o legendárnom saxofonistovi, skladateľovi a kapelníkovi Michaelovi Breckerovi (1949-...
Elegancia jazzového tria - TRICHOTOMY: To Vanish
V rokoch 2019 a 2020, teda v čase rakúskej vládnej krízy a následne počas osláv...