Album Samuela Hošeka je na spadnutie

Album Samuela Hošeka je na spadnutie
Peter Motyčka

Spevák, výtvarník a performer Samuel Hošek vydáva svoj druhý album, ktorým sa vracia k jazzu. Jeho elektropopový debut „Our Time Is Now z roku 2020 poznačila spolupráca s hudobným producentom Jurešom „Fallgrapp“ Líškom. Ako predzvesť novinky s názvom Peace, ktorá bude 18. mája dostupná na všetkých hudobných streamovacích platformách, ponúka absolvent pražskej Vyššej odbornej školy Jaroslava Ježka singel I Get Along Without You Very Well.

 

Nahrávka Peace vznikala vo viedenskom Dukkaton Studio a vo viničnianskom Garage Studio pod zvukovým dohľadom hráča na klávesových nástrojoch Petra Preložníka a vynikajúceho srbského bubeníka Dušana Novakova. O mastering sa postaral osvedčený americký bard Joe Tarantino. K spolupráci si Samuel Hošek prizval aj hudobného producenta Ľuboša Šrámeka a konného producenta Nikolaja Nikitina. Práve pod hlavičkou jeho vydavateľstva HLAVA XXII sa aj album objavuje. Šrámekov aranžérsky vklad posunul nahrávku k moderným jazzovým polohám. Nahrávka Peace ponúka sedem jazzových štandardov a dve autorské skladby a k legendárnym štandardom patrí aj singel I Get Along Without You Very Well z pera hitmakera Hoagyho Carmichaela. Popri klaviristovi Ľubošovi Šrámekovi sa na ňom podieľali kontrabasista Robert Balzar a bubeník Dušan Novakov. V ďalších skladbách sa ešte objavujú basgitarista Juraj Griglák, saxofonista Nikolaj Nikitin, bubeník Mattia Muller, gitarista Pavol Bereza, flautistka Sisa Michalidesová a sláčikové kvarteto Mucha Quartet.

 

 

 

 

Samuel Hošek je víťazom viacerých amerických (celoštátna výtvarná súťaž Fox Valley Area High School Exhibition 2007, Xavier Talent Show 2008, Solo/Ensemble 2008) a európskych súťaží (finalista Riga Jazz Stage 2013, Nové tváre slovenského jazzu 2013). Ako šestnásťročný získal štipendium na súkromnej škole v USA, vyštudoval Divadelnú fakultu na VŠMU a jazzový spev na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Aktuálne je poslucháčom na na katedre Intermédií a maľby Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Účinkoval v muzikáli The Czech Cabaret Show v pražskom divadle Royal a popri sólovej kariére sa tiež objavuje ako vokalista s Marikou Gombitovou, Benom Cristovaom či Luciou Bílou. Jeho ďalšími hudobnými projektami sú Skupina 0u0us, Samuel Hošek Jazz Band a Electric Sabina.

 

 

https://distrokid.com/hyperfollow/samuelhoek/peace

 

Autor: Peter Motyčka podľa tlačovej správy

 

Galéria

Album Samuela Hošeka je na spadnutie

 

 

Ďalšie články

Koncert masiek
Spoznávate ich? Za maskami sa skrýva dvojica umelcov pohybujúcich sa naprieč hudobným, divadelným,...
Jazz a Ukrajina po dvoch rokoch
Niekoľkokrát sme na týchto stránkach zdieľali našu solidaritu s ukrajinským susedom. Smutné výročie...
Príďte si uctiť saxofón!
Začiatok marca bude v hlavnom meste už tradične patriť saxofónovej udalosti roka – festivalu...
Dixieland + Nitra = NITRADITIONAL BAND
V každodennej záplave neveselých správ sú tie pozitívne viac ako potrebné a jednou z...
Hraj sa s hudbou. Kalaha: Nord Havn
Názov príspevku je, priznám sa, prvoplánový. Slovo Kalaha je totiž stolová hra spadajúca do...