JANA BEZEK TRIO - U Francúza, 26.1.2019 20:00

Neprihlásený
JANA BEZEK TRIO - U Francúza, 26.1.2019 20:00
Názov koncertu: 
JANA BEZEK TRIO - U Francúza
Sobota, Január 26, 2019 - 20:00
Miesto konania: 
U Francúza - Jazz Klub 12
Hudobná skupina (bez profilu)
JANA BEZEK TRIO

Jana Bezek trio je novou hudobnou ideou, ktorú po takmer dvoch rokoch prestávky vytvorila klaviristka v spolupráci s talianskym kontrabasistom Eneom Barim a slovenským bubeníkom Jozefom Krupom. Ich repertoár je inšpirovaný autorskými modálnymi kompozíciami, hľadaním nových prístupov v súhre a objavovaním spontánnej energie v hudbe, ktorú spoločne tvoria.

Všetky nové kompozície a improvizácie, ktoré sólovo, či s triom
pripravuje na nový album Spiralization, vychádzajú predovšetkým zo slovanskej melodiky a rytmiky, majú tiež prvky jazzovej harmónie, prvky klasickej hudby v rámci usporiadania formy či motívov.Jana Bezek sa rozhodla ísť tentoraz cestou, ktorá je jej vlastná a v ktorej neustále dozrieva, cestou slobodného hudobného jazyka s prvkami modality, autenticity a originality, s rešpektom voči klasickej tvorbe a s objavovaním nových spôsobov improvizácie.

Jana Bezek sa venuje rôznym inšpiratívnym spoluprácam, sólovému hraniu, komponuje vážnu i jazzovú hudbu a hudbu pre deti.

Vydala dva albumy – Cracow (2015), Modlitbičky (2017).

Venuje sa aj pedagogickej činnosti a veľkú popularitu si získavajú jej workshopy improvizovanej hudby pre deti a mládež Muzikula.

Viac info na:
janabezek.com

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
 
 
 
12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk