Gabriel Jonáš Trio, 16.2.2018 20:30

Tomáš Ronin
Gabriel Jonáš Trio, 16.2.2018 20:30
Názov koncertu: 
Gabriel Jonáš Trio
Piatok, Február 16, 2018 - 20:30
Miesto konania: 
Bon Bon Jazz Bar
Hudobná skupina (bez profilu)
Gebriel Jonáš Trio

Gabriel Jonáš - keyboards
Juraj Kalász - bass
Marián Ševčík - drums
Vstupné: 4 EUR

Gabriel Jonáš Trio v Bon Bon JAZZ BARE

Gabriel Jonáš - Jedna z najvýraznejších osobností súčasnej európskej jazzovej scény. Jonáš, ktorý hrá v súčasnosti výhradne na klavír, spolupracoval s mnohými významnými americkými jazzmanmi (napr. Joe Newman, Sam Jones, Albert Heath, Atilla Zoller). Jeho hudobné umenie je zachytené na viac ako 40 albumoch, z ktorých 4 vyšli pod jeho vlastným menom.

Juraj Kalász - Hudobník, skladateľ, aranžér, pedagóg a manažér. Okrem spolupráce s väčšinou československých jazzmanov viedol niekoľko vlastných hudobných zoskupení a je autorom alebo spoluautorom niekoľkých hudobných projektov. Za svoje aktivity v oblasti jazzu v roku 1998 získal od Hudobného fondu Cenu Ladislava Martoníka. Od roku 2006 vedie pravidelné nedeľné jazzové Jam-Sessions. Je vyhľadávaným spoluhráčom rôznych skupín a spevákov v rámci bratislavskej hudobnej scény. Spolupracuje a nahráva nielen s jazzovými ale aj bluesovými a chansonovými umelcami. Je členom rady Slovenskej jazzovej spoločnosti. V spolupráci s ministerstvom kultúry SR a BSK organizuje od roku 2013 projekt "Chansons & Songs”

Jakub Valiček - Po skončení strednej školy pokračoval v štúdiu bicích na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Royal Birmingham Conservatoire v odbore jazzová interpretácia. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Dave Holland, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe.

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
2
 
 
4
 
 
6
 
7
 
8
 
9
 
 
11
 
 
13
 
14
 
15
 
 
 
18
 
19
 
20
 
21
 
 
23
 
 
25
 
26
 
27
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk