Hanka G NYC Quartet, 4.11.2018 19:30

Peter Baláž
Hanka G NYC Quartet, 4.11.2018 19:30
Názov koncertu: 
Hanka G NYC Quartet
Nedeľa, November 4, 2018 - 19:30
Miesto konania (bez profilu)
Slovenský rozhlas, Bratislava
Hudobná skupina (bez profilu)
Hanka G NYC Quartet
Hudobníci: 
Hanka G (Gregušová)

V nedeľu 4. novembra 2018 sa v Slovenskom rozhlase uskutoční výnimočný koncert slovenskej najrešpektovanejšej jazzovej a world-music speváčky Hanky G a jej americko-slovenskej kapely. 

Hanka pripravila v sprievode jedných z najvýznamnejších amerických a svetových jazzových hudobníkov nezabudnuteľné predstavenie, ktoré vás vezme na úžasný hudobný výlet naprieč dvomi odlišnými kultúrnymi tradíciami: slovenskou a americkou. Vypočujete si nádherný mix slovenských ľudových piesní, upravených do štýlu jazz & soul, z jej druhého, kritikmi veľmi vysoko hodnoteného, CD „Essence“ ako i pôvodné inštrumentálne skladby svetových jazzových klaviristov (Herbie Hancock, Ernest Oláh, Chick Corea, McCoy Tyner, Thelonious Monk, Ondrej Krajňák a Mal Waldron), vokálne podfarbené Hankiným spevom a textami, ktoré vyšli na jej poslednom úspešnom jazzovom CD „Twin Flame“. CD „Essence“ bolo nominované na prestížnu cenu, album roka v žánrovej kategórii “Jazzová hudba 2014” v rámci slovenskej hudobnej ankety Radio_Head Awards a jej posledné CD „Twin Flame“ je taktiež v súčasnosti nominované na toto ocenenie za rok 2017. Skladby z obidvoch jej albumov hrá okrem slovenských najvýznamnejších rádií aj viac ako 10 hlavných jazzových rádiových staníc v USA.

Hanka G - spev
Ondrej Krajnak - klavír
Reggie Workman - kontrabas
Taru Alexander - bicie nástroje

Pripravte sa na vášnivé a autentické predstavenie plné životných príbehov, radosti, lásky a smútku, ktoré spojí kultúrne dedičstvá dvoch odlišných krajín: Slovenska a USA. Tento koncert treba vidieť!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky v sieti Ticketportal.