Esprit Jazz Summit 2017

jazz.sk
Esprit Jazz Summit 2017

Udeľovanie cien Esprit sa uskutoční už po piaty raz, odovzdaním ocenení však aktivity organizátorov ankety Esprit nekončia. V pondelok 1. mája od 10:00, sa v hoteli Devín uskutoční prvý ročník konferencie zameranej na tému Jazz na Slovensku, jazz vo svete.

Stretnutie má názov Esprit Jazz Summit a jeho cieľom je spojiť zahraničných organizátorov a slovenskú jazzovú obec, vytvoriť priestor na prezentáciu slovenského umenia a predstaviť zahraničiu to najlepšie, čo v jazzovom žánri máme. Zároveň zahraniční účastníci priblížia formou prednášok možnosti, ako sa slovenskí hudobníci môžu uplatniť aj na zahraničných pódiách. Na konferenciu je možné prihlásiť sa cez formulár na konci tejto stránky.

"Využívame prítomnosť zahraničných porotcov v ankete Esprit a vytvárame priestor na dialóg domácej scény a skúsených organizátorov zvonku. Témy sú zaujímavé a verím, že prvý ročník konferencie položí základ kvalitnej spolupráce," upresňuje hudobník a organizátor Boris Čellár.

Program summitu budú tvoriť osobnosti, ktoré sa na hudobnej scéne pohybujú úspešne niekoľko desiatok rokov. Ako uspieť v hudobnom priemysle? Ako vybudovať úspešné vydavateľstvo a ako vydávať hudbu? Aká je minulosť jazzu na Slovensku? A aký je príbeh vyhľadávaného nezávislého hudobného centra? Všetky otázky budú zodpovedané na Esprit Jazz Summit. Vašu účasť potvrďte vyplnením formuláru nižšie.


Peter Lipa:  Ako fungoval jazz za komunistov, míľniky slovenského jazzu

Ako prežil jazzový žáner v uzavretom priestore socialistického Československa? Aké mali hudobníci možnosti a čo boli míľniky na ceste slovenského jazzu porozpráva spevák a organizátor Peter Lipa.

 

 

 

 György Wallner: Make It Happen - The Budapest Music Center Story

 

Príbeh Hudobného centra je unikátny. Založiť a viesť priestor, v ktorom sa denne hrá, kde nájdete jazzový klub, skúšobňe a edukáciu pod jednou strechou nie je jednoduché. Ako sa to podarilo v neďalekej Budapešti priblíži manažér, organizátor a vydavateľ György Wallner.

 

 

 Ján Sudzina: HEVHETIA alchýmia úspechu a prehier na globálnom hudobnom trhu

Z košického vydavateľstva Hevhetia sa po 15 rokoch aktivít stala vyhľadávaná a rešpektovaná vydavateľská značka. Aké atribúty sú potrebné k vydaniu albumu, k úspešnej ceste predaja tvorby. Túto tému priblíži zakladateľ Hevhetie Ján Sudzina.

 

 

 

 Dubi Lenz:
The ABC (or LA, SI DO) of being successful in music/Abeceda (alebo la si do) ako byť úspešný v hudbe

Workshop ponúka rady ako uspieť v hudobnom priemysle od skúseného odborníka, dlhoročného riaditeľa Rádia IDF a Umeleckého riaditeľa Red Sea Jazz Festivalu v izraelskom Eilate. Dubi Lenz je aktívny aj v medzinárodnom združení Europe Jazz Network. Po tomto workshope sa bude konať aj diskusia so slovenskými hudobníkmi a manažérmi, ktorí budú mať konkrétne otázky.

 Andreas Felber

Andreas Felber - hudobný publicista so zameraním na jazz, redaktor Österreich 1, jazzového vysielania v Rádiu ORF1.

 

 

 

 

 

Súčasťou programu bude aj Diskusia "okrúhly stôl" -  kde bude možnosť pýtať  sa konkrétne jednotlivých hostí na všetko, čo môže slovenských hudobníkov, publicistov a manžérov zaujímať v suvislosti s jazzom v zahraničí. 
 

Vynikajúcou príležitosťou predstaviť svoj hudobný projekt, album či  aktivity umožní  Speed Dating - možnosť osobne hosťom odprezentovať svoje projekty a spýtať sa na možnosti prezentácie slovenskej tvorby v zahraničí či dohodnúť si priamo spoluprácu.

Pre nominovaných hudobníkov v ankete ESPRIT 2016 je vstup na summit voľný a budú mať prednostné právo na Speed Dating s pozvanými hosťami.

Ostatní záujemcovia majú rezerváciu miest zdarma do 25. apríla. Po tomto termíne môže byť rezervácia  a účasť spoplatnená, v závislosti od kapacity sály. Odporúčame rezervovať si miesto vyplnením formuláru nižšie.

Program Esprit Jazz Summit 2017:

10:00 - 10:40 Peter Lipa (30 min + 10 min diskusia)
Ako fungoval jazz za komunistov, míľniky slovenského jazzu

10:40 - 11:20 György Wallner (30 min + 10 min diskusia)
Make It Happen: The Budapest Music Center Story

11:20 - 11:30 coffee break

11:30 - 12:10 Ján Sudzina (30 min +10 min diskusia)
HEVHETIA alchýmia úspechu a prehier na globálnom hudobnom trhu

12:10 -13:10 obed

13:10 - 14:00 Dubi Lenz (40 min + 10 diskusia)
The ABC (or LA, SI DO) of being successful in music/Abeceda (alebo la si do) ako byť úspešný v hudbe

14:00 - 14:30 Round table - panelová diskusia

14:30 - 14:50 coffee break

14:50 - 15:20 Speed dating priamy dialóg s vybranými hosťami
 

 

 

Prihlasovací formulár

Žiadne vyhovujúce termíny pre toto podujatie nie sú k dispozícii.

Galéria

Esprit Jazz Summit 2017
Esprit Jazz Summit 2017
Esprit Jazz Summit 2017
Esprit Jazz Summit 2017
Esprit Jazz Summit 2017

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30