Gabriel Jonáš Trio, 16.2.2018 20:30

Tomáš Ronin
Gabriel Jonáš Trio, 16.2.2018 20:30
Názov koncertu: 
Gabriel Jonáš Trio
Piatok, Február 16, 2018 - 20:30
Miesto konania: 
Bon Bon Jazz Bar
Hudobná skupina (bez profilu)
Gebriel Jonáš Trio

Gabriel Jonáš - keyboards
Juraj Kalász - bass
Marián Ševčík - drums
Vstupné: 4 EUR

Gabriel Jonáš Trio v Bon Bon JAZZ BARE

Gabriel Jonáš - Jedna z najvýraznejších osobností súčasnej európskej jazzovej scény. Jonáš, ktorý hrá v súčasnosti výhradne na klavír, spolupracoval s mnohými významnými americkými jazzmanmi (napr. Joe Newman, Sam Jones, Albert Heath, Atilla Zoller). Jeho hudobné umenie je zachytené na viac ako 40 albumoch, z ktorých 4 vyšli pod jeho vlastným menom.

Juraj Kalász - Hudobník, skladateľ, aranžér, pedagóg a manažér. Okrem spolupráce s väčšinou československých jazzmanov viedol niekoľko vlastných hudobných zoskupení a je autorom alebo spoluautorom niekoľkých hudobných projektov. Za svoje aktivity v oblasti jazzu v roku 1998 získal od Hudobného fondu Cenu Ladislava Martoníka. Od roku 2006 vedie pravidelné nedeľné jazzové Jam-Sessions. Je vyhľadávaným spoluhráčom rôznych skupín a spevákov v rámci bratislavskej hudobnej scény. Spolupracuje a nahráva nielen s jazzovými ale aj bluesovými a chansonovými umelcami. Je členom rady Slovenskej jazzovej spoločnosti. V spolupráci s ministerstvom kultúry SR a BSK organizuje od roku 2013 projekt "Chansons & Songs”

Jakub Valiček - Po skončení strednej školy pokračoval v štúdiu bicích na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Royal Birmingham Conservatoire v odbore jazzová interpretácia. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Dave Holland, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe.

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
 
 
 
 
7
 
 
 
 
11
 
 
 
 
 
16
 
17
 
 
 
 
 
 
 
24
 
 
 
 
28
 
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk