Večerné jazzové ateliéry 2018

jazz.sk
Večerné jazzové ateliéry 2018

PRIHLÁŠKA NA ATELIÉRY SA NACHÁDZA NA KONCI STRÁNKY
 

Večerné jazzové ateliéry pokračujú aj v roku 2018. Pre všetkých hudobníkov, speváčky či spevákov, ktorí sa chcú venovať jazzu a príbuzným žánrom pod vedením tých najlepších lektorov. Každý druhý utorok o 19:00 v bratislavskom Flame Music Bare.

 

Chcel by si sa zoznámiť  s novými hudobníkmi, hrať v kapele, alebo sa naučiť „coolovo“ sólovať? Máš jedinečnú príležitosť zdokonaliť sa v každej z týchto oblastí - príď na večerný jazzový ateliér! Workshopy sú prístupné pre všetkých záujemcov – nezáleží na akej úrovni sa práve nachádzaš. Lektormi sú tí najlepší jazzoví hudobníci na slovenskej scéne, ktorí zabezpečujú profesionálny prístup ku ansámblu aj k jednotlivcom. Súčasná mladá generácia hudobníkov, ktorá sa venuje hudbe profesionálne bola súčasťou minimálne jedného semestra týchto workshopov. Večerné jazzové ateliéry sa odohrávajú každý druhý utorok v bratislavskom Flame Music Bare na Štefánikovej ulici. Začiatok je o 19:00. V klube sú zabezpečené bicie nástroje, ozvučené klávesy, gitarové kombá aj mikrofón. Nepremeškaj túto jedinečnú príležitosť a príď!

 
Ateliéry sa od svojho vzniku konajú pod vedením tých najlepších slovenských i zahraničných jazzmenov. Dosiaľ ateliéry v roli lektorov navstívili: Rado Tariška, Gabo Jonáš, Milo Suchomel, Boris Čellár, Juraj Griglák, Lukáš Oravec, Daniel Čačija, Eugen Vizváry, Dávid Hodek, Matúš Jakabčic, Eric Wyatt, Chris Byars Quartet a mnohí iní.
Cieľom ateliérov je byť stabilným ansámblom a živou komunitou všetkých, ktorí majú radi jazz, chceli by sa niečo naučiť a zažiť si na vlastnej koži radosť zo spoločného hrania v jazzovej kapele.

Aká je hlavná myšlienka jazzových ateliérov? Sprostredkovať všetkým záujemcom možnosť zahrať si v jazzovom ansámbli pod pedagogickým vedením známych slovenských i zahraničných hudobníkov. Ateliéry nie sú priestorom pre predvádzanie vlastných hudobných zručností nadobudnutých z obývačkového cvičenia s nahrávkami od Aebersolda.

Ateliéry následne pokračujú každý druhý utorok vo Flame Music bare na Štefánikovej ulici. Cena za celý cyklus je symbolických 30€.

 

Všetky termíny ateliérov s možnosťou prihlásiť sa nájdete nižšie!

Zapísať sa na cyklus večerných jazzových ateliérov sa môžete na tejto stránke.

Tešíme sa na vás v utorok 23.1. v Music Flame Bare o 19:00. Pre účasť si stačí priniesť nástroj a kábel. Klávesy, ozvučenie a bicie (okrem činelov) sú zabezpečené.

Ak ste tak ešte neurobili, pridajte sa aj do skupiny večerných jazzových ateliérov na Facebooku. 

 

Jazzové ateliéry sú komunitou, kde sa v priateľskej a uvoľnenej atmosfére stretávajú špičkový slovenskí hudobníci a odovzdávajú svoje skúsenosti záujemcom o jazzové hranie. Cieľom ateliérov je vytvoriť stabilný ansámbel hudobníkov, ktorý obohacuje svojich členov aj eventuálnych poslucháčov - preto si vyžadujú určitú pravidelnosť. Výstupom ateliérov je spoločný záverečný koncert pre verejnosť.

 

*V prípade, že pre Vás nie je možná pravidelná účasť, ponúkame možnosť zúčastniť sa jednotlivých ateliérov v cene 5€/ateliér.

Ateliéry sú organizované pod vedením profesionálnych hudobníkov ktorí budú zodpovední za programovú stránku a za ich moderovanie. Z pedagógov sa zúčastnili/zúčastnia:

Matúš Jakabčic, Gabriel Jonáš, Radovan Tariška, Boris Čellár, Juraj Griglák, Chris Byars Quartet, Eric Wyatt, Michael Arenella Band, Dušan Húščava, Martin Ďurdina, Marián Ševčík, Milo Suchomel,  Eugen Vizváry, Dávid Hodek...

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, podujatie sa koná aj vďaka podpore z Nadácie Tatra Banky.

 

 

 

 

Prihlasovací formulár

Žiadne vyhovujúce termíny pre toto podujatie nie sú k dispozícii.

Galéria

Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018
Večerné jazzové ateliéry 2018

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31