Prešporské swingové večery - LET'S SWING IT!

Jana Dekánková
Prešporské swingové večery - LET'S SWING IT!

Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby už niekoľko rokov organizuje v Bratislave koncertno-tanečné večery, ktorými obnovuje starú bratislavskú tradíciu tančiarní a čajov o piatej, kam sa ľudia chodili zabávať a tancovať na živú hudbu. Ďalší z týchto nezabudnuteľných večerov pod názvom LET’S SWING IT! sa uskutoční 27. septembra od 19:30 v hudobnom klube Hlava XXII. Už tradične na ňom vystúpi jedinečný štýlový swingový orchester FATS JAZZ BAND a malý grátis kurz dobových tancov budú viesť lektori z tanečnej školy B-SWING. Samozrejmosťou na týchto večeroch býva dobové štýlové oblečenie, v ktorom prichádza väčšina návštevníkov.

 

O projekte Prešporské swingové večery nás informovala zakladateľka tejto idey, jazzová speváčka Jana Dekánková:

„Bratislava vždy patrila medzi významné kultúrne metropoly, narodilo sa tu a žilo niekoľko výnimočných osobností klasickej a populárnej hudby. V období medzi dvomi svetovými vojnami bola Bratislava multikultúrnym mestom, ktoré malo veľmi silnú tradíciu tančiarní a takzvaných čajov o piatej. V Tatra Hoteli bola asi najznámejšia tančiareň, kde spieval aj doyén slovenskej populárnej hudby, František Krištof Veselý. S popularizáciou swingovej hudby na Slovensku aj vďaka hudobným zoskupeniam ako je Fats Jazz Band a nadšencom z tanečnej školy
B-SWING, vznikla na trhu potreba vytvoriť pravidelnú pôdu pre ľudí, ktorým táto hudba učarovala. Preto sme s v spolupráci s Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky vytvorili projekt Prešporské swingové večery, v rámci ktorých ponúkame návštevníkom živú hudbu na najvyššej umeleckej úrovni a prenášame ich pomyselným strojom času do 30-tych rokov minulého storočia, kedy boli dámy nežné a oslnivé a páni elegantní a gentlemani.“.

 

V sobotu 27.9.2014 BRATISLAVA – LET’S SWING IT!

Hudobný klub Hlava XXII

 

O 19:30 hod. bude krátka lekcia dobových tancov charleston a lindy-hop lektormi tanečnej školy B-Swing. Kto chce tancovať štýlovo, má jedinečnú príležitosť naučiť sa grátis niekoľko základných krokov.

 

Od 20:00 hod. vyčarí atmosféru noblesnej doby 30-tych a 40-tych rokov minulého storočia, epochu elegantných gentlemanov a pôvabných dám v róbach swingový orchester Fats Jazz Band. Sedem vynikajúcich a dvaja očarujúci speváci rozprúdia prítomným krv v žilách a prenesú ich do swingovej éry 20. storočia. Umeleckým vedúcim Fats Jazz Bandu je jeden z najlepších slovenských klaviristov, Ladislav Fančovič.

Kapela prináša na každý koncert niekoľko nových skladieb zo svojho repertoáru. Nebude tomu inak ani tento krát a môžete sa tešiť na novinky, ktoré preslávil legendárny František Krištof Veselý. Jeho nezabudnuteľné tangá znovu ožijú a nejedno oko slzou zvlhčia.

K tomuto večeru už neodmysliteľne patrí aj štýlové dobové oblečenie z obdobia swingu, v ktorom prichádza čoraz viac návštevníkov.

 

Adresa: Bazová 9, 820 08 Bratislava

Dress code: dobové štýlové oblečenie z obdobia swingu (nie je povinné, ale poteší)

Vstupné: 8 € / 5 € študenti, dôchodcovia

Viac informácií na www.fatsjazzband.com alebo www.hlava22.sk

 

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Galéria

FJB_001-2014 aj s ramom.jpg
FJB_Kosice (1).jpg
FJB_Kosice (2).jpg
FJB_Kosice.jpg
FJB_Swingovy majales.jpg
St_znak_s_logom_a_podporou_2.jpg

 

 

Koncerty

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
 
 
10
 
 
12
 
 
14
 
 
 
 
18
 
 
20
 
 
 
 
24
 
 
26
 
27
 
28
 
 
 
V marci odštartuje ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Hudobníci a vokalisti si opäť budú môcť zahrať v kapele pod vedením najlepších lektorov
V roku 2020 začína už ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Pre všetkých hudobníkov,...
Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...
Hudobný darček pre milovníkov world music: Akordeonista Jean-Louis Matinier a gitarista Kevin Seddiki vystúpia v Bratislave
V sobotu 14. marca vystúpi v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca výnimočné hudobné duo z...
Sisa Fehérová a Cha bud: Skladba Holúbky spojili košických hudobníkov proti extrémizmu
“Môj milý, holubičí národ, sľúbili sme si vydržať,” refrén pesničky odkazuje hneď k dvom silným...
CD Perforomances: Vzrušujúci výlet skrz tvorbu Ľuboša Šrámeka
Klavirista, skladateľ, aranžér, pedagóg a producent Ľuboš Šrámek patrí k jedným z...

Reklama