Hanka Gregušová a hostia, 25.5.2016 20:00

Maretta Production
Hanka Gregušová a hostia, 25.5.2016 20:00
Názov koncertu: 
Hanka Gregušová a hostia
Streda, Máj 25, 2016 - 20:00
Miesto konania (bez profilu)
Dobre&Dobré Bratislava
Hudobná skupina (bez profilu)
Hanka Gregušová a hostia
Speváčka Hanka Gregušová a klavírista Ondrej Krajňák patria k absolútnej špičke jazzovej scény na Slovensku. 
Hanka už viac ako desať rokov vystupuje na domácej ako aj zahraničnej scéne, kde uchvacuje poslucháčov svojím tmavým hlboko posadeným hlasom a hudobným spojením jazzu so soulom. V júli 2014 vo vydavateľstve Hevhetia vyšiel jej druhý album Essence. Tématicky vzdáva hold slovenskému folklóru zaranžovanému do jazzových úprav práve Ondrejom Krajňákom.
Toto jedinečné spojenie ako hosť doplní rovnako uznávaný alt saxofonista Radovan Tariška. 
 
VSTUPNÉ: 4€
Rezervácie na 0905 136 110 alebo osobne v kaviarni Dobre&Dobré.
 
Partneri: Maretta production, Ryu saxophones, jazz.sk, citylife.sk, kamdomesta.sk
 
Hanka Gregušová - spev
Je jednou z najlepších a najrešpektovanejších slovenských jazzových speváčok. Už viac ako desať rokov vystupuje na domácej ako aj zahraničnej scéne, kde uchvacuje poslucháčov svojím tmavým hlboko posadeným hlasom a hudobným spojením jazzu so soulom.
http://www.hankag.com/
 
Ondrej Krajňák - klavír
Krajňák patrí od detstva k talentom. Roku 1988 sa zúčastnil na prehliadke mladých interpretov jazzovej hudby Jazzový festival Žilina, odkiaľ si odniesol so svojím triom cenu "Objav festivalu". Od roku 1992 strávil štyri roky štúdiom na jazzovej akadémii Erkela Ferenca v Budapešti, počas ktorého nadobudol niekoľko medzinárodných ocenení v Poľsku, Maďarsku...
http://ondrejkrajnak.com/
 
Radovan Tariška - alt saxofón
K hudbe ho priviedol ako 5-ročného jeho starý otec, ktorý bol klarinetista a saxofonista. Počas štúdia na Konzervatóriu v Žiline bol členom big bandu “the Slovak Young Swing Generation. Spolupracoval a hral so špičkovými hudobníkmi z celého sveta. „Folklore to Jazz“ je najnovším projektom, ktorý reprezentuje Radovanov nový pohľad na hudbu, prepojenie dvoch žánrov, slovenského folklóru a jazzu.
http://www.radovantariska.com/